cinema.pl Artykuły

czwartek, 22 kwiecień 2021 15:42

Edukacja filmowa dostępna online

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jeśli nauczyciel szuka pomysłu na urozmaicenie nauki zdalnej, potrzebuje inspiracji do prowadzonych lekcji albo chciałby pomóc w integracji klasy, na przykład poprzez rozmowę na temat wspólnie obejrzanego filmowego dzieła może skorzystać z bogatej oferty programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

 

To ogólnopolski program edukacji filmowej o 15-letniej tradycji, który teraz dostępny jest także online. Oferta filmów wraz z omówieniami i materiałami dydaktycznymi dostosowana jest do wszystkich etapów nauczania, od przedszkola do szkoły ponadpodstawowej.

 NHEF online to:

- wybór spośród 40 tytułów dostosowanych do podstawy programowej przedszkola, szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, 

- możliwość dołączenia do projektu w dowolnym momencie roku szkolnego, 

- możliwość wybrania jednego lub kilku tytułów,

- filmy wzbogacone o materiały wideo (prelekcje oraz omówienia), karty pracy, analizy psychologiczne,

- różnorodna tematyka filmów (kino współczesne, tematy wychowawcze, język filmu), 

- wygoda w korzystaniu (link do filmu można przesłać wszystkim rodzicom lub uczniom, aby obejrzeli go w domu, w trakcie lekcji lub po lekcjach jako zadanie dodatkowe),

- cena za pojedynczy dostęp do filmu - 8 zł.

 

 

Zgłoszeń można dokonywać w każdym momencie, a filmy dostępne w katalogu są do obejrzenia do końca aktualnego roku szkolnego.

Przykładowe tytuły dostępne w NHEF online

dla przedszkoli:

"Basia - serial", reż. Ł. Kacprowicz, M. Wasilewski, Polska 2016-2017. Polska animacja o przygodach pięcioletniej Basi, bohaterki znanej z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Animacja zachęca do rozmowy o tym, jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń, jaką rolę w życiu małego człowieka pełni rodzina.

 

dla klas I-III:

"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica", reż. J. Bornebusch, Szwecja 2018. Pierwsza odsłona uwielbianej przez dzieci, bestsellerowej serii na podstawie książek autorstwa Martina Widmarka.

Inspiracja do rozmowy o tym, w jaki sposób aktor wyraża emocje, kto pomaga aktorowi przygotować się do roli i jak wygląda praca na planie filmowym.

 

dla klas IV-VI:

"Szczęściara", reż. J. Sheedy, Australia 2019. Niezwykle oryginalna w formie i pełna humoru opowieść o radzeniu sobie ze stratą i odkrywaniu tego, co w życiu najważniejsze.

Inspiracja do rozmowy o tym, jak dawać wsparcie cierpiącym, jaką rolę w życiu odgrywa kreatywność, czy pozytywne myślenie budzi pozytywne działanie.

 

dla klas VII-VIII:

"Zestaw filmów dokumentalnych: Świat wokół nas", reż. L. Koster, M. Marks, Holandia 2018-2019. Trzy dokumentalne krótkie metraże w nowoczesny sposób prezentujące nastoletnich bohaterów borykających się z problemami otaczającego świata.

Inspiracja do rozmowy o tym, czym jest odpowiedzialność, co rozumiemy przez pojęcie “odpowiedzialność ekologiczna”, czy odmienność i różnorodność kulturowa muszą dzielić. 

 

dla szkół ponadpodstawowych:

"Ága", reż. M. Lazarov, Francja, Niemcy, Bułgaria 2018. Absolutny hit Berlinale 2018, pełna czułości oda do ginącego świata. Inspiracja do rozmowy na temat zmian klimatycznych, troski o planetę i znaczenia relacji.

 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej łączą polskie szkoły i kina już od 15 lat dostarczając wzbogacony o prelekcję i materiały dydaktyczne seans wartościowego i dobranego do wieku ucznia filmu w lokalnych kinach w całej Polsce. 

 

W sprawie zapisów zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Informacje o programie: https://nhef.pl/nhef-online

Szczegółowe informacje o konkretnych filmach i ich powiązanie z podstawą programową dostępne na stronie: https://nhef.pl/program

Czytany 352 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 kwiecień 2021 15:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama