cinema.pl Artykuły

piątek, 30 kwiecień 2021 13:46

Trwają zdjęcia do nowej produkcji fabularnej TVP

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film „Marzec’68” w reżyserii Krzysztofa Langa opowiada o trudnej miłość dwojga młodych ludzi – Janka (Ignacy Liss) i Marty (Vanessa Aleksander) na tle burzliwych wydarzeń, które dokonały się wiosną 1968 roku w Polsce. Producentem filmu jest Telewizja Polska. Kinowa premiera fabuły planowana jest w 2022 roku. 

 

W filmie „Marzec’68”gomułkowska propaganda i aparat opresji zderza się z oporem społecznym. Studenci wychodzą na ulice. Wydarzenia obejmują okres od protestu w związku z zakazem wystawiania „Dziadów” (30 stycznia 1968 r.) do przemówienia Władysława Gomułki z 19 marca 1968, które w dużym stopniu przesądziło o represjach i masowej emigracji obywateli pochodzenia żydowskiego. Antysemityzm w komunistycznej Polsce, miłość dwojga młodych ludzi kontra system opresji - o tym opowiada film.

 

W rolach głównych wystąpią m.in.: Ignacy Liss, Vanessa Aleksander, Ireneusz Czop, Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Nikodem Rozbicki, Mikołaj Kubacki. 

Czytany 1090 razy Ostatnio zmieniany piątek, 30 kwiecień 2021 17:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama