cinema.pl Artykuły

piątek, 21 maj 2021 10:02

HISTORIE PRAWDZIWE na MOJEeKINO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Choć fascynujące fabuły mogą przybierać różne formy, jest coś wyraźnie satysfakcjonującego w filmach opartych na prawdziwym życiu. Nie tylko możemy nieustannie przypominać sobie, że to, co oglądamy na ekranie, wydarzyło się naprawdę, ale także możemy czerpać radość z poznawania porywających opowieści opartych na prawdziwych historiach. 

 

Bez względu na to, czy szukamy odpowiedzi jak potoczy się walkę ze śmiertelną chorobą, dramatycznych wydarzeń wojennych, wzruszającą opowieść o poszukiwaniu samego siebie, czy klasycznej historii o niedorajdach, te filmy biorą wszystkie fakty i przekształcają je w historie, które będą inspirować i zadziwiać aż zakorzenią się w naszych emocjach na długo po zakończeniu seansu. 

Tak właśnie powstał zestaw filmów #HISTORIEPRAWDZIWE

 https://www.mojeekino.pl/show/historie-prawdziwe

Wraz z firmą Best Film przygotowaliśmy trzy pakiety po trzy filmy, kupując cały zestaw płacisz jedynie 40 PLN: PRAWDZIWE HISTORIE W MĘSKIM WYDANIU; PRAWDZIWE HISTORIE W WYDANIU KOBIECYM I NA KARTACH HISTORII.

W tym ostatnim zapraszamy na premierowy film w reżyserii Christiny Rosendahl pt. DOBRY ZDRAJCA – to emocjonująca opowieść o mężczyźnie, który stawia opór nazistom, podczas gdy II wojna światowa ogarnia całą Europę.

9 kwietnia 1940 rozpoczyna się inwazja hitlerowskich Niemiec na Danię. Niemcy domagają się natychmiastowej i bezwarunkowej kapitulacji. Po kilku godzinach rząd poddaje się i rozpoczyna współpracę z hitlerowcami. Po drugiej stronie Atlantyku ambasador Danii w Stanach Zjednoczonych, człowiek śmiały i bywały w świecie – Henrik Kauffman, jako jedyny ma odwagę, by zaryzykować wszystko. 

Życie Kauffmana w Ameryce jest pełne blasku dzięki jego osobistemu urokowi oraz statusowi politycznemu, jednak kiedy wojska niemieckie atakują i okupują Danię, zaczyna planować, jak pokonać Hitlera i pozwolić Duńczykom odzyskać wolność. Oskarżony o zdradę stanu Kauffman ogłasza się jedynym prawdziwym przedstawicielem wolnej Danii i kładzie na szali cały swój majątek, swoją rodzinę oraz zaufanie swoich rodaków, aby stawić opór hitlerowskim okupantom.

Link: https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1146

Zwiastun: https://youtu.be/awmG4YBsYQA

Kolejną premierą, którą gorąco polecamy jest WITAJ W KLUBIE Reżyseria: Jean-Marc Vallée; Pełen sprzeczności film, który podnosi na duchu, mimo że porusza najbardziej przygnębiający temat, jaki można sobie wyobrazić, temat choroby i śmierci.

 

 

Akcja filmu WITAJ W KLUBIE rozgrywa się w 1985 roku w Dallas, w czasie, gdy AIDS pustoszyło populację gejów, a śmierć hollywoodzkiego gwiazdora Rocka Hudsona zdominowała nagłówki gazet.

Elektryk i okazjonalny kowboj rodeo Ron Woodroof (fantastyczny Matthew McConaughey) żyje z dnia na dzień, a jego codzienność przesiąknięta jest narkotykami, alkoholem i seksem. Hospitalizowany z powodu urazu, Ron dowiaduje się, że jest nosicielem wirusa HIV. Lekarze dają mu  miesiąc życia. Ma 35 lat.

Ron, stereotypowy homofob, początkowo nie chce zaakceptować diagnozy. Wkrótce jednak przystępuje do działania i zagłębia się w informacje na temat choroby, odkrywając, że lek AZT jest dla niego najlepszym rozwiązaniem. Odmawiając bycia królikiem doświadczalnym dla medycznego establishmentu, Ron początkowo przekupuje szpitalnego sanitariusza, aby ukraść fiolki z AZT. Kiedy lek zostaje umieszczony pod kluczem, schorowany Ron udaje się do Meksyku, gdzie amerykański lekarz (Griffin Dunne), któremu odebrano licencję, prowadzi klinikę, która wydaje koktajl witamin, suplementów i leków przeciwwirusowych, jak dotąd niezatwierdzonych w USA. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie transseksualistki Rayona – cudowny Jared Leto. Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku. Ron to człowiek daleki od ideału, jednak z ogromną siłą charakteru. McConaughey „oddał zarówno szorstkość, jak i prawdziwy urok tej postaci. Balansuje na tej linie wprost mistrzowsko. (…) Jest przejmujący, ale to niezwykłe, ile humoru udało mu się przemycić do opowieści o człowieku znajdującym się w takiej sytuacji” (Hollywood Reporter). Film nie jest jednak popisem jednego aktora – „ukrytą głębię zawdzięcza obsadzie drugoplanowej (…), dał szansę Jennifer Garner na jej najlepszą rolę od czasów Juno i tchnął nowe życie w karierę Jareda Leto” (The Telegraph).

Film otrzymał 3 Oscary dla najlepszego aktora pierwszoplanowego Matthew McConaugheya, najlepszego aktora drugoplanowego Jareda Leto i za najlepszą charakteryzację i fryzury.

Link: https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1151

Zwiastun: https://youtu.be/raGWQSoStbs

 

Tego filmu nie możecie przegapić 438 DNI

"Ten film nie zostałby nakręcony gdyby nie książka, ta nie istniałaby, gdyby wszystko co zaplanowaliśmy powiodło się.

W nocy 28 czerwca 2011 roku ryzykowaliśmy wszystko, przekraczając granicę między Somalią a Etiopią pod osłoną ciemności. Chcieliśmy zbadać, jak bezwzględne polowanie na ropę naftową wpływa na ludność zamkniętego i targanego konfliktami regionu Ogaden. Chcieliśmy wyjść poza historie uchodźców i alarmujące raporty i poznać prawdę na własne oczy. Pięć dni później leżeliśmy postrzeleni i zakrwawieni na pustyni.

Ale kiedy pierwotny raport został odrzucowny, zaczęła się inna historia. Opowieść o bezprawiu, propagandzie i wielkiej polityce.

Po kafkowskim procesie zostaliśmy skazani na 11 lat więzienia za zbrodnie terrorystyczne. I wcale nie byliśmy sami. W więzieniach siedzieli dziennikarze i politycy, którzy zostali skazani za niepodporządkowanie się dyktaturze. Nasze wyobrażenie o oleju zamieniło się w opowieść o atramencie.

Życie codzienne stało się walką o przetrwanie w okrytym złą sławą więzieniu Kality. Na cementowej podłodze za żelaznym ogrodzeniem - w świecie śmiertelnych chorób, nadużyć i opresji - tworzyliśmy codzienne życie poprzez twarde jak skała rutyny. Pozbawieni sznurowadeł i wolności słowa, próbowaliśmy zachować najcenniejszą rzecz, jaką macie: wolność decydowania o tym, kim jesteście". Martin Schibbye i Johan Persson

Link: https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1152

Zwiastun: https://youtu.be/Zp36lXI5S8A

 

PRAWDZIWE HISTORIE W MĘSKIM WYDANIU: 

Anioł, reż. Luis Ortega 

Borg/McEnroe.Między odwagą a szaleństwem, reż. Janus Metz 

Na głęboką wodę, reż. James Marsh 

 

NA KARTACH HISTORII ZAPISANE

Dobry zdrajca, Christina Rosendahl 

Kochanek królowej, reż. Nicolaj Arcel 

Żelazna dama, reż. Phyllida Lloyd 

 

PRAWDZIWE HISTORIE W WYDANIU KOBIECYM 

Tajemnice Joan, Trevor Nunn 

Królowa kasyna, André Téchiné 

Królowa pustyni, Werner Herzog

Czytany 258 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 maj 2021 10:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama