cinema.pl Artykuły

wtorek, 29 czerwiec 2021 17:04

Nowy film czołowej brazylijskiej reżyserki już 16 lipca w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film czołowej latynoamerykańskiej reżyserki Sandry Kogut "Święta, święta i po świętach" to brawurowo zagrana opowieść o międzyludzkich relacjach i społecznych nierównościach. W roli głównej wystąpiła gwiazda kina brazylijskiego Regina Casé, która za tę kreację otrzymała nagrody na festiwalach w Rio de Janeiro, Golden Orange w Antalyi oraz w Maladze. 

 

W KINACH OD 16 LIPCA 2021

Dla pięćdziesięciokilkuletniej Mady (w tej roli Regina Casé) nie ma rzeczy niemożliwych. To jedna z tych bohaterek, które potrafią wyjść obronną ręką z każdej, nawet najtrudniejszej opresji, a wszelkie problemy, jakie stają na jej drodze, zbywa niewinnym uśmiechem, za którym kryje się sprytny plan.

Mada pracuje dla bogatej rodziny z Rio de Janeiro, doglądając ich luksusowej rezydencji. Dowodzi domowym personelem, załatwia niezbędne sprawunki, opiekuje się schorowanym nestorem rodu, a po godzinach marzy o rozkręceniu własnego interesu. Liczy, że w realizacji celu pomoże jej stojący na czele familii wpływowy Edgar.

Sytuacja zmienia się diametralnie z chwilą, gdy do rezydencji wchodzi policja, a mężczyzna zostaje podejrzany o udział w największej aferze korupcyjnej w historii Brazylii. W jednej chwili Madá, podobnie jak pozostały personel, pozbawiona zostaje pracy i wynagrodzenia. Coś, co dla wielu byłoby powodem do załamania, dla rezolutnej i zuchwałej bohaterki okaże się niespodziewaną szansą.

Film Sandry Kogut łączy w sobie elementy komedii, dramatu oraz społecznej satyry. Ta rozłożona na trzy kolejne lata opowieść, pokazuje perypetie głównej bohaterki na tle rażącej i postępującej dysproporcji klasowej współczesnej Brazylii. 

Czytany 389 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 czerwiec 2021 17:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama