cinema.pl Artykuły

sobota, 27 marzec 2021 11:50

„Złodziejaszki”, „Mowa ptaków”, „Asystentka” i więcej zobacz nowości na Nowe Horyzonty VOD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jeśli szukacie dowodów na to, że wysoka liczba może iść w parze z wysoką jakością – Nowe Horyzonty VOD są najlepszym przykładem. Dziś katalog platformy NH VOD wzbogacił się aż o 10 nowości: 6 propozycji dla dorosłego widza i 4 filmy dla młodego odbiorcy. Wśród nowych tytułów znalazły się: Złodziejaszki Hirokazu Koreedy, Mowa ptaków Xawerego Żuławskiego, Asystentka Kitty Green oraz Valhalla: Mroczny wojownik Nicolasa Windinga Refna.

 

Złodziejaszki, reż. Hirokazu Koreeda

Siedzący słoń i Słudzy wyłącznie na Nowe Horyzonty VOD

Wyjątkowym wydarzeniem jest także dzisiejsza premiera online dwóch tytułów, które cieszyły się wielką popularnością podczas Festiwalu Nowe Horyzonty: Siedzącego słonia w reżyserii Hu Bo oraz Sług Ivana Ostrochovský’ego. Oba filmy są dostępne wyłącznie na platformie NH VOD.

Dla młodych widzów przygotowaliśmy dwie części Kacperiady na podstawie bestsellerowego cyklu książek Grzegorza Kasdepke, Mecz życia Katariny Launing oraz Wszyscy na scenę! w reżyserii Alice Agneskirchner.

 

Współpraca z Galapagos Films 

Dziś mamy także wielką przyjemność ogłosić współpracę z Galapagos Films, dzięki któremu na Nowe Horyzonty VOD trafi wiele znakomitych tytułów. To właśnie dzięki Galapagos dzisiaj w katalogu znalazły się Złodziejaszki, Mowa ptaków, Asystentka oraz Kacperiada. Więcej o Galapagos Films przeczytacie poniżej.

Nowości dostępne na NH VOD od 26 marca

Siedzący słoń, reż. Hu Bo

Mocna, szczera do bólu diagnoza współczesnych Chin oraz jeden z najbardziej poruszających obrazów straconej młodości. Film w reżyserii Hu Bo został wyróżniony Nagrodą Publiczności podczas 18. MFF Nowe Horyzonty.

 

Słudzy, reż. Ivan Ostrochovský

Trzymający w napięciu wschodnioeuropejski film noir, który rzuca światło na mroczne epizody czechosłowackiej historii, a w szerszym kontekście ukazuje podłoże wielu współczesnych problemów, w tym toksycznej relacji tronu z ołtarzem.

 

Złodziejaszki, reż. Hirokazu Koreeda

Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film Hirokazu Koreedy (Jak ojciec i syn, Nasza młodsza siostra) – czułego obserwatora japońskiej współczesności i jednego z najlepszych portrecistów życia rodzinnego w historii kina.

 

Mowa ptaków, reż. Xawery Żuławski

Nakręcony na podstawie scenariusza Andrzeja Żuławskiego ekranowy dialog pomiędzy ojcem i synem, łączący nostalgię z furią, wzniosłość z humorem, oldskulową stylizację z ostrym, przenikliwym spojrzeniem na polską rzeczywistość.

 

Asystentka, reż. Kitty Green

Choć od premiery Asystentki mijają dwa lata, temat poruszany w filmie nie tylko nie traci na aktualności, ale powoduje także coraz silniejsze (kulturowe i społeczne) trzęsienie ziemi. Reżyserka filmu, Kitty Green, stworzyła jedną z najlepszych opowieści o toksycznym wirusie wypaczonego patriarchatu, z którym zmagają się kobiety na całym świecie.

 

Valhalla: Mroczny wojownik, reż. Nicolas Winding Refn

Hipnotyzujący, autorski koktajl przyrządzony z kina grozy, westernu, filmu wojennego i arthouse’u. Za kamerą Nicolas Winding Refn (Złota Palma w Cannes za Drive z Ryanem Goslingiem), przed kamerą wybitny Mads Mikkelsen (Polowanie, Na rauszu).

Czytany 229 razy Ostatnio zmieniany sobota, 27 marzec 2021 12:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama