Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

czwartek, 27 maj 2021 18:11

Najlepsza przygoda nadchodzących wakacji!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Najlepsza i najbardziej oczekiwana przygoda nadchodzących wakacji! Zobacz zdjęcia z „Piotrusia Pana i Alicji w Krainie Czarów”. Nowa data premiery - film w kinach od 9 lipca!

 

Najlepsza przygoda nadchodzących wakacji!Pamiętacie najlepsze przygody swoich wakacji? Pamiętacie jeszcze czasy, gdy do zabawy wystarczył patyk i odrobina fantazji? Kiedy każda sekunda cudownego, wolnego i słonecznego czasu między zakończeniem jednego roku szkolnego a początkiem drugiego dawała szansę tak naprawdę… na wszystko? Bez wyjątku tęsknimy za latami, kiedy nogi mieliśmy podrapane, skórę opaloną, a palce brudne od jagód. Wszyscy tęsknimy za czasami, kiedy koledzy z podwórka, jeśli tylko chcieć, mogli stać się Zaginionymi Chłopcami, a koleżanki, przy odrobinie fantazji, dowolnymi postaciami z „Alicji w Krainie Czarów”.

„Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów” to unikalny film łączący dwie najlepsze baśnie naszego dzieciństwa, który da rodzicom okazję, by zaprosić dzieci na początek emocjonującej przygody. Opowieść o bracie i siostrze, którzy chcąc odmienić los swojej rodziny, wybierają się na zaskakującą i emocjonującą misję, została wyreżyserowana przez Brendę Chapman - twórczynię nagrodzonej Oscarem „Meridy Walecznej”. Do krainy, jakiej jeszcze nie było, przeniosą widzów tacy aktorzy, jak m.in. Angelina Jolie, David Oyelowo, Anna Chancellor, Clarke Peters i Michael Caine. Bo w końcu kto powiedział, że kolejna najlepsza przygoda nie może zacząć przed ekranem?

„Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów” - w kinach od 9 lipca!

 

Ośmioletnia Alicja (Keira Chansa) i jej psotny brat Piotruś (Jordan A. Nash) spędzają błogie lato na angielskiej wsi. Zachęcani przez rodziców – Jacka i Rose (David Oyelowo i Angelina Jolie) dają upust wyobraźni – organizując herbaciane przyjęcia, walki na drewniane miecze i wymyślone przygody na statkach pirackich. Chwile szczęścia kończą się jednak, gdy ich rodzice popadają w poważne tarapaty. Chcąc pomóc rodzinie, Piotruś i Alicja wyruszają do Londynu, żeby sprzedać drogocenną pamiątkę. Ich wyprawa da początek wielkiej przygodzie, podczas której Alicja odkryje tajemniczą króliczą norę, a Piotruś wkroczy do świata fantazji jako nieustraszony przywódca Zaginionych Chłopców. To co nastąpi później, odmieni losy rodzeństwa i zapisze się w historii na zawsze.

 

Gatunek: familijny / fantasy / przygodowy

Produkcja: USA / Wielka Brytania 2020

Reżyseria: Brenda Chapman („Merida Waleczna”, „Książę Egiptu”)

Scenariusz: Marissa Kate Goodhill

Obsada: Angelina Jolie („Czarownica”, „Pan i Pani Smith”), David Oyelowo („Interstellar”, „Selma”), Anna Chancellor („Duma I uprzedzenie”, „Trust”), Clarke Peters („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, „Mroczne materie”), Gugu Mbatha-Raw („Paradoks Cloverfield”, „Sama przeciw wszystkim”), Michael Caine („Mroczny Rycerz powstaje”, „Tenet”), David Gyasi („Atlas chmur”, „Czarownica 2”)

Czytany 624 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 maj 2021 18:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież