cinema.pl Artykuły

środa, 07 lipiec 2021 10:59

Tęcza na Placu Zbawiciela oraz współcześni Romeo i Julia!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Tęcza wróciła na Plac Zbawiciela! W Warszawie zakończyły się zdjęcia do filmu „Kryptonim Polska” w reż. Piotra Kumika. Komedia o miłości ponad podziałami już wkrótce na ekranach kin.

 

Tęcza na Placu Zbawiciela oraz współcześni Romeo i Julia!Przed kilkoma dniami polskie media zelektryzowały zdjęcia tęczowej konstrukcji powstającej na Placu Zbawiciela w Warszawie. Tęcza, która zdobiła plac do 2015 roku, nie powraca jednak na stałe – jest elementem scenografii komedii „Kryptonim Polska”, której akcja rozgrywa się między innymi podczas Parady Równości. Film Piotra Kumika to wybuchowa historia miłosna, w której zakochani muszą stawić czoła dwóm wojującym ze sobą światom: narodowej organizacji i lewicowym aktywistom. W rolach współczesnych Romea i Julii występują Maciej Musiałowski i debiutująca na wielkim ekranie Magda Maścianica. Na ekranie zobaczymy również Borysa Szyca, Cezarego Pazurę, Antoniego Królikowskiego i Piotra Cyrwusa. Film już wkrótce na ekranach kin!

„Kryptonim Polska” to komediowa petarda o miłości narodowca do lewaczki, w której odbijają się absurdy i podziały trapiące nasz kraj. W rolach głównych Maciej Musiałowski i Borys Szyc jako białostoccy narodowcy oraz Antoni Królikowski i wschodząca gwiazda kina – Magdalena Maścianica w rolach lewicowych aktywistów. Przygotujcie się na pełne zwariowanych gagów i komicznych nieporozumień starcie polsko-polskie, które odpowie na pytania, czy miłość jest silniejsza od poglądów politycznych? I czy w dzisiejszych czasach narodowiec może pokochać wojującą lewaczkę? Nadchodzi film wybuchowy jak trotyl i kolorowy jak tęcza!

Staszek (Maciej Musiałowski) mieszka w Białymstoku i jest członkiem Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej, w skrócie ZMR. Sam nie jest radykałem, ale przynależność do narodowców daje mu siłę i poczucie celu. Wypełniając rozkazy charyzmatycznego lidera – Romana (Borys Szyc), Staszek i reszta kumpli angażują się w działania i akcje patriotyczne, które mają przydać organizacji należnego rozgłosu. Niestety większość z nich kończy się fiaskiem i totalną katastrofą… 

W trakcie jednej z takich akcji Staszek poznaje Polę (Magdalena Maścianica), młodą lewicową aktywistkę, która niedawno zerwała z chłopakiem – Kajetanem (Antoni Królikowski). Zauroczony dziewczyną Staszek postanawia ukrywać przed nią przynależność do ZMR. Wkrótce zakochana para stanie się Romeo i Julią dwóch przeciwnych obozów: narodowego i hipstersko-lewicowego, a „zakazana miłość” młodych bohaterów doprowadzi do szeregu zaskakujących wydarzeń, których finał rozegra się w Warszawie, podczas obchodów największej w historii Parady Równości. 

„Kryptonim Polska” to debiut reżyserski Piotra Kumika, współtwórcy „SNL Polska” i reżysera serialu „Mamy to!”. Za produkcję odpowiada Orphan Studio, założone przez koproducentów megahitu „Kler”.

 

KRYPTONIM POLSKA wkrótce w kinach 

Gatunek: komedia

Produkcja: Polska 2021

Producent: Orphan Studio („Na chwilę, na zawsze”)

Reżyseria: Piotr Kumik („Mamy to” – serial)

Zdjęcia: Piotr Śliskowski („303. Bitwa o Anglię”, „Mój rower”, „80 milionów”)

Obsada: Magdalena Maścianica, Maciej Musiałowski („Sala samobójców. Hejter”, „Polot”, „Soyer”), Borys Szyc („Król” – serial, „Listy do M. 4”, „Planeta Singli 3”), Antoni Królikowski („Banksterzy”, „Pętla”, „Bad Boy”), Cezary Pazura („Druga połowa”, „Listy do M. 4”, „Psy 3. W imię zasad”), Piotr Cyrwus („Fanatyk”, „Sala samobójców. Hejter”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”), Karol Bernacki („Krew Boga”, „Proceder”), Mateusz Król („Sweat”, „Zenek”), Karol Kadłubiec („Klangor”, „Krew Boga”)

Czytany 406 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 lipiec 2021 11:09

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama