cinema.pl Artykuły

czwartek, 13 maj 2021 10:12

22 maja prapremiera "Dobrej zmiany" na Rynku Manufaktury

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kultowa pomoc domowa powraca! W weekend 22 i 23 maja na Rynku łódzkiej Manufaktury Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentuje prapremierę komedii „Dobra zmiana”. W sobotę i niedzielę spektakl w reżyserii Jakuba Przebindowskiego będzie można obejrzeć aż cztery razy! Specjalne, bezpłatne zaproszenia na wszystkie cztery przedstawienia będzie można odebrać 18 maja.

 

Bardzo się cieszymy, że zagramy już 22 i 23 maja. Zaczniemy od specjalnej prapremiery w plenerze. Na Rynku Manufaktury widzowie po raz pierwszy obejrzą „Dobrą zmianę” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego – nasz najnowszy spektakl, którego bohaterką jest uwielbiana przez widzów pomoc domowa Nadia. Zagramy aż cztery razy – dwa razy w sobotę i dwa razy w niedzielę -mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi. To kolejny wspólny teatralny projekt, który organizujemy dla łodzian z Manufakturą – świetnym partnerem, z którym realizowaliśmy w ostatnich latach specjalne pokazy naszych spektakli. W tym roku wspólnie promujemy powrót do teatru w rzeczywistości po epidemii, która, mam nadzieję, jest w odwrocie dzięki coraz większej ilości osób zaszczepionych – podkreśla Ewa Pilawska. Spotkajmy się w Teatrze! – dodaje.

To wielka radość, że spektakl “Dobra zmiana” będzie miał swoją prapremierę właśnie na rynku Manufaktury. To miejsce, zawsze tętniące życiem, zamieni się teraz w arenę teatralnych doznań. Dla nas to bardzo ważny moment - pierwszy duży event po pandemii. Z niecierpliwością czekamy, aż łodzianie zasiądą na naszej plenerowej widowni, by cieszyć się tą wspaniałą komedią i powrotem do normalnego życia – zaznacza dyrektor Manufaktury Sławomir Murawski.

W „Dobrej zmianie” przyglądamy się zamożnym mieszkańcom przestronnych apartamentów wypełnionych nowoczesnym designem i dziełami sztuki współczesnej. Fabuła skłania nas do refleksji - ile jesteśmy w stanie zaryzykować i poświęcić, żeby osiągnąć cel? Czy warto udawać kogoś, kim nie jesteśmy? Autorem sztuki „Dobra zmiana” i jej reżyserem jest Jakub Przebindowski.  „Dobra zmiana” to komedia, której akcja rozgrywa się w Łodzi, a sztuka zbudowana jest wokół pomocy domowej Nadii. W dotychczasowych spektaklach była ona postacią porządkującą rzeczywistość i to ona rozwiązywała problemy, mając receptę na wszystko. W najnowszej premierze jest inaczej – Nadia staje się elementem gry i musi sobie w tej sytuacji poradzić – mówi Jakub Przebindowski. Sztuka jest komentarzem do współczesności. Pogubienie, hipokryzja, pomieszanie wartości to tylko niektóre ze spraw, którym komediowo przyglądamy się w „Dobrej zmianie” – dodaje Przebindowski.

„Dobra zmiana” zostanie zaprezentowana na Rynku Manufaktury

•22 maja o 16:00 i o 19:00, 

•23 maja o 16:00 i o 19:00.

Specjalne zaproszenia na wszystkie cztery przedstawienia będzie można bezpłatnie odebrać w Manufakturze 18 maja o godzinie 14:00 oraz o godzinie 18:00 przed wejściem głównym (pod standem STACJA: TEATR POWSZECHNY W MANUFAKTURZE). W razie deszczowej pogody bilety będzie można odebrać wewnątrz galerii handlowej – w okolicach punky info przy wejściu głównym. Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwa bilety.

 

 „Dobra zmiana”

Scenariusz, reżyseria, muzyka: Jakub Przebindowski

Scenografia: Witold Stefaniak

Kostiumy: Justyna Petelicka

Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Monika Kępka, Arkadiusz Wójcik, Sebastian Jasnoch, Jakub Kotyński

Czytany 526 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 maj 2021 10:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama