cinema.pl Artykuły

piątek, 14 maj 2021 10:34

Omar Sy w nowym wcieleniu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Aktor, który wypracował sobie sukces Omar Sy w „Nocnym konwoju”. Film w kinach dzień wcześniej - już 28 maja!

 

Omar Sy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych francuskich aktorów. Lada moment zobaczymy go w filmie „Nocny konwój”, bezkompromisowym kryminale w reżyserii Anne Fontaine - twórczyni takich hitów, jak „Coco Chanel”, „Idealne matki” czy powstałych w polskiej koprodukcji „Niewinnych”. Choć dziś nie trzeba go już nikomu przedstawiać, jeszcze kilka lat temu jego nazwisko nikomu nic nie mówiło. Nie skończył filmowej szkoły, nie miał bogatego portfolio. Z branżą rozrywkową związał się, gdy zaczął występować jako komik. Szybko zaczął otrzymywać kolejne propozycje. Przełomem w karierze była dla niego rola w „Nietykalnych” -  hicie kasowym z 2011 roku. Kreacja opiekuna sparaliżowanego milionera przyniosła mu sławę i Cezara za dla najlepszego aktora. W kolejnych latach Omar Sy wystąpił w takich filmach, jak m.in. „Jurrasic World”, „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, „Chocolat” czy netfliksowym serialowym hicie pt. „Lupin”. „Nocny konwój”, w którym zobaczymy go za chwilę, to opowieść o trójce policjantów, którzy postanawiają odmówić wykonania rozkazu. Aristide, bohater Omara Sy, stanie tam przed poważnym dylematem: wykonać polecenie czy może zrobić wszystko, by ocalić życie uchodźcy, który ma zostać odesłany do swojej ojczyzny i stracony? Jak w tej sytuacji odnaleźli się policjanci? I jak z kolejną rolą poradził sobie słynny aktor? Odpowiedź już 28 maja.

Virginie, Erik i Aristide to trójka policjantów, którzy na co dzień stawiają czoła przestępstwom i przemocy paryskich ulic. Pewnej nocy stróże prawa otrzymują nietypowe zadanie – mają eskortować nielegalnego imigranta na lotnisko, skąd zostanie deportowany do swojej ojczyzny.  Po drodze Virginie odkrywa, że więzień zostanie poddany karze śmierci po powrocie do swojego kraju. Moralny dylemat sprawia, że policjantka zaczyna kwestionować swoją misję. Adaptacja powieści Hugo Borisa.

 

Gatunek: dramat, kryminał

Produkcja: Francja 2021

Reżyseria: Anne Fontaine („Coco Chanel”, „Niewinne”, „Idealne matki”)

Scenariusz: Claire Barré („Biała jak śnieg”)

Obsada: Omar Sy („Nietykalni”, „Lupin”, „Jutro będziemy szczęśliwi”), Virginie Efira („Facet na miarę”, „Miłość po francusku”, „Elle”), Grégory Gadebois („Oficer i szpieg”, „Nic do ukrycia”), Payman Maadi („Westworld”, „Rozstanie”)

Czytany 333 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 maj 2021 10:39

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama