cinema.pl Artykuły

środa, 28 kwiecień 2021 17:22

„Minari”, „Na rauszu” i „Wróg doskonały” – daty premier po otwarciu kin!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W związku z ogłoszeniem otwarcia kin w dniu 29 maja przedstawiam nasze plany repertuarowe na najbliższy czas...

 

29 maja - MINARI, reż. Lee Isaac Chung (Oscar dla Yuh-jung Youn - Najlepsza Aktorka Drugoplanowa)

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma…kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.

Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.

Zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

Pokaz prasowy „Minari” odbędzie się 19 maja. Szczegóły podam wkrótce.

 

 

11 czerwca - NA RAUSZU, reż. Thomas Vinterberg (Oscar dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego)

„Na rauszu” opowiada o grupie przyjaciół - nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich.

"Na rauszu" będzie miało pokazy przedpremierowe od 29 maja.

 

 

2 lipca - WRÓG DOSKONAŁY, reż. Kike Maíllo

W drodze na paryskie lotnisko uznany architekt Jeremiasz Angust (Tomasz Kot) zostaje zaczepiony przez gadatliwą dziewczynę o nazwisku Texel Textor. Ta obca młoda kobieta najwyraźniej szuka wśród pasażerów osób, które padłyby ofiarą wysłuchiwania jej dziwacznych historii.

Przez Texel Jeremy spóźnia się na lot, a kiedy los ponownie łączy ich w lotniskowej poczekalni, nie będzie w stanie pozbyć się irytującej towarzyszki.

Chociaż spotkanie wydaje się przypadkowe, wkrótce wychodzą na jaw okoliczności, które rzucają na nie nowe, ponure światło.

Czytany 537 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 kwiecień 2021 17:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama