cinema.pl Artykuły

wtorek, 26 listopad 2013 08:46

Mikolajki w Iluzjonie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Grudzień to miesiąc w którym dzieją się rzeczy niezwykle – świat przykrywa biała, śnieżna kołderka, zwierzęta przemawiają ludzkim głosem, a w odwiedziny do dzieci przychodzi pewien sędziwy pan z workiem prezentów. Grudzień w kinie Iluzjon również będzie niezwykły. 6 grudnia zapraszamy najmłodszych widzów na mikołajkowe seanse połączone z krótkimi warsztatami. 

 

mat.pras.9:00 | Pinokio

reż. Enzo D'Alo | Włochy, Belgia, Francja, Luksemburg | 2012 | 75 min.

od 6 lat

Ubogi stolarz Dżeppetto czuje się samotny i tęskni za towarzystwem. Pewnego dnia znajduje kawałek drewna i postanawia wyrzeźbić drewnianą lalkę. Kiedy figurka jest gotowa, Dżeppetto nadaje mu imię – Pinokio. I wtedy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, kukiełka ożywa. Okazuje się, że Dżeppetto nie będzie miał z nią łatwego życia. Pinokio bowiem lubi płatać figle i psocić, do tego nieustannie pakuje się w tarapaty. Pomagają mu się z nich wydobyć niezawodni przyjaciele – Turkusowa Wróżka, Gadający Świerszcz i pies Alidor...

„Pinokio” autorstwa włoskiego reżysera Enzo D’Alo stanowi wierną adaptację XIX-wiecznej powieści Carla Collodiego. Film urzeka piękną formą, nasyconą kolorystyką, warstwą muzyczną oraz atmosferą nawiązującą do włoskiej komedii dell’arte. 

Przed projekcją zapraszamy na spotkanie z książkami uwielbianego przez dzieci na całym świecie francuskiego autora i ilustratora - Herve Tulleta: „Turlututu. 

A kuku, to ja!” oraz  „A gdzie tytuł?”. Te książki wydawnictwa Babaryba to nieprzeciętne zabawki, zapraszające dzieci do wspólnej, wesołej zabawy.

 

11:15 | Gdzie jest gwiazdka?

reż. Nils Gaup | Norwegia | 2012 | 80 min.

od 7 lat

Dawno temu Złotowłosa, córka władcy pewnego królestwa, wybrała się do lasu w poszukiwaniu Gwiazdy Bożego Narodzenia i… zaginęła. W królestwie nastały smutek i ciemność. Legenda jednak głosi, że Złotowłosa wciąż żyje i powróci do domu, gdy tylko król odnajdzie Gwiazdę i przywróci jej blask. Pewnego razu do królestwa trafia 12-letnia Sonja, która postanawia pomóc zrozpaczonemu władcy. Wyrusza w długą, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu magicznej Gwiazdy.

Film jest adaptacją niezwykle popularnej w Norwegii baśni  Sverre Brandta, bez której mali mieszkańcy tego kraju nie wyobrażają sobie świąt. Ten pełen magii i fantazji film jest przypowieścią o uniwersalnych wartościach takich jak wiara w to, że Dobro zwycięża Zło, a trud zostaje doceniony i nagrodzony. 

Przed projekcją zapraszamy na spotkanie z bożonarodzeniową opowieścią z dreszczykiem „Wierzcie w Mikołaja!” autorstwa Lotty Olsson (Wydawnictwo Zakamarki). Podczas słuchania fragmentów opowieści dzieci zostaną zaproszone do detektywistycznej zabawy w tropicieli prawdy o tajemniczych zdarzeniach przedświątecznych.

Zajęcia poprowadzi Joanna Kasztelaniec -  kierownik inicjatywy Tworzymy Razem, animatorka zabaw dla dzieci, czarodziejka - czaruje uśmiechem i dobrym słowem.

Zapraszamy!

Bilet – 12zł

 

Więcej informacji/ zapisy:

Katarzyna Waletko

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: + 48 22 845 50 74 wew. 057

 

KINO ILUZJON

UL. NARBUTTA 50A, WARSZAWA

WWW.ILUZJON.FN.ORG.PL

 

Czytany 694 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 czerwiec 2014 10:39

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama