cinema.pl Artykuły

wtorek, 11 maj 2021 09:31

WIEDŹMY powraca na DVD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

WIEDŹMY to wspaniała adaptacja ponadczasowej opowieści Roalda Dahla, stworzona przez światowej klasy filmowców i fantastycznych aktorów. W Polsce film zadebiutuje na nośnikach DVD i Blu-ray™ już 19 maja. 

 

WIEDŹMY to jedna z najpopularniejszych książek autorstwa Roalda Dahla, obecnie przetłumaczona na ponad 41 różnych języków na całym świecie. Wydana ponad 30 lat temu, opowiada o ponadczasowych wartościach takich jak życzliwość, odwaga i nadzieja, które pozostają aktualne dla kolejnych pokoleń młodych widzów i czytelników. 

Film Roberta Zemeckisa, będący ekranizacją słynnej historii Dahla, to zarazem zabawna i wzruszająca opowieść rozgrywająca się w latach 60. XX wieku. Po śmierci rodziców mały czarnoskóry chłopiec trafia pod opiekę kochającej babci, która za młodu przeżyła przerażające spotkanie z wiedźmami. Kiedy kobieta uświadamia sobie, że czarownice wróciły, ucieka wraz z chłopcem na południe. Niestety, okazuje się, że bohaterowie trafiają prosto do gniazda wiedźm. Przewodzi im Najwyższa Czarownica, która zamierza zmienić wszystkie dzieci w myszy. 

W filmie występują laureatki Oscara Anne Hathaway („Nędznicy”, „Ocean's 8”) i Octavia Spencer („Służące”, „Kształt wody”), nominowany do Oscara Stanley Tucci („Igrzyska śmierci”), a także Kristin Chenoweth (seriale „Glee” i„ BoJack Horseman”) oraz wielokrotnie nagradzany, legendarny komik Chris Rock. 

Scenariusz na podstawie książki Roalda Dahla napisali Robert Zemeckis i Kenya Barris oraz zdobywca Oscara Guillermo del Toro („Kształt wody”). 

Przy tworzeniu filmu, Zemeckisa wspierali go wieloletni współpracownicy, w tym nominowany do Oscara operator filmowy Don Burgess („Forrest Gump”), scenograf Gary Freeman, montażyści Jeremiah O'Driscoll i Ryan Chan, nominowana do Oscara projektantka kostiumów Joanna Johnston („Lincoln”) i nominowany do Oscara kompozytor Alan Silvestri („Ekspres polarny”, „Forrest Gump”).

 

Film został nominowany między innymi do nagrody Saturn, Kid’s Choice oraz Visual Effects Society. 

 

WIEDŹMY to świetna zabawa dla całej rodziny!

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:

•Making of  

•Roald Dahl: historia Wiedźm 

•Wiedźmy: Magiczna Mikstura 

•Gagi z planu  

•Sceny niewykorzystane

 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

•Sceny niewykorzystane

 

 

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilach: 

facebook.com/MojeFilmyDVD

facebook.com/DzieciToLubia 

Czytany 317 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 maj 2021 11:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama