cinema.pl Artykuły

środa, 07 kwiecień 2021 11:01

KRÓL - najbardziej oczekiwany serial ostatnich lat na DVD i Blu-Ray

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

KRÓL  – najbardziej oczekiwany serial ostatnich lat –  premiera na płytach DVD i Blu-ray! 

 

Już 27 kwietnia, oryginalna superprodukcja CANAL+ pojawi się w sprzedaży w specjalnych wydaniach: czteropłytowym boxie DVD oraz dwupłytowym boxie Blu-ray.

„KRÓL” to osadzona w Warszawie w 1937 roku gangsterska opowieść o przemocy, żądzy władzy i dążeniu do jej utrzymania za wszelką cenę. Historia wzlotów i upadków mafii, która wzbudzała strach i posłuch w stolicy przed wybuchem II wojny światowej. Główny bohater, żydowski gangster-bokser Jakub Szapiro, zostaje wciągnięty w polityczny spisek i gangsterskie porachunki, które mogą przesądzić o losach państwa.

Serial powstał w oparciu o powieść Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem. Sam autor powieści jest także współscenarzystą serialu. Za jego reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński, twórca nagrodzonego Złotymi Lwami na FPFF w Gdyni, obrazu „Ostatnia Rodzina”.

W serialu wystąpili: Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Boczarska, Borys Szyc, Kacper Olszewski, Aleksandra Pisula, Paweł Wolak, Barbara Jonak, Marcin Pempuś, Andrzej Kłak, Mikołaj Kubacki, Lena Góra, Piotr Pacek, Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna, Adam Ferency, Bartłomiej Topa, Andrzej Szeremeta, Adam Bobik, Piotr Żurawski, Masza Wągrocka.

Twórcami koncepcji serialu są: Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Jan P. Matuszyński i Leszek Bodzak. Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadali: Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów postaci i pełni funkcję konsultanta produkcji. Zdjęcia wykonał Kacper Fertacz, montaż – Przemysław Chruścielewski, dźwięk – Jarosław Bajdowski, Marcin Kasiński oraz Kacper Habisiak. Scenografię przygotował duet Grzegorz Piątkowski i Katarzyna Sikora, kostiumy – Emilia Czartoryska, a charakteryzacja to dzieło Poli Guźlińskiej. Reżyserem castingu był Piotr Bartuszek, kierowniczką produkcji – Dagmara Bończyk, a muzykę do serialu skomponował Atanas Valkov. Producentem wykonawczym serialu na zlecenie CANAL+ jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

  

Wydania serialu „KRÓL” na płytach DVD i Blu-ray będą miały specjalny i niecodzienny charakter.

Będą wzbogacone szeregiem unikalnych materiałów dodatkowych oraz rozwiązań edytorskich. 

Trwający ponad 8 godzin serial pojawi się na 4 płytach DVD.

Wydanie DVD będzie zawierać blisko 4 godziny materiałów dodatkowych. Wśród nich znajdą się:

- oficjalne zwiastuny filmu

- prolog: rozmowa twórców serialu Szczepana Twardocha, Jana. P. Matuszyńskiego i Michała Żurawskiego

- pierwsza scena: materiał z reżyserem filmu przedstawiającym scenę otwierającą serial

- wizytówki bohaterów serialu: 24 filmy przedstawiające najważniejsze postaci serialu

- Obraz/dźwięk/efekty – materiały o stronie produkcyjno-technologicznej serialu

- Kulisy tematyczne serialu: materiały dotyczące scen, miejsc i elementów serialu

- blisko godzinny dokument „Jak powstawał serial KRÓL”

- „Miasta Rytm. Warszawa 1937” – specjalnie zrealizowany film dokumentalny o Warszawie 1937 roku

Na płytach DVD znajdą się także: napisy angielskie i polskie dla niełaszących oraz audiodeskrypcja.

 

Dwudyskowe wydanie Blu-ray w materiałach dodatkowych zwierać będzie: oficjalne zwiastuny filmu, materiał z reżyserem filmu przedstawiającym pierwszą scenę serialu oraz „Obraz/dźwięk/efekty” – materiały o stronie produkcyjno-technologicznej serialu. Edycja Blu-ray będzie wzbogacona o specjalny booklet – książeczkę przedstawiającą głównych bohaterów serialu. Na płytach blu-ray znajdą się także napisy angielskie i polskie dla niesłyszących oraz audiodeskrypcja 

Znakomicie przyjęty przez widzów i krytyków, 8 odcinkowy serial „KRÓL” został doceniony i nagrodzony prestiżową statuetką Telekamer 2021, przyznawaną przez redakcję „Tele Tygodnia”.

Autor zdjęć serialu, Kacper Fertacz, otrzymał nagrodę PSC Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych 2021 za najlepsze zdjęcia.

Serial „KRÓL” na pyłach DVD i Blu-ray będzie dostępny w sprzedaży detalicznej oraz internetowej.

  

„KRÓL”, jak i wszystkie pozostałe seriale CANAL+, dostępny jest w CANAL+ online, serwisie VOD z tysiącami polskich i zagranicznych filmów, seriali, dokumentów i bajek na życzenie oraz telewizją online. Subskrypcja miesięczna i bez zobowiązań. Dostępny w aplikacjach mobilnych oraz przez przeglądarkę.

 

Szczegóły na canalplus.com

Czytany 291 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 kwiecień 2021 11:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama