cinema.pl Artykuły

piątek, 04 czerwiec 2021 09:38

NAJSŁYNNIESI MEŻCZYŹNI KINA W BIOGRAFICZNYM CYKLU PLANETE+

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Każda epoka ma swoich ekranowych idoli - wzdychają do nich kobiety, a mężczyźni podziwiają. Odważni twardziele, niepokorni buntownicy, łamacze serc. W czerwcowym filmowym paśmie biograficznym, „Mężczyźni kina”, PLANETE+ przybliży sylwetki czterech gwiazdorów, którzy rozbudzali wyobraźnię kinomanów w ostatnich dekadach.

 

Męski cykl otworzy opowieść o jednej z największych gwiazd kina europejskiego lat 60. i 70. „Alain Delon jakiego nie znamy” to portret francuskiego gwiazdora, który często porównywany jest do Jamesa Deana. W historii zapisał się jako symbol męskiego seksapilu i Nowej Fali. Widzowie poznają mało znane fakty z życia aktora, dowiedzą się m.in. dlaczego dzieciństwo spędził za murami więzienia we Fresnes i jak uroda pomogła mu przetrwać na ulicach Paryża.

 

Następnie PLANETE+ przybliży widzom postać właściciela najsłynniejszych wąsów Hollywood. Znokautował Roberta Redforda, trenował Elvisa i pobił kilka pokoleń kaskaderów. Charles Bronson, uosobienie filmowego twardziela, stał się jednak więźniem swojego emploi. Dokument „Charles Bronson – wcielenie męskości” ukazuje powolną drogę aktora do gwiazdorstwa i pokazuje go w nowym świetle, jako artystę niespełnionego.

 

Wśród filmowych portretów nie zabraknie ikony współczesnego kina akcji. Niezapomniany porucznik Maverick i specjalista od misji niemożliwych, Tom Cruise, może uchodzić za hollywoodzkiego Doriana Graya. Twórcy dokumentu „Tom Cruise. Wiecznie młody” przedstawią sylwetkę nieskazitelnego z pozoru gwiazdora, który pod zniewalającym uśmiechem musi czasem ukrywać kwaśny grymas bohatera tabloidowych plotek.

 

Na koniec cyklu opowieść o jednej z najjaśniejszych gwiazd „Złotej Ery Hollywood”. Historia życia tego aktora to prawdziwy amerykański sen. Dorastający w autentycznej biedzie potomek rosyjskich Żydów, wyrósł na jednego z największych gwiazdorów wszechczasów. Symbol westernów, który będąc na szczycie kariery dokonał zwrotu wcielając się w role outsiderów i buntowników. Wyjątkowy dokument „Kirk Douglas - aktor niepokorny” już w ostatni weekend czerwca.

 

Cykl „Mężczyźni kina” w czerwcowe soboty o 22:00 na antenie PLANETE+ oraz w CANAL+

 

Alain Delon jakiego nie znamyPremiera: sobota, 5 czerwca, 22:00

 

Charles Bronson – wcielenie męskości Premiera: sobota, 12 czerwca, 22:00

 

Tom Cruise. Wiecznie młodyPremiera: sobota, 19 czerwca, 22:00

 

Kirk Douglas – aktor niepokornyPremiera: sobota, 26 czerwca, 22:00

Czytany 340 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 czerwiec 2021 10:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama