cinema.pl Artykuły

niedziela, 09 maj 2021 14:01

Serial o sprawie brutalnego zabójstwa szwedzkiej dziennikarki

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W Ale kino+ oraz online na canalplus.com – polska premiera skandynawskiej produkcji „Dochodzenie” (The Investigation). Oparty na faktach serial opowiada o głośnej sprawie brutalnego zabójstwa szwedzkiej dziennikarki Kim Wall, które w 2017 roku wstrząsnęło Danią.

 

Sierpień 2017 roku, Kopenhaga. Szwedzka dziennikarka Kim Wall wchodzi na pokład łodzi podwodnej „UC3 Nautiliusa” w celu przeprowadzenia wywiadu z ekscentrycznym konstruktorem łodzi Peterem Madsenem. W pewnym momencie statek znika z radarów, a szwedzka policja rozpoczyna poszukiwania dwójki zaginionych. Służbom udaje się namierzyć „Nautiliusa”, ale po jego wyłowieniu okazuje się, że na pokładzie jest tylko jeden pasażer - Peter Madsen. Co stało się z dziennikarką Kim Wall?

Na czele dochodzenia, które śledzi cały kraj, staje Jens Møller, w tej roli Søren Malling. Policjant i jego współpracownicy muszą działać pod presją zrozpaczonej rodziny Wall, prokuratury i narastającego zainteresowania mediów, które nie ułatwia prowadzenia śledztwa.

Serial skupia się szczegółach mozolnego dochodzenia i walce detektywa Møller o sprawiedliwość dla rodziny Kim.

Sześcioodcinkowy, oparty na faktach serial „Dochodzenie” zdobył 5 statuetek Duńskiej Akademii Filmowej, w tym za najlepszy serial oraz dla najlepszej aktorki serialowej i najlepszego serialowego aktora.

Scenarzystą i reżyserem serialu jest utalentowany duński twórca filmowy Tobias Lindholm, który wcześniej był autorem scenariuszy między innymi do serialu „Rząd” oraz znanych filmów Thomasa Vinterberga z Madsem Mikkelsenem „Polowanie” czy nagrodzonej tegorocznym Oscarem® w kategorii najlepszy film międzynarodowy produkcji „Na rauszu”.

Premierowe odcinki: Ale kino+ - środy od 5 maja godz. 20:10 oraz online na canalplus.com - czwartki od 6 maja.

Czytany 339 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 09 maj 2021 14:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama