cinema.pl Artykuły

środa, 28 kwiecień 2021 17:19

Interaktywna mapa Polski "Jest tyle do odkrycia"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kałuża na Placu Defilad, największy kaloryfer świata w Stąporkowie czy kratery po uderzeniu meteorytów na przedmieściach Poznania – to tylko nieliczne z miejsc wyróżnionych na jedynej mapie Polski, jakiej potrzebujemy na majówkę. Kanał National Geographic w ramach akcji #JestTyleDoOdkrycia stworzył interaktywną mapę Polski, na której z pomocą ekspertów, podróżników i lokalnych odkrywców oznaczono zaskakujące i często nieoczywiste punkty warte odwiedzenia. Wśród nich znajdziemy również te, rekomendowane m.in. przez Roberta Makłowicza oraz duet Huyen Pham i Marcina Nguyena z Emce Kwadrat. Zobacz, co czeka do odkrycia tuż za rogiem.

 

Odkrywanie jest ważną częścią życia dla 81% Polaków – wskazują badania przeprowadzone przez kanał National Geographic Polska w ramach kampanii #JestTyleDoOdkrycia. Okazuje się też, że pomimo powszechnego zamiłowania do egzotycznych akcentów, nasze dwa ulubione obszary odkryć to nowe miejsca w Polsce (39%) i środowisko naturalne (33%). 

Jednak nawet ci, którzy nie należą do grona miłośników lokalnego odkrywania, za sprawą  interaktywnej mapy Polski jesttyledoodkrycia.pl poczują chęć ruszenia w drogę.  

Mapa powstała w ramach akcji #JestTyleDoOdkrycia kanału National Geographic, który wspólnie z ekspertami, odkrywcami i podróżnikami wyselekcjonował i dokładnie oznaczył lokalizacje, stanowiące często ukryte atrakcje spoza utartych szlaków turystycznych na terenie naszego kraju. Swoje rekomendacje na mapie zamieścił nawet Robert Makłowicz, wybierając miejsca, które w minionym roku szczególnie go zachwyciły.  

I tak na mapie znajdziemy zarówno „perełki” poukrywane w centrach miast, wyróżnione ze względu na swój niepowtarzalny koloryt i klimat, jak i takie,  o których dotychczas można było dowiedzieć się wyłącznie pocztą pantoflową. Na mapie znalazły się m.in. największy kaloryfer świata znajdujący się w Stąporkowie (woj. świętokrzyskie), kałuża na Placu Defilad w Warszawie czy kratery po uderzeniu meteorytów na przedmieściach Poznania. Dodatkowo podział wybranych miejsc na kategorie sprawia, że na mapie #JestTyleDoOdkrycia pasjonaci architektury, nauki, historii, technologii i przyrody mogą przebierać w propozycjach dopasowanych do swoich zainteresowań. Poza tym każdy może też uzupełnić mapę samodzielnie o własne odkrycia.

Poza popularnym podróżnikiem kulinarnym swoimi rekomendacjami dzielą się również Piotr Horzela, Radosław Gajda i Natalia Szcześniak (znani jako internetowy duet Architecture is a good idea) oraz Huyen Pham i Marcin Nguyen (z kanału Emce Kwadrat). Każdy z zaangażowanych w akcję odkrywców, podobnie jak Robert Makłowicz podzieli się kulisami wybranych odkryć na swoich kanałach.

National Geographic poprzez lokalną kampanię #JestTyleDoOdkrycia pragnie inspirować do poznawania świata po swojemu, odkrywania lokalnie i pielęgnowania w sobie ciekawości. Na antenie kanału ten cel realizowany jest poprzez fascynujące premiery m.in. serię „Pomysł na miasto”, nowy sezon „Przygód z Bearem Gryllsem” oraz produkcję „DNA maszyn”. 

Czytany 434 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 kwiecień 2021 17:22

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama