cinema.pl Artykuły

sobota, 01 maj 2021 15:00

„Najlepiej czuję się łysa” – zaskakujące wyznanie pięknej aktorki

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Alicja Dąbrowska z hitu Czwórki „Policjanci i Policjantki” o sobie, ryzykownej decyzji i roli w serialu. Alicja Dąbrowska znana m.in. z seriali „Pakt” czy „Echo serca” w zeszłym roku dołączyła do obsady hitu Czwórki „Policjantki i Policjanci” i szybko zdobyła sympatię widzów w roli aspirant sztabowej Leny Kamińskiej – profesjonalnej i opanowanej na służbie, a prywatnie czarującej, pełnej ciepła, pozytywnej energii i dystansu do siebie fantastycznej mamy trochę niesfornej nastolatki. 

Sama aktorka również wydaje się mieć do siebie duży dystans. W cyklu rozmów Mariusza Węgłowskiego „Połączeni” zapytana m.in. o częste zmiany wizerunku i swoją ulubioną „odsłonę”, Alicja Dąbrowska  udzieliła zaskakującej odpowiedzi, po której prowadzącemu przez chwilę zabrakło słów.  „Najbardziej lubię być łysa. Bez dwóch zdań!” wyznała i dodała, że po raz pierwszy ogoliła głowę na czwartym roku studiów, co było dość ryzykowną decyzją, zważywszy, że zrobiła to tuż przed obroną dyplomu i taki wygląd początkującej artystki w przedstawieniu dyplomowym mógł nie znaleźć zrozumienia u wykładowców.  

Okazało się jednak, że nieco szalona decyzja wyszła aktorce na dobre. Jak mówi, dało jej to ogromną pewność siebie, szczególnie na scenie, „bo człowiek się nie może schować – nie ma za czym”, dodaje.  Trzeba też przyznać, że mimo pozbycia się takiego atrybutu jak piękne długie blond włosy, które dziś znowu zapuściła, aktorka o subtelnej, słowiańskiej urodzie wciąż wyglądała prześlicznie, jak widać w materiale wideo.  

W rozmowie z Mariuszem Węgłowskim,  który popularność zdobył grając Mikołaja Białacha w „Policjantkach i Policjantach”, Alicja Dąbrowska opowiada też m.in. o tym jak trafiła do tej produkcji. W przeciwieństwie do Mariusza, byłego antyterrorysty, czującego się w klimacie serialu jak ryba w wodzie, aktorka przyznaje, że nie od razu poczuła się pewnie w swojej roli, bo praca w policji była dla  niej zupełną abstrakcją. Szybko jednak odnalazła się dzięki partnerującemu jej na planie Wojciechowi Sukiennikowi (serialowy Krzysiek Zapała), który w „Policjantkach i Policjantach” gra od pierwszego sezonu. Jednak, podobnie jak Mariusz, który postaci Białacha dał wiele własnych cech, Alicja Dąbrowska, tworząc postać Leny, czerpała ze swojej relacji z matką.  Jak mówi, jej mama od zawsze jest jej wielką przyjaciółką i to na niej wzorowała się budując rolę. Rodzice Alicji – Piotr Dąbrowski i Karina Krzywicka - są również aktorami, współtwórcami teatru Witkacego w Zakopanem.

 

Więcej na https://www.facebook.com/tv4.czworka/videos/455477078890364 

 

Premierowe odcinki „Policjantek i Policjantów” emitowane są od poniedziałku do piątku o godz. 19 w Czwórce.

 

Czytany 610 razy Ostatnio zmieniany sobota, 01 maj 2021 15:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama