cinema.pl Artykuły

czwartek, 13 maj 2021 17:59

"Lalki śpiewają" w Toruniu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Losy teatralnych lalek nie należały ostatnimi czasy do najłatwiejszych. Tyle miesięcy spędzonych w skrzyniach, magazynach, często w ścisku, ciągle w tym samym towarzystwie bądź w samotności…

 

Dlatego też kiedy tylko dowiedziały się,  że od 15 maja położenie ich  może ulec zmianie, natychmiast podmalowały oko, przypudrowały noski, zrobiły rekonesans swych scenicznych kreacji i… zmotywowały Aktorów Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu do napisania scenariusza  i wyreżyserowania przedstawienia, w którym odegrają niebagatelną rolę.

W ten oto sposób 15 maja o godz. 17:00 na Scenie Szekspirowskiej w Toruniu odbędzie się premiera spektaklu Lalki śpiewają powstałego w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. 

Czeka nas dynamiczne widowisko, przepełnione muzyką, niebanalnym humorem, wartką akcją, w którym obok siebie staną lalki pochodzące z najrozmaitszych, niekiedy już dość zamierzchłych, przedstawień Teatru „Baj Pomorski”. 

Pacynki, muppety, maski, marionetki, lalki stolikowe – to tylko niektóre z form lalkowych pojawiąjące się w przedstawieniu. 

Wszystkiemu, o czym mowa powyżej, towarzyszyć będzie drobny konflikt… W jego rozstrzygnięciu niezbędna okaże się pomoc Was-Widzów!

Na temat spektaklu więcej można poczytać pod adresem:

https://bajpomorski.art.pl/lalki-spiewaja,12,pl,2,1,366.html 

Druga data premiery spektaklu to 16 maja również  o godz. 17:00. W dniu tym wystąpi druga, wymienna obsada.

 

Rezerwacji biletów można dokonywać poprzez:

Dział Organizacji Widowisk:

tel.: 56 652 20 29 wew. 35, 36, 54

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

http://bajpomorski.art.pl/repertuar,13,pl.html 

Czytany 389 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 maj 2021 18:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama