cinema.pl Artykuły

piątek, 02 lipiec 2021 21:16

Klasyka Kina Gatunkowego - tylko na MOJEeKINO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Mojeekino.pl we współpracy z dystrybutorem Velvet Spoon oferuje coś wyjątkowego – jedyną w swoim rodzaju przejażdżkę w rejony klasycznego kina gatunkowego, które przez dekady wpływało (i nadal wpływa) na kolejne pokolenia reżyserów i reżyserek.

 #KLASYKAKINAGATUNKOWEGO https://www.mojeekino.pl/show/klasyka-kina-gatunkowego

W ofercie Klasyki Kina Gatunkowego znalazły się zarówno kultowe horrory, filmy akcji, które doskonale znamy z półek wypożyczalni kaset wideo, jak i kino wojenne czy filmy drogi. 

W programie między innymi „Głęboka czerwień”, czyli legendarne giallo włoskiego mistrza grozy, Daria Argenta, „Wściekłość” Davida Cronenberga, przerażający i kontrowersyjny „Cannibal Holocaust”, „Hrabina Dracula” ze stajni Hammer Films, „Wściekłe pięści” z Bruce’em Lee i „Konwój” Sama Peckinpaha.

DEMONY (Demons) https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1224

Grupa ludzi zostaje zaproszona na specjalny pokaz z okazji otwarcia nowego kina. W kinie prezentowany jest bardzo przerażający i gwałtowny horror, podczas którego niektórzy widzowie przekształcać się w krwiożercze demony. Reszta musi walczyć o przetrwanie…

„Demony” to największy przebój w karierze Lamberta Bavy – syna legendarnego reżysera Maria Bavy – i prawdopodobnie jedyny naprawdę udany młodzieżowy horror w historii włoskiej kinematografii. To krwawa, zabawna i pomysłowa horrorowa przejażdżka, w której równie ważna jak groza jest miłość do kina.

DEMONY 2 (Demons 2) https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1223

W telewizji wyświetlany jest film o nastolatkach badających legendarną zakazaną strefę, w której niegdyś miał miejsce atak demonów. Gdy znajdują ciało demona, jeden z nastolatków doprowadza do jego wskrzeszenia, a potwór wydostaje się z telewizora. Ofiarą demona pada pechowa dziewczyna, a budynek, w którym mieszka, staje się areną walki dobra ze złem.

Druga część przebojowego młodzieżowego horroru Lamberta Bavy jest dokładnie tym, czym być powinna – szaloną, krwawą łaźnią, w której pierwsze skrzypce grają doskonałe, tradycyjne efekty specjalne.

GŁEBOKA CZERWIEŃ (Profondo rosso) https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1235

Pianista jazzowy przypadkowo staje się świadkiem brutalnego morderstwa. Choć sprawę przejmuje policja, muzyk nie jest w stanie spać spokojnie – jest przekonany, że zauważył na miejscu zbrodni coś, co może być kluczowe dla rozwiązania sprawy. Zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę.

„Głęboka czerwień” to najsłynniejsze giallo w karierze włoskiego mistrza grozy, Daria Argenta – wciągający, przepiękny wizualnie pokaz wirtuozerskich umiejętności reżyserskich okraszony doskonałą muzyką zespołu Goblin.

HRABINA DRACULA (Countess Dracula) https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1222

Starzejąca się księżna Elżbieta odkrywa, że kąpiel we krwi młodych kobiet przywraca jej dawno utraconą młodość. Z pomocą zakochanego w sobie kapitana znajduje kolejne ofiary. Efekty działania kuracji są tak dobre, że księżna po pewnym czasie zaczyna udawać własną córkę i wdaje się w romans z młodym porucznikiem. Jednak zniknięcia młodych kobiet budzą coraz większy niepokój u okolicznych mieszkańców.

„Hrabina Dracula” to przeuroczy relikt czasów tak zwanego późnego Hammera, gdy pomysły na kolejne gotyckie horrory się kończyły, a widzowie zaczynali interesować się innym typem kina grozy. By podreperować budżet, Hammer kierował się w stronę delikatnej erotyki i miksowania znanych motywów (w tym przypadku legendy o Elżbiecie Batory i historii Drakuli). Efektem jest przyjemna wycieczka w czasy, w których kuse halki podkręcały emocje równie efektywnie jak długie kły.

HALLOWEEN https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1064

Po piętnastu latach od zamordowania swojej siostry w Halloween Michael Myers ucieka ze szpitala dla obłąkanych i powraca do rodzinnego miasteczka, by znowu zabijać. Tym razem ma jednak godnych przeciwników – Doktora Loomisa (Donald Pleasence) i dziewczynę o imieniu Laurie (Jamie Lee Curtis).

Halloween to prawdziwy kamień milowy w historii amerykańskiego horroru. Film Johna Carpentera nie tylko zapewnił twórcy miejsce wśród najpopularniejszych reżyserów gatunku i zrobił z Jamie Lee Curtis gwiazdę, zapoczątkował także nowy podgatunek – slasher. To tytuł, którego dziś po prostu nie wypada nie znać.

PHENOMENA https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1063

Młoda dziewczyna (Jennifer Connelly), obdarzona niezwykłą umiejętnością komunikowania się z insektami, zostaje przeniesiona do ekskluzywnej szkoły dla dziewcząt w Szwajcarii. Szybko okazuje się, że jej talent może pomóc rozwikłać zagadkę serii tajemniczych zbrodni, których ofiarami padały dziewczyny podobne do niej.

Legendarny film Daria Argenta, twórcy „Suspirii” i „Głębokiej czerwieni”, to prawdziwe horrorowe szaleństwo – wyjątkowa przejażdżka po wyobraźni włoskiego mistrza, który z każdej sceny starał się uczynić spektakl grozy. Za niezwykły soundtrack filmu odpowiadają między innymi Iron Maiden, Goblin i Motörhead.

KONWÓJ (Convoy) https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1221

"Gumowy Kaczor” (Kris Kristofferson) jest popularnym w środowisku zawodowych kierowców zawadiaką słynącym z częstych konfliktów z „drogówką”. Odmowa zapłacenia przez niego mandatu stanie się przyczyną największego w historii USA konwoju, którego kierowcy wypowiedzą wojnę policji wszystkich stanów.

„Konwój” to epicki moralitet o wolności, który powinien znać każdy miłośnik amerykańskiego kina.

DRESZCZE (Shivers) https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1062

Mieszkańcy nowoczesnego apartamentowca zostają zainfekowani przez nieznanego wcześniej pasożyta. Ohydne robaki pełzają od mieszkania do mieszkania, by zarażać kolejnych mieszkańców. Chorzy mają jednak nietypowe symptomy – zamieniają się w żądne seksu, pozbawione inteligencji potwory zarażające kolejnych sąsiadów.

Mimo niskiego budżetu i kontrowersyjnej fabuły Dreszcze okazały się trampoliną do sławy dla Davida Cronenberga – twórcy Historii przemocy i Wschodnich obietnic, który już w swoim pierwszym pełnometrażowym filmie fabularnym eksplorował tematy związane z cielesnością i modyfikacjami ciała. Jego film nawet po 45 latach od premiery pozostaje wyjątkowym, niepokojącym studium seksualnego szaleństwa.

CANNIBAL HOLOCAUST https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1225

„Cannibal Holocaust” został podzielony na dwie części: w pierwszej akcja rozgrywa się w amazońskiej dżungli, gdzie ekipa żołnierzy poszukuje zaginionej ekspedycji filmowców. W drugiej części akcja przenosi się do Nowego Jorku, a dokładnie do studia filmowego, w którym oglądane są szokujące taśmy odnalezione w dżungli przez ratowników. Taśmy przedstawiają wyprawę trójki filmowców badających obyczaje kanibali, do momentu aż zostają przez nich zaatakowani i zjedzeni żywcem. Z wyprawy już nikt nie powrócił…

„Cannibal Holocaust” to absolutna legenda i jeden z najbardziej szokujących filmów w historii kina. Wykorzystana w pionierski sposób forma mockumentu zrobiła tak wielkie wrażenie na widzach, że reżysera posądzono o zabijanie aktorów na planie. Choć Deodato oczyścił się z zarzutów, jego film do dziś budzi emocje ze względu na skrajny realizm w przedstawianiu okrucieństwa.

UCIECZKA NA ATENĘ (Escape to Athena) https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1233

Druga wojna światowa. Grupa więźniów znajdujących się na greckiej wyspie próbuje oswobodzić się z niemieckiej niewoli. Chodzi im jednak nie tylko o wolność, ale też o zdobycie skarbu ukrytego w pobliskim klasztorze.

„Ucieczka na Atenę” to wojenne kino przygodowe, które na pewno przypadnie do gustu miłośnikom „Parszywej dwunastki” lub „Bękartów wojny”. Pełną zwrotów akcji historię wspiera tu wspaniała obsada, złożona niemal z samych gwiazd – główne role odgrywają Roger Moore, Telly Savalas, Claudia Cardinale, David Niven i Richard Roundtree.

OPOWIEŚCI Z KRYPTY (Tales from the Crypt) https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1234

Pięciu nieznajomych gubi się w tajemniczych katakumbach. Po spotkaniu ze strażnikiem krypty każde z nich poznaje wizję własnej śmierci.

„Opowieści z krypty” to brytyjski horror nakręcony według najlepszych gatunkowych zasad. To niezwykle udane, doskonale napisane ćwiczenie z horrorowej narracji, zaskakujące pomysłowością i oryginalnością. A przy okazji film, którego tytuł dał podwaliny dla jednej z najsłynniejszych serii w historii kina grozy.

WŚCIEKŁOŚĆ (Rabid) https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1236

Młoda kobieta zostaje ranna w wypadku motocyklowym. Po eksperymentalnej operacji plastycznej udaje jej się odzyskać dawny wygląda, zaczyna jednak odczuwać nieuzasadniony głód ludzkiej krwi. Jej ofiary zamieniają się natomiast w przypominające żywe trupy potwory.

„Wściekłość” to drugi horror w karierze kanadyjskiego mistrza gatunku, Davida Cronenberga. Choć opis fabuły brzmi jak skrót typowego filmu grozy, dla Cronenberga „Wściekłość” jest przede wszystkim okazją, by opowiedzieć o mrokach ludzkiej cielesności.

Czytany 245 razy Ostatnio zmieniany piątek, 02 lipiec 2021 21:31

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama