cinema.pl Artykuły

środa, 16 czerwiec 2021 13:52

Prawdziwa historia zwycięstwa ducha nad ciałem

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Mike (RJ Mitte – Breaking Bad) cierpi na łagodne porażenie mózgowe. Jest bystrym nastolatkiem i ma jedno marzenie – chce zostać zapaśnikiem w szkolnej drużynie. Kiedy trener Cutting (nominowany do Oscara® Terrence Howard – Hustle and Flow, Miasteczko Wayward Pines, Iron Man) ogłasza nabór do zespołu, Mike postanawia spróbować swoich sił. W walce o marzenia pomogą mu: Jeff (Colton Haynes – Teen Wolf, Arrow), nowy kolega zapaśnik, i Patty (Grace Victoria Cox – Pod kopułą, Twin Peaks), dziewczyna z marzeń Mike’a. 

 

Triumf to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o tym, że niemożliwe nie istnieje, a siła woli i determinacja są kluczami do zwycięstwa.

W życiu Mike’a nie brakowało wyzwań. Bezwzględność, z jaką Mike jest niedoceniany przez innych, czy to nauczycieli, czy kolegów z klasy nadaje "Triumfowi" charakterystyczny kąt widzenia. Pod koniec liceum, postanawia, że żadna fizyczna przeszkoda nie powstrzyma go przed zrealizowaniem marzenia - zgłoszenia się do szkolnej drużyny zapaśniczej. Od tego momentu Mike wyrusza w inspirującą misję

Mitte, który grał syna głównego bohatera w serialu „Breaking Bad” i sam cierpi na porażenie mózgowe, w prawdziwy i wiarygodny sposób oddaje wytrwałość Mike'a.

Reżyser Brett Leonard podchodząc do materiału z wyczuwalnym szacunkiem, zarówno samej historii jak też charakterystycznej epoki filmów licealnych i sportowych. Jest to zagrane z taką samą szczerością, jakiej można by się spodziewać po filmach z lat 80. nie ma tu postmodernistycznej ironii tylko bezgraniczna szczerość dla opowiadanej historii.

 

tytuł oryginalny: Triumph 

kraj produkcji: USA

gatunek: DRAMAT

reżyser: BRETT LEONARD

Czytany 252 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 czerwiec 2021 14:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama