cinema.pl Artykuły

sobota, 27 marzec 2021 12:40

Kim jest porucznik Czesław Warecki z serialu „Rysa”?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kim jest porucznik Czesław Warecki w serialu „Rysa”? Premiera telewizyjna serialu „Rysa” już 13 kwietnia o godz. 22:00 w AXN. Kolejne odcinki emitowane będą w każdy wtorek o 22:00.

 

O Czesławie Wareckim:

Czesław Warecki jest porucznikiem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To przystojny i inteligentny 35-latek. Wychował się w małym miasteczku, pochodzi z prostej rodziny, która wpoiła mu pewien kodeks moralny, którego zawsze się trzyma. Karierę zaczął od służby wojskowej, pracował w kontrwywiadzie, uczestniczył również w misji wojskowej w Afganistanie jako snajper. W ABW pracuje od trzech lat. Do tej pory brał udział w dochodzeniach gospodarczych, szybko piął się po szczeblach kariery. Sprawa tajemniczych zabójstw w Warszawie jest jego pierwszym samodzielnym śledztwem. Jego ambicja, dociekliwość oraz wrodzona wrażliwość okażą się niezwykle pomocne w sprawie. Warecki opiekuje się chorym ojcem, jest wobec niego bardzo troskliwy. Pod pozorami gruboskórności kryje swoją wrażliwość.

Obejrzyj wideo, w którym Dawid Ogrodnik przedstawia swoją postać...

https://www.youtube.com/watch?v=WqXezWH51Qs

O Dawidzie Ogrodniku:

Urodził się w 1984 roku w Węgrowcu. Jest absolwentem Liceum Muzycznego w Poznaniu i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. To jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Rozpoznawalność przyniosły mu wielokrotnie nagradzane role w filmach Jesteś Bogiem, Cicha noc, Ostatnia rodzina czy Ikar. Legenda Mietka Kosza.  Dwukrotnie otrzymał nagrodę za główną rolę męską (2017 – Cicha noc, 2019 – Ikar. Legenda Mietka Kosza) i dwukrotnie za drugoplanową rolę męską (2012 – Jesteś Bogiem, 2014 - Obietnica) na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za role w filmach Chce się żyć i Cicha noc otrzymał Polską Nagrodę Filmową „Orzeł” w kategorii „Najlepsza główna rola męska”. W 2014 otrzymał Paszport „Polityki” w kategorii „Film” również za rolę w filmie Chce się żyć, a w 2018 Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za kreację w Cichej nocy.

 

 

Czytany 361 razy Ostatnio zmieniany sobota, 27 marzec 2021 12:51

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama