cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 31 maj 2021 13:39

Filmy ze sportem w roli głównej! Długodystansowy maraton TNT

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dobry film o sporcie porywa równie mocno, co prawdziwa rozgrywka oglądana na żywo. Również dzięki aktorom, którzy podczas przygotowań do roli, robią wszystko co w ich mocy, aby efekt był autentyczny. TNT zaprasza na maraton „Najpierw film, potem rzeźba”. Emisja już od 5 czerwca. 

 

Oni byli jak sportowcy

Wielu aktorów i aktorek uczy się nowej dyscypliny w czasie tworzenia produkcji, jak Amanda Bynes podczas kręcenia filmu „Ona to on”. Gra młodą zawodniczkę piłki nożnej, której drużyna zostaje zlikwidowana. Ambitna bohaterka znajduje tylko jedną alternatywę – jest nią grupa męska. Bohaterka przebiera się za brata i podejmuje wyzwanie. Bynes intensywnie uczyła się footballu w trakcie produkcji. 

Matt Damon podczas przygotowań do filmu „Nazywał się Bagger Vance” towarzyszył przez kilka miesięcy zawodowemu golfiście. Z kolei Cam Gigandet, odtwórca roli Ryana w filmie „Po prostu walcz”, w prywatnym życiu ma czarny pas sztuki walk Krav Magi.

Sylvester Stallone do serii „Rocky” przygotowywał się bardzo sumiennie. Wielokrotnie modyfikował dietę i system ćwiczeń, żeby oddawać zmienność sytuacji bohatera. Poświęcał się do tego stopnia, że podczas kręcenia czwartej części przygód Rocky’ego, naderwał mięsień sercowy. Produkcję przerwano na 2 miesiące – lekarze ostrzegali, że groził mu atak serca.

Wyboista droga do rozpoczęcia zdjęć

Walka o autentyczność produkcji zaczynała się już na etapie castingów i przygotowań. Sylvester Stallone dużo wymagał od aktorów chcących wystąpić w filmie. Do roli Ivana Drago w „Rocky IV” kandydowało aż 8000 osób! Kiedy Dolph Lundgren przeszedł pierwszy etap, Stallone doradził mu, aby przybrał 10 kg. Dwa miesiące później otrzymał miejsce w obsadzie. 

Twórcy filmu „Ali” o legendarnym bokserze Muhammadzie Alim, także trafili na trudności. Początkowo Will Smith odmówił udziału w filmie, jednak przekonał go do tego sam Muhammad Ali, który stwierdził, że tylko on jest odpowiedni do tego, aby go zagrać. 

Pewności siebie nie brakowało Charliemu Sheenowi, który słynął z rozrywkowego charakteru Podczas promocji „Pierwszej ligi II” przyznał, że przed rozpoczęciem zdjęć policja złapała go za kradzież samochodu i wyścigi. Kręcił wtedy film, w którym grał mężczyznę… złapanego przez policję za kradzież samochodu i wyścigi. Jednak Sheen miał sportowe umiejętności: w młodości zaoferowano mu stypendium dla uzdolnionych graczy baseballa, a sam potrafił podkręcić rzut piłką niczym zawodowy gracz.

Plan emisji:

05.06, godz. 18:50 – „Ona to on”

05.06, godz. 20:55 – „Uwaga, nadchodzi trener Gary”

05.06, godz. 22:45 – „Nazywał się Bagger Vance”

12.06, godz. 18:55 – „Pierwsza liga II”

12.06, godz. 21:00 – „Rollerball”

12.06, godz. 22:55 – „Ali”

19.06, godz. 19:05 – „Rocky 3”

19.06, godz. 21:10 – „Rocky 4”

19.06, godz. 23:00 – „Po prostu walcz!”

26.06, godz. 18:50 – „Ricky Bobby – Demon prędkości”

26.06, godz. 21:00 – „Po prostu walcz 2” 

26.06, godz. 23:00 – „Po prostu walcz 3”

Czytany 317 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 maj 2021 13:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama