cinema.pl Artykuły

czwartek, 01 kwiecień 2021 13:31

Głośny dokument „Kto wrobił Britney Spears?” już w Polsce!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jak to możliwe, że jedna z największych i najważniejszych gwiazd muzyki popularnej końcówki XX wieku, która zarobiła miliony dolarów, ma dziś czterdzieści lat i dwóch nastoletnich synów, od lat znajduje się pod kuratelą swojego ojca pozbawiona praw do decydowania o samej sobie?

 

W 2008 roku sąd ubezwłasnowolnił Britney Spears, a na kuratora wyznaczył jej ojca – Jamiego. Dokument „Kto wrobił Britney Spears?” (fot. wprowadzająca: © 2021 The New York Times All Rights Reserved) przedstawia nie tylko głośny konflikt między Britney Spears a ojcem. Jego autorzy postanowili nadać tej sprawie szerszy kontekst.

W materiale przedstawiają historię gwiazdy pop i jej drogę do sławy - od telewizyjnych występów dziewczynki z prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka, do piosenkarki wciąż wypełniającej stadiony.

W dokumencie „Kto wrobił Britney Spears?” mocno wybrzmiewa pytanie o prawa jednostki do samostanowienia. O to, dlaczego przez tyle lat obecności Britney w baraży nikt nie zainteresował się tak naprawdę stanem zdrowia psychicznego młodej kobiety, która stanowi niemalże dobro narodowe? Jakim prawem media i showbiznes doprowadziły ją do upadku, załamania nerwowego i jakim cudem od tylu lat Britney znajduje się w tak specyficznej sytuacji prawnej? Sytuacji, w której nie może samodzielnie prowadzić samochodu, wyjść za mąż, widywać dzieci, ani nawet, a może przede wszystkim, decydować o własnych finansach.

Dziś miłośnicy talentu Britney domagają się – głośno jak nigdy dotąd – by gwiazda pop mogła swobodnie o sobie decydować. Film przybliża też kulisy powstania ruchu #freebritney zorganizowanego przez jej fanów wspierających ją aktualnie w walce z ojcem o odzyskanie wolności.

Dokument „Framing Britney Spears” został przygotowany przez dziennikarzy „The New York Times” i zadebiutował na platformie Hulu na początku lutego 2021 roku.

Film pod polskim tytułem „Kto wrobił Britney Spears?” będzie można oglądać na canalplus.com już od 4 kwietnia, a 5 kwietnia, o godz. 21:30 premierowo w CANAL+ PREMIUM.

Czytany 265 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 kwiecień 2021 13:33

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama