cinema.pl Artykuły

czwartek, 01 kwiecień 2021 11:07

Kwiecień w HBO GO – nowe filmy i seriale

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kwiecień w HBO GO wypełniony będzie nowościami filmowo-serialowymi. Będą wśród nich nowe filmy i seriale kryminalne, obyczajowe, fantasy, komedie oraz produkcje dokumentalne. Miesiąc rozpocznie się od premiery czwartego sezonu Fargo. W tej odsłonie w roli głównej wystąpi Chris Rock, a akcja rozrywać się będzie w 1950 roku w Kansas City. Będzie to historia dwóch przestępczych rodzin, które zawarły niestabilny rozejm i, aby go umocnić, głowy obu rodów wymieniły się swoimi synami. 

 

Wszystkich fanów, którzy nie mogą się doczekać ponownego spotkania z Rachel, Monicą, Phoebe, Joey’em, Chandlerem i Rossem na pewno ucieszy wiadomość, że już w połowie kwietnia do HBO GO dodane zostają wszystkie sezony kultowego już serialu Przyjaciele. 

Nadchodzący miesiąc przyniesie również premiery nowych seriali HBO. Będą wśród nich Nierealne, czyli historia niezwykłej grupy ludzi, głównie kobiet, którzy nagle zaczynają przejawiać nadprzyrodzone zdolności. Wszyscy członkowie tej nowej społeczności ze względu na swoje nowe umiejętności znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. W produkcji tej zobaczymy m.in. Laurę Donnelly, Ann Skelly, a także Olivię Williams  i Jamesa Nortona. Kolejną nowością będzie serial kryminalny Mare z Easttown, a w nim wielokrotnie nagradzana Kate Winslet w roli głównej. Serial podąża śladami policjantki z małego miasteczka w Pensylwanii podczas prowadzonego przez nią śledztwa w sprawie morderstwa. Wśród nowości nie zabraknie także europejskiego punktu widzenia. W kwietniu swoją premierę będzie mieć także norweska produkcja obyczajowa HBO Europe Witamy na odludziu. Serial przedstawi losy wyjątkowych i borykających się z własnym życiem mieszkańców pewnego norweskiego odludzia, opowiadając jednocześnie o poszukiwaniu swojego miejsca, a także o cross dressingu, egzorcyzmach i godzeniu się z nieidealnością życia. 

Do serwisu HBO GO z kolejnym sezonem wróci wielokrotnie nagradzana Opowieść podręcznej. W nowym sezonie June (w jej roli Elisabeth Moss), już jako przywódczyni rebeliantów, staje do walki z Gileadem. Podejmowane przez nią ryzyko przyniesie jednak nieoczekiwane i niebezpieczne nowe wyzwania. Innym powracającym tytułem będzie także A Black Lady Sketch Show – składający się ze skeczów nietypowy serial komediowy HBO, który w niezwykle oryginalny sposób opowiada o perypetiach kilku kobiet. 

Kwiecień w HBO GO to także wiele interesujących tytułów dla miłośników produkcji pełnometrażowych. Są wśród nich filmy oparte na bohaterach rodem z komiksów, ale także ludziach z krwi i kości. Jedną z premier będzie Wonder Woman 1984 – film w reżyserii Patty Jenkins, z Gal Gadot w roli tytułowej, który przeniesie widzów do lat osiemdziesiątych. W tej odsłonie Wonder Woman będzie musiała zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem, ścigając dwóch nowych i groźnych wrogów. Dla miłośników kina superbohaterskiego przygotowana została także przygoda z trylogią filmów Christophera Nolana o Batmanie, w rolę którego wciela się Christian Bale – Batman – Początek, Mroczny rycerz oraz Mroczny Rycerz powstaje. 

Z myślą miedzy innymi o wielkanocnych maratonach filmowych do serwisu dodane także zostaną dwie produkcje ze zdobywcą Oscara Colinem Firthem w roli doświadczonego agenta służb specjalnych, który bierze pod swoje skrzydła nowicjusza (wyróżniony Złotym Globem Taron Egerton) - Kingsman: Tajne służby oraz Kingsman: Złoty krąg. Inną propozycją na rodzinne popołudnia są dwa filmy z Jonahem Hillem i Channingem Tatumem wcielających się w dwóch gliniarzy, którzy dołączają do tajnego oddziału i niespodziewanie dla siebie samych wracają do szkoły – to w 21 Jump Street oraz 22 Jump Street.

Nie zabraknie też nowości dla najmłodszych, a wśród nich m.in. kolejnych odcinków ulubionych animowanych historii tj. Jabłko i Szczypior - o dwóch najlepszych przyjaciołach, którzy spotkali się w wielkim mieście, czy Power Players - o przygodach 9-letniego chłopca, który dzięki posiadanej supermocy może zamieniać się w żywą figurkę. Nowością kwietnia będzie serial komediowy Victor i Valentino opowiadający o przygodach dwóch przyrodnich braci, którzy spędzają wakacje u babci w małym miasteczku zwanym Monte Macabre. Innym nowym tytułem będzie również sympatyczny serial animowany Rafcio Śrubka, którego bohaterowie, dzięki tworzonym przez siebie konstrukcjom, znajdują wyjście z każdej sytuacji. W nadchodzącym miesiącu do serwisu dodany również zostanie serial iCarly opowiadający o z pozoru zwykłej amerykańskiej nastolatce, która wraz z przyjaciółmi – Samem i Freddiem – tworzy internetowy program “iCarly” i szybko zyskuje wielką popularność.

Kwiecień w HBO GO to również nowe produkcje dokumentalne. Jedną z nich będzie szwedzki serial HBO Europe Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj, którego twórcy podejmują próbę rzucenia nowego światła na głośną sprawę kryminalną, która wstrząsnęła Szwecją w 2004 roku. Wtedy, pewnej mroźnej styczniowej nocy, w prowincjonalnym miasteczku Knutby rozległy się strzały. Okazało się, że zamordowana została młoda kobieta, a jej sąsiad doznał wielu poważnych ran postrzałowych. 

O trudnych tematach takich jak wyzysk i ludobójstwa, które towarzyszyły kolonializmowi mówić natomiast będzie czteroczęściowy serial dokumentalny HBO Wytępić dzikusów. Produkcja przedstawi fascynującą wizualnie podróż w czasie, do mrocznych czasów ludzkości. Inną premierą dokumentalną będzie wyreżyserowany przez nominowanych do Oscara filmowców Stevena Aschera i Jeanne Jordan film Nasze miasta: Podróż do serca Ameryki. To oparta na bestsellerowej książce autorstwa cenionych dziennikarzy Jamesa i Deborah Fallows produkcja pokazująca, jak małe miasta w Ameryce reagują na niepowodzenia. W nadchodzącym miesiącu swoją premierę w HBO GO będzie mieć także zupełnie nowy rodzaj programu, który połączy w sobie hipnotyzujące obrazy z narracją największych gwiazd. Serial Max Original Świat spokoju zapewni wyciszenie, dzięki narracjom, muzyce i materiałom filmowym, które w naturalny sposób uspokajają ciało i umysł. 

Z każdym miesiącem kolekcja HBO GO powiększa się o nowe tytuły. Aktualnie w ofercie znajduje się ponad 800 filmów i ponad 300 seriali. 

Kwiecień w HBO GO - trailer

 

Więcej o wybranych pozycjach z oferty HBO GO w kwietniu: 

Nowe seriale: 

•Fargo IV – czwarty sezon serialu opowiada o dwóch przestępczych rodzinach, które zawarły niestabilny rozejm i aby go umocnić, głowy obu rodów wymieniły się swoimi synami. Akcja rozrywa się w 1950 roku w Kansas City. W głównej roli Chris Rock - premiera: 1 kwietnia, wszystkie odcinki 

•Nierealne (The Nevers) – nowy serial obyczajowy HBO opowie historię niezwykłej grupy ludzi, głównie kobiet, którzy nagle zaczynają przejawiać nadprzyrodzone zdolności. W rolach głównych Laura Donnelly i Ann Skelly. W pozostałych rolach m.in. Olivia Williams  i James Norton - premiera: 12 kwietnia 

•Przyjaciele I-X (Friends I – X) – jeden z najbardziej cenionych seriali telewizyjnych, zdobywcy wielu nagród Emmy i Złotego Globu oraz licznych nominacji. Inteligentna komedia, która zagląda w serca i umysły grupy przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku - premiera: 15 kwietnia, wszystkie sezony 

•Witamy na odludziu (Welcome to Utmark) – serial obyczajowy HBO Europe, który śledzi losy wyjątkowych i borykających się z własnym życiem mieszkańców pewnego norweskiego odludzia, opowiadając jednocześnie o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, a także o cross dressingu, egzorcyzmach i godzeniu się z nieidealnością życia - premiera: 18 kwietnia, wszystkie odcinki (*serial poprzednio zapowiadany był jako Witamy w Utmark)

•Mare z Easttown (Mare of Easttown) – nowy serial HBO z wielokrotnie nagradzaną Kate Winslet w roli głównej. W serialu podążamy śladami policjantki z małego miasteczka w Pensylwanii podczas prowadzonego przez nią śledztwa w sprawie morderstwa – premiera: 19 kwietnia 

•A Black Lady Sketch Show II – drugi sezon składającego się ze skeczów serialu komediowego produkcji HBO, który w niezwykle oryginalny sposób opowiada o perypetiach kilku kobiet -  premiera: 24 kwietnia 

•Opowieść podręcznej IV (The Handmaid's Tale IV) – w czwartym sezonie June (Elisabeth Moss), jako przywódczyni rebeliantów, staje do walki z Gileadem. Podejmowane przez nią ryzyko przyniesie jednak nieoczekiwane i niebezpieczne nowe wyzwania. Jej dążenie do wymierzenia sprawiedliwości i zemsty, będzie miało na nią olbrzymi wpływ, tak samo jak na relacje, które ceni najbardziej - premiera: 29 kwietnia, odc. 1-3; kolejne po jednym co tydzień 

 

Nowe odcinki seriali:

•Pokolenie (Genera+ion) – serial Max Original opowiadający o grupie młodych ludzi, którzy szukając swojego miejsca w życiu, eksplorują własną tożsamość i seksualność – odcinek finałowy: 1 kwietnia 

•Batwoman II – drugi sezon serialu przygodowego, którego bohaterka, aby uratować Gotham przed chaosem, przyjmuje na siebie rolę Batwoman

•Rodzice II (Breeders II) – drugi sezon brytyjskiego serialu komediowego przedstawiającego perypetie dwojga rodziców małych dzieci, których codzienność często daleka jest od ideału. Martin Freeman oraz Daisy Haggard w rolach głównych

•Miasto na wzgórzu II (City on a Hill II) – drugi sezon serialu przedstawiającego historię sojuszu między idealistycznym prokuratorem a skorumpowanym agentem FBI, który zmienił oblicze Bostonu. Kevin Bacon w jednej z głównych ról

•All American III – trzeci sezon serialu inspirowanego życiem gwiazdy NFL, Spencera Paysingera 

•Wampiry: Dziedzictwo III (Legacies III) – trzeci sezon serialu o nastolatkach obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami uczniach ze szkoły Salvatore. Kontynuacja hitowych Pamiętników wampirów oraz The Originals 

•Mayans M.C. III – trzeci sezon produkcji będącej kontynuacją nagradzanego serialu Synowie Anarchii o członku gangu motocyklowego Mayans M.C., Ezekielu „EZ” 

•Młody Sheldon IV (Young Sheldon IV) – czwarty sezon serialu o perypetiach dorastającego Sheldona Coopera, jednego z głównych bohaterów kultowej Teorii wielkiego podrywu

•Snowfall IV – czwarty sezon serialu obyczajowego opowiadającego o narkotykowej epidemii, która paraliżowała życie Los Angeles w latach osiemdziesiątych i miała ogromny wpływ na kulturę miasta. 

•Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII (Last Week Tonight with John Oliver VIII) – ósmy sezon autorskiego show Johna Olivera, będącego jedną z najzabawniejszych osobowości telewizyjnych, który prezentuje w programie swój własny punkt widzenia na wydarzenia ze świata polityki z ostatniego tygodnia 

 

Filmy – nowości i klasyki:

•Wonder Woman 1984 – produkcja w reżyserii Patty Jenkins, z Gal Gadot w roli tytułowej, przeniesie widzów do lat 80., w których Wonder Woman będzie musiała zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem, ścigając dwóch nowych i groźnych wrogów – premiera: 1 kwietnia, film dostępny w wersji oryginalnej z napisami lub lektorem oraz w wersji z dubbingiem 

•Kingsman: Tajne służby (Kingsman: The Secret Service) - Colin Firth jako doświadczony agent służb specjalnych, który bierze pod swoje skrzydła nowicjusza. Oparta na popularnym komiksie komedia przygodowa w reżyserii Matthew Vaughna – premiera: 3 kwietnia 

•Kingsman: Złoty krąg (Kingsman: The Golden Circle) – kontynuacja kinowego hitu opowiadająca o przygodach członków brytyjskiej organizacji szpiegowskiej, którzy próbują ochronić świat przed złoczyńcami. W głównych rolach występują m.in. laureaci Oscara Colin Firth, Julianne Moore, Halle Berry oraz zdobywca Złotego Globu Taron Egerton - premiera: 3 kwietnia

•21 Jump Street - Jonah Hill i Channing Tatum jako dwóch gliniarzy, którzy dołączają do tajnego oddziału Jump Street i niespodziewanie dla siebie samych wracają do liceum, aby rozpracować sprawę dealerów narkotyków – premiera: 4 kwietnia 

•22 Jump Street – kontynuacja historii o dwóch policjantach, którzy pod przykrywką prowadzą dochodzenie tym razem w amerykańskim college’u – premiera: 4 kwietnia

•trylogia filmów o Batmanie, w rolę którego wciela się Christian Bale – premiera: 9 kwietna 

Batman - Początek (Batman Begins) - traumatyczne przeżycia z dzieciństwa sprawiają, że młody Bruce Wayne postanawia walczyć z szerzącą się niesprawiedliwością. Przybiera postać nietoperza i wypowiada wojnę przestępcom, którzy opanowali jego rodzinne miasto... 

Mroczny rycerz (The Dark Knight) - obsypana nagrodami, mroczna opowieść o Batmanie, który tym razem musi stawić czoła psychopatycznemu Jokerowi. W rolach głównych Christian Bale i nagrodzony pośmiertnie Oscarem Heath Ledger. 

Mroczny Rycerz powstaje (The Dark Knight Rises) - ostatnia odsłona wyreżyserowanej przez trzykrotnie nominowanego do Oscara Christophera Nolana trylogii o Batmanie. Podobnie jak poprzednie części serii film charakteryzuje duszna, niepokojąca atmosfera, a duży ładunek dramatyzmu i świetne efekty specjalne czynią z niego porywające widowisko.

 

•Coś się kończy, coś zaczyna (Endings, Beginnings) - idealistka na życiowym zakręcie próbuje uporządkować swoje życie, ale niespodziewanie dla samej siebie wikła się w trójkąt miłosny z wolnym duchem i jego twardo stąpającym po ziemi najlepszym przyjacielem. Znana z serialu HBO Wielkie kłamstewka Shailene Woodley w kameralnej komedii romantycznej – premiera: 17 kwietnia

•Tylko sprawiedliwość (Just Mercy) - oparta na faktach historia młodego prawnika i jego niezłomnej walki o sprawiedliwość. Jednym z pierwszych jego wyzwań była sprawa mężczyzny skazanego na śmierć za morderstwo, pomimo przeważającej liczby dowodów na jego niewinność. Michael B. Jordan w roli głównej – premiera: 24 kwietnia

 

Dla najmłodszych:  

•Jabłko i Szczypior (Apple & Onion) – kolejne odcinki animowanej historii o dwóch najlepszych przyjaciołach, którzy spotkali się w wielkim mieście. Dzięki pozytywnemu nastawieniu i niezwykłemu podejściu do życia każdy dzień jest dla nich przygodą – premiera: 2 kwietnia, odc. 21-39

•Power Players – kolejne odcinki serial opowiadającego o przygodach 9-letniego chłopca, który dzięki posiadanej supermocy może zamieniać się w żywą figurkę. Razem z grupą swoich przyjaciół muszą stawić czoła wrogom – premiera: 9 kwietnia, odc. 26-51

•Rafcio Śrubka (Rusty Rivets) – sympatyczny serial animowany; kiedy trzeba stawić czoła trudnemu inżynierskiemu zadaniu, do akcji wkraczają Rafcio Śrubka i Róża. Dzięki konstrukcjom, które sami tworzą, znajdują wyjście z każdej sytuacji! – premiera: 16 kwietnia 

•Victor i Valentino – komedia przygodowa o dwóch przyrodnich braciach, którzy spędzają wakacje u babci w małym miasteczku zwanym Monte Macabre. W tym niezwykłym miejscu ożywają wszystkie mity i legendy Ameryki Łacińskiej – premiera: premiera: 23 kwietnia

•iCarly – Carly Shay to z pozoru zwykła amerykańska nastolatka. Kiedy jednak wraz z przyjaciółmi – Sam i Freddiem – tworzą internetowy program “iCarly”, szybko zyskują wielką popularność – premiera: 30 kwietnia 

Filmy i seriale dokumentalne:

•Q: Nadchodzi burza (Q: Into the Storm) - serial dokumentalny HBO będący swoistą kroniką przedstawiającą ewolucję anonimowej postaci znanej w Internecie jako „Q”. Pokazany w nim zostaje sposób, w jaki wykorzystywane są teorie spiskowe oraz wojna informacyjna, aby wpływać na politykę i manipulować ludzkimi umysłami – odcinek finałowy: 5 kwietnia 

•Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj (Knutby: I Blind Trio (aka. Pray Obey Kill) – serial dokumentalny HBO Europe podejmuje próbę rzucenia nowego światła na głośną sprawę kryminalną, która wstrząsnęła Szwecją w 2004 roku – premiera: 4 kwietnia, cały sezon 

•Wytępić dzikusów (Exterminate All The Brutes) – czteroczęściowy serial dokumentalny HBO przedstawiający fascynującą wizualnie podróż w czasie, do mrocznych czasów ludzkości. Produkcja dekonstruuje sposoby nie tylko tworzenia, ale i maskowania historii, skupiając się na aktach wyzysku i ludobójstwa, które towarzyszyły kolonializmowi - premiera: 8 kwietnia, odc. 1-2; 9 kwietnia, odc. 3-4 

•Świat spokoju (A World of Calm) – zupełnie nowy rodzaj programu, który łączy w sobie hipnotyzujące obrazy z narracją największych gwiazd. Produkcja zapewnia wyciszenie, dzięki narracjom, muzyce i materiałom filmowym, które w naturalny sposób uspokajają ciało i umysł - premiera: 12 kwietnia, cały sezon

•Nasze miasta: Podróż do serca Ameryki (Our Towns) - dokument wyreżyserowany przez nominowanych do Oscara filmowców Stevena Aschera i Jeanne Jordan, oparty na bestsellerowej książce autorstwa cenionych dziennikarzy Jamesa i Deborah Fallows. Produkcja pokazuje, jak małe miasta w Ameryce reagują na niepowodzenia – premiera: 14 kwietnia 

 

Kwietniowe nowości w HBO GO [dzień po dniu]:

1 kwietnia 

Fargo IV, odc. 1-11 (cały sezon)

Snowfall IV, odc. 7

Pokolenie, odc. 8

Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984 (dubbing)

Dobranoc

Kim jest kobieta?

Świadek

 

2 kwietnia 

Młody Sheldon IV, odc. 12

Jabłko i Szczypior, odc. 21-39

Dora poznaje świat VIII, odc. 1-19

Terminator: Genisys

Na planie, odc. 898

 

3 kwietnia 

Dom

Hotel Coppelia

Kingsman: Złoty krąg

Kingsman: Tajne służby

 

4 kwietnia 

Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj, odc. 1-6 (cały sezon) 

150 milionów magicznych wróbelków

21 Jump Street

22 Jump Street

 

5 kwietnia

Miasto na wzgórzu II, odc. 2

Q: Nadchodzi burza, odc. 5-6

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII, odc. 7

SpongeBob: na suchym lądzie

Chinatown

Wysoki sądzie

 

6 kwietnia

Rodzice II, odc. 4

 

7 kwietnia

Mayans M.C. III, odc. 5

 

8 kwietnia 

Wytępić dzikusów, odc. 1-2 

Snowfall IV, odc. 8

 

9 kwietnia

Wytępić dzikusów, odc. 3-4

Wampiry: Dziedzictwo III, odc. 9

Młody Sheldon IV, odc. 13

Power Players, odc. 26-51

Psi patrol: Na miejsca! Gotów! Ratuj!

Batman - Początek

Mroczny rycerz

Mroczny Rycerz powstaje

Na planie, odc. 899

 

10 kwietnia 

Ostatnia rozmowa

 

11 kwietnia

Bękarty wojny

Biegnąc pod wiatr

 

12 kwietnia 

Nierealne, odc. 1

Świat spokoju, odc. 1-10 (cały sezon)

Miasto na wzgórzu II, odc. 3

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII, odc. 8

Dni niebios

Koszerny pocałunek

 

13 kwietnia 

Rodzice II, odc. 5

All American III, odc. 9

Batwoman II, odc. 10

 

14 kwietnia 

Mayans M.C. III, odc. 6

Nasze miasta: Podróż do serca Ameryki

 

15 kwietnia

Przyjaciele, odc. 1-24 (cały sezon)

Przyjaciele II, odc. 1- 24 (cały sezon)

Przyjaciele III, odc. 1-25 (cały sezon)

Przyjaciele IV, odc. 1-24 (cały sezon)

Przyjaciele V, odc. 1-24 (cały sezon)

Przyjaciele VI, odc. 1-25 (cały sezon)

Przyjaciele VII, odc. 1-24 (cały sezon)

Przyjaciele VIII, odc. 1-24 (cały sezon)

Przyjaciele IX, odc. 1-23 (cały sezon)

Przyjaciele X, odc. 1-17 (cały sezon)

Snowfall IV, odc. 9

 

16 kwietnia

Wampiry: Dziedzictwo III, odc. 10

Młody Sheldon IV, odc. 14

Rafcio Śrubka, odc. 1-26

Na planie, odc. 900

 

17 kwietnia

Coś się kończy, coś zaczyna

Ja nieistniejące

 

18 kwietnia

Witamy na odludziu, odc. 1-8

Gundala

Bez dokumentów

 

19 kwietnia 

Mare z Easttown, odc. 1

Nierealne, odc. 2

Miasto na wzgórzu II, odc. 4

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII, odc. 9

Czarny niedźwiedź

 

20 kwietnia

Rodzice II, odc. 6

All American III, odc. 10

Batwoman II, odc. 11

 

21 kwietnia 

Mayans M.C. III, odc. 7

 

23 kwietnia

Victor i Valentino, odc. 1-19

Młody Sheldon IV, odc. 15

Oko bez twarzy

Na planie, odc. 901

 

24 kwietnia

A Black Lady Sketch Show II, odc. 1

Tylko sprawiedliwość

Nagie zwierzęta

 

25 kwietnia

Na ringu z rodziną

Wdech, wydech

 

26 kwietnia

Mare z Easttown, odc. 2

Nierealne, odc. 3

Miasto na wzgórzu II, odc. 5

 

27 kwietnia

Rodzice II, odc. 7

All American III, odc. 11

 

28 kwietnia

Mayans M.C. III, odc. 8

 

29 kwietnia

Opowieść podręcznej IV, odc. 1-3

Zamiana

 

30 kwietnia

Młody Sheldon IV, odc. 16

iCarly, odc. 1-24

Na bruk

Na planie, odc. 902

Czytany 401 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 kwiecień 2021 11:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama