cinema.pl Artykuły

piątek, 02 lipiec 2021 22:01

"Negatyw" - nowy film w reż. Roberta Wichrowskiego

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W sierpniu ruszają zdjęcia do filmu fabularnego „Negatyw“. Zobaczymy w nim m.in.: Anitę Jancię, Małgorzatę Pieczyńską i Annę Próchniak. Film w reżyserii Roberta Wichrowskiego (m.in. „Francuski numer“, „Karuzela“, „Kobieta sukcesu“ seriale: „Archiwista“, „Brzydula“, „Sensacje XX wieku“) powstanie na podstawie książki „Wyspa“ Dmitrija Strelnikoffa. Akcja filmu rozgrywa się w w trzech przedziałach czasowych – drugiej połowie lat 70., 80. i współcześnie. Zdjęcia realizowane będą w Bydgoszczy i w malowniczych plenerach województwa kujawsko-pomorskiego.

 

O filmie

„Negatyw“ to historia mężczyzny uwikłanego w skomplikowane relacje uczuciowe z najważniejszymi kobietami jego życia. To uznany fotograf i pisarz - w tej roli Michał Gadomski  (m.in. „Operacja Samum“, „Drogówka“, „Wołyń“, „Kler“, seriale „Brzydula“, Ultraviolet“). W filmie wykorzystane zostaną zdjęcia czołowej polskiej fotoreportażyski Anny Liminowicz. To pierwsza laureatka nagrody im. Krzysztofa Millera, nagradzana w Grand Press Photo, której zdjęcia publikowały m.in.:  „The New York Times“, „Welt Am Sonntag“, „Gazeta Wyborcza“ czy „Polityka“.

„Kilka lat temu przeczytałem książkę Wyspa, która szybko w mojej głowie stała się filmem - mówi reżyser Robert Wichrowski - Spotkałem się z Dmitrijem Strelnikoffem i od razu złapaliśmy nić porozumienia. Książka stała się punktem wyjścia do opowiedzenia obrazem kameralnej i uniwersalnej historii“.

Film powstaje niezależnie, w ścisłej współpracy z miastem Bydgoszcz, Sejmikiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego i zakładami Pesa: -  „Dobrze znam miasto i region, tam spędziłem młodość i cieszę się bardzo, że po raz pierwszy zrealizuję tam swój film. To miejsce jest ważnym „aktorem“ mojego projektu – mówi Wichrowski - Spora część filmu dzieje się  w pociągu, stąd bliska współprca z Pesą“. 

Dmitrij Strielnikoff jest autorem kilku popularnych książek, m.in. „Złote ryby“ i „Ruski miesiąc“, na podstawie której powstał spektakl teatralny w reżyserii Giovanny Castellanosa. Strielnikoff publikował też w „National Geographic“, bowiem z wykształcenia jest matematykiem i biologiem i właśnie biologia jest jego drugą obok pisarstwa pasją.

Producentem filmu jest Faun Film Factory, a koproducentami  Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Studio Besta.

 

Zdjęcia do filmu zakończą się we wrześniu, a premiery spodziewać możemy się w 2022 roku. 

 

Czytany 817 razy Ostatnio zmieniany piątek, 02 lipiec 2021 22:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama