cinema.pl Artykuły

sobota, 29 maj 2021 12:27

Finał serialu RYSA w AXN i niespodzianka dla fanów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

1 czerwca 2021 stacja AXN wyemituje finałowy odcinek serialu Rysa. Z tej okazji AXN i U Know Me Records przygotowały specjalne wydanie soundtracku Wojtka Urbańskiego w wersji na winylu. Premiera ścieżki dźwiękowej do serialu miała miejsce 9 kwietnia 2021 r., a specjalne, kolekcjonerskie wydanie na płycie winylowej to dopełnienie tego serialowo-muzycznego projektu.

 

Wychodząc naprzeciw kolekcjonerom, audiofilom oraz fanom muzyki filmowej, a przede wszystkim widzom serialu, AXN wraz z wytwórnią muzyczną U Know Me przygotowało dwie wersje albumu nagranego przez Wojtka Urbańskiego. Pierwsza, limitowana do 100 ręcznie numerowanych sztuk płyta będzie przezroczysta, a jej wyjątkowość dopełniać będzie “zatopiona” w winylu rysa - takiej płyty jeszcze nie było! Pozostała część nakładu to klasyczna wersja z czarną płytą winylową. Tutaj również każdy egzemplarz będzie ręcznie numerowany.

Wszystkie płyty zostaną wydane na 180-gramowych płytach winylowych. Okładka to kolaż autorstwa uznanej graficzki Beaty Śliwińskiej "Barrakuz", który został stworzony specjalnie z okazji wydania tej ścieżki dźwiękowej.

“Symboliczną rysa zatopiona w płycie winylowej to chyba pierwszy tego typu projekt, który pięknie podkreśla unikalność zarówno muzyki, jak i projektu graficznego nawiązującego do serialu. Czuję, że nasza płyta stanie się szybko poszukiwana nie tylko przez kolekcjonerów.” mówi Marcin Grośkiewicz z U Know Me.

Premiera płyty w wersji winylowej przewidziana jest na 30.07.2021 roku. Natomiast już teraz można ją zamówić w przedsprzedaży na stronie sklepu U Know Me Records.

O SERIALU

Rysa, pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości. Na ekranie zobaczyć można między innymi : Julię Kijowską, Macieja Zakościelnego, Dawida Ogrodnika, Kingę Preis, Janusza Chabiora, Zuzannę Zielińską i Zbigniewa Zamachowskiego. Finał sezonu już 1 czerwca o 22:00 w AXN.

Czytany 278 razy Ostatnio zmieniany sobota, 29 maj 2021 12:30

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama