cinema.pl Artykuły

środa, 14 kwiecień 2021 19:31

Spotkanie z Piotrem Fronczewskim i czytanie "Panny Julie"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W najbliższy poniedziałek, 19 kwietnia o godz. 19.00, zapraszamy na czytanie sztuki „Panna Julie” Augusta Strindberga. Sztukę w nowym przekładzie Mariusza Kalinowskiego reżyseruje Jarosław Tumidajski. W obsadzie: Agata Różycka, Lidia Pronobis, Marcin Stępniak.

 

W świętojańską noc – święto niewinnych zabaw i tańców, noc radości i miłości dochodzi do spotkania kobiety i mężczyzny z dwóch różnych światów. On – lokaj, silny i pewny siebie, pragnie wyrwać się z kręgu społecznego, z którego pochodzi, ona – ekscentryczna panna z dobrego domu, próbuje odzyskać równowagę po rozstaniu z narzeczonym. W „Pannie Julie” Strindberg podejmuje nie tylko temat walki płci, w której rozkosz miesza się z nienawiścią i potrzebą poniżenia, ale może przede wszystkim paradoksalnej walki z epoką, w której żyjemy. Starcia z czasem, któremu musimy się poddać i ulec jego regułom.

Czytanie będzie dostępne przez tydzień. Po czytaniu odbędzie się dyskusja z udziałem twórców. Więcej informacji: https://fb.me/e/dIWPYntHb

Natomiast w ostatni poniedziałek kwietnia, 26.04 o godz. 19.00, zapraszamy na spotkanie z Piotrem Fronczewskim! Angaż do teatru otrzymał w pociągu. U Jerzego Jarockiego był Henrykiem w „Ślubie” i Błaznem w „Królu Learze”, Hrabią Szarmem w „Operetce” w reż. Macieja Prusa. I Hamletem, z którego do dziś nie jest zadowolony. Wciąż pamięta o swoim Mistrzu, Gustawie Holoubku i o teatrze, w którym spędził 10 niezwykłych lat. Emisja spotkania odbędzie się na kanale YouTube Teatru Dramatycznego.

Rozmowę poprowadzi Wojciech Majcherek. Link zamieścimy w wydarzeniu już wkrótce: https://fb.me/e/1gsbCQD5i

Cykl „Mój Dramatyczny. Spotkania” to rozmowy z aktorkami i aktorami, którzy współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Na na kanale teatru YouTube można już oglądać spotkania z Barbarą Krafftówną, Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak, Maciejem Prusem i Mają Komorowską. Zapraszamy na playlistę

 

Zdjęcie pochodzi ze spektaklu "Ślub" z 1974 roku, fot. Antoni Zdebiak.

Czytany 249 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 kwiecień 2021 19:37

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama