cinema.pl Artykuły

wtorek, 18 maj 2021 15:09

CEZARY PAZURA wręczył nagrodę dla najlepszego trenera na Gali Ekstraklasy!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Trenerzy byli moimi idolami” - Cezary Pazura na Gali Ekstraklasy! Filmowy selekcjoner reprezentacji Polski wręczył nagrodę w kategorii Najlepszy Trener. „Druga połowa” w kinach od 28 maja!

Dzień po niedzielnej, ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy nadszedł czas na uroczyste podsumowanie najważniejszych rozgrywek klubowych w Polsce. W poniedziałek, 17 maja, podczas Gali Ekstraklasy, poznaliśmy laureatów nagród dla najlepszych piłkarzy na poszczególnych pozycjach oraz najlepszego trenera sezonu 2020/2021. Nagrodę w tej kategorii zdobył Marek Papszun z Rakowa Częstochowa. Nagrodę na Gali wręczył trenerowi wicemistrzów Polski Cezary Pazura, który w filmie „Druga połowa” wcielił się w rolę bezkompromisowego selekcjonera reprezentacji Polski. Dla aktora było to niezwykłe wyróżnienie, bowiem sam od lat jest zagorzałym kibicem piłki nożnej i regularnie śledzi futbolowy świat. Pazura nie ukrywa, że przygotowując się do roli, konsultował ją poprzednimi selekcjonerami: „Spotkałem kilku trenerów, którzy byli moimi idolami i autorytetami. Zaczerpnąłem nieco od każdego z nich, przy czym okazało się, że mają oni wiele cech wspólnych. Na sercu leży im dobro reprezentacji, zawodników i sportu. Spoczywa na nich ogromna odpowiedzialność. Tworzą wielką rodzinę – różnią się od siebie sposobem pracy i wizją piłki, ale wszystkie drogi prowadzą do tego, aby Polska zwyciężyła” – tłumaczy aktor, który w filmie stanął przed nie lada zadaniem: awansem na mistrzostwa. Jak poradził sobie w roli selekcjonera? Przekonamy się 28 maja, kiedy na ekrany kin wejdzie komedia romantyczna „Druga połowa”!

„Druga połowa” to tchnąca lekkością i świeżością komedia romantyczna z Cezarym Pazurą („Listy do M. 4”), Maciejem Musiałem („Dzień dobry, kocham Cię!”), Marianną Zydek („Kamerdyner”) i Jackiem Knapem („Miłość jest wszystkim”) w rolach głównych. W tej historii pełnej celnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji najważniejsza będzie miłość, która przysporzy bohaterom kłopotów niczym z „Romea i Julii” – na przeszkodzie wielkiego uczucia stanie bowiem ojciec, któremu nie spodoba się kandydat do serca jego córki. W filmie wystąpiła plejada gwiazd, w tym rozpoczynająca aktorską karierę Małgorzata Rozenek-Majdan, Andrzej Grabowski („Mayday”), Leszek Lichota („Wataha”), Joanna Kuberska („O mnie się nie martw”), Ilona Ostrowska („Narzeczony na niby”), Piotr Rogucki („Gotowi na wszystko. Exterminator”), Rafał Rutkowski („Planeta Singli”), Iwona Bielska („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”) i Sławomir Orzechowski („Jak poślubić milionera?”). W produkcji udział wzięli także: gwiazda reprezentacji Polski w piłce nożnej Grzegorz Krychowiak, znani komentatorzy i dziennikarze sportowi  Dariusz Szpakowski, Roman Kołtoń i Michał Pol oraz wiele innych zaskakujących osób ze świata futbolu. Film wchodzi na ekrany w wyjątkowym czasie - w czerwcu odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej z udziałem reprezentacji Polski. 

Młoda lekarka Magda spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza. Zauroczona nowopoznanym mężczyzną nie wie, że nad rodzącym się uczuciem od początku wisi złe fatum. Sprawy komplikują się bardzo szybko – kiedy wychodzi na jaw, że Magda jest córką trenera reprezentacji Polski, z którym Mateusz od dawna jest w ostrym konflikcie. Sytuacji dodatkowo nie ułatwia fakt, że dziewczyna jest także obiektem westchnień gwiazdy futbolu – Jarosława Kota – który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć serce wybranki. Idąc za radą jej przyjaciółki, piłkarz wdraża w życie spektakularny plan „3 x Z” - i chcąc „Zaskoczyć, Zaimponować i Zauroczyć” Magdzie, wykorzystuje przy tym nieograniczone środki finansowe i ułańską fantazję. Mateusz również będzie chciał przypodobać się dziewczynie, ale w kompletnie odmiennym stylu. Czy ma jakiekolwiek szanse w miłosnej grze, w której jeden niespodziewany ruch może postawić go na spalonej pozycji?

 

„Druga połowa” – teaser

 

Gatunek: komedia romantyczna

Reżyseria: Łukasz Wiśniewski

Scenariusz: Sebastian Staszewski, Jarosław Stróżyk

Zdjęcia: Tomasz Dobrowolski, Mikołaj Syguła

Produkcja: House Media Company

Producent: Grzegorz Olkowski

Koprodukcja: Canal+

Obsada: Cezary Pazura („Listy do M. 4”, „Psy 3. W imię zasad”, „Kiler”), Marianna Zydek („Kamerdyner”, „Piłsudski”), Maciej Musiał („1983”, „Klangor”, „Miłość jest wszystkim”, „Wiedźmin”), Jacek Knap („Miłość do kwadratu”, „Miłość jest wszystkim”), Małgorzata Rozenek-Majdan („Miłość, seks & pandemia”), Joanna Kuberska („O mnie się nie martw”),  Andrzej Grabowski („Mayday”, „Listy do M. 3”), Leszek Lichota („Boże Ciało”, „Wataha”), Piotr Rogucki („Gotowi na wszystko. Exterminator”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”), Rafał Rutkowski („Zabawa zabawa”, „Planeta Singli”), Ilona Ostrowska („Swingersi”, „Narzeczony na niby”), Iwona Bielska („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Disco Polo”), Sławomir Orzechowski („Jak poślubić milionera?”, „Kurier”)

Czytany 426 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 18 maj 2021 15:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama