cinema.pl Artykuły

czwartek, 29 kwiecień 2021 12:25

Filmowe duety w „Piątkach w akcji” TNT

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Udane kreacje aktorskie to połowa sukcesu każdego filmu, a szczególnie wtedy, kiedy sercem obrazu jest relacja bohaterów. Jej dynamika może wpłynąć na całą produkcję. Przykłady mocy takich duetów można oglądać w cyklu „Piątki w akcji”. Emisja w każdy piątek maja na kanale TNT. 

 

Zabójczy duet nie do pokonania: „Pan i Pani Smith”

Brad Pitt i Angelina Jolie byli swojego czasu jedną z najsłynniejszych aktorskich par. Opowieść o małżeństwie Smithów przyciągnęła przed ekrany wielu widzów. Produkcja już w dniu premiery zarobiła ponad 50 mln dolarów i była w tamtym czasie największym kasowym sukcesem zarówno dla Pitta, jak i Jolie. 

Doug Liman stworzył gwiazdom przestrzeń do aktorskich popisów. Dobranie pary, pomiędzy którą nastąpi aktorska chemia, było kluczowe dla sukcesu filmu o małżeństwie zawodowych zabójców. Początkowo Bradowi Pittowi miała partnerować Nicole Kidman, ale opuściła projekt. W ten sposób, po dołączeniu do obsady Angeliny Jolie, narodził się jeden z najbardziej rozpoznawalnych duetów aktorskich.

Konfrontacja Czarnej Mamby i Billa w „Kill Bill 2”

Filmy z serii „Kill Bill” odniosły światowy sukces dzięki dwóm artystycznym duetom. Jeden z nich to Uma Thurman, która gra Czarną Mambę i David Carradine, jako tytułowy Bill. Profesjonalna zabójczyni rozlicza się ze swoim byłym szefem, a ich wciągająca dyskusja jest kluczową częścią filmu. Na końcową formę obrazu wpłynęła też ścisła współpraca duetu aktorsko-reżyserskiego, czyli Umy Thurman i Quentina Tarantino. Wspólnie stworzyli sposób przedstawienia postaci Czarnej Mamby i jej życiowych rozterek.

Charlize Theron i Tom Hardy walczą o wolność w „Mad Max: Na drodze gniewu”

„Mad Max: Na drodze gniewu” to reżyserski powrót George’a Millera do kultowej serii postapokaliptycznych filmów. Ich bohaterem był tytułowy Max, walczący o przetrwanie w pustynnym świecie. Ostatnia część cyklu przedstawia Furiosę, odgrywaną przez Charlize Theron, a w Maxa zamiast Mela Gibsona wciela się Tom Hardy. Początkowo nie przepadają za sobą, ale w procesie ucieczki od autorytarnego władcy zaczynają współpracować, aby wyjść cało z opresji. Każde z nich jest silną osobowością i chce być dowódcą grupy – dynamika duetu Theron i Hardy’ego podkreśliła wyjątkowość reżyserskiej wizji Millera.

Rozwiedzione małżeństwo godzi się, aby uratować córkę w „San Andreas”

„San Andreas” to historia katastrofy naturalnej i ludzkiej walki o życie. Dzięki realistycznym efektom stworzonym w konsultacji Thomasem Jordanem, specjalistą od przyrodniczych zjawisk, widz może natychmiastowo wciągnąć się w pełną adrenaliny opowieść. Eks małżonkowie muszą pogodzić się w obliczu nadchodzącego trzęsienia ziemi w mieście San Andreas. Tam czeka na nich córka, a zdołają ją uratować wyłącznie wtedy, gdy połączą siły. Film przedstawia zmienną relację Raymonda (Dwayne „The Rock” Johnson) i Emmy (Carla Gugino) – aktorska para wniosła do produkcji dodatkowy wymiar emocji.

 

Plan emisji:

07.05, godz. 20:50 – „Pan i Pani Smith”

14.05, godz. 21:35 – „Kill Bill 2”

21.05, godz. 21:00 – „Mad Max: Na drodze gniewu”

28.05, godz. 20:00 – „San Andreas”

Czytany 361 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 29 kwiecień 2021 12:28

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama