cinema.pl Artykuły

piątek, 19 marzec 2021 10:50

Teatr Sensacji „Kobra”, „Złodziejaszki” i „Informator” wśród nowości w TVP VOD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Od 18 marca TVP VOD zaprasza do spędzania czwartkowych wieczorów z kultowym Teatrem Sensacji „Kobra”. W nadchodzący weekend platforma udostępni także obsypane nagrodami „Złodziejaszki” i „Mój piękny syn” – wzruszające filmy o skomplikowanych relacjach rodzinnych, a także nowy serial o londyńskim światku kryminalnym pt. „Informator”. Wśród polskich produkcji  nagrodzona Orłami i Złotymi Lwami „Fuga” z poruszającą kreacją Gabrieli Muskały.

 

W ramach Czwartków z Kobrą widzowie będą mogli obejrzeć spektakle legendarnego Teatru Sensacji „Kobra”, jednego z najpopularniejszych programów w latach 50. i 60. realizowanych i emitowanych przez Telewizję Polską, z plejadą najwybitniejszych aktorów rodzimej sceny teatralnej. 

Cykl otwiera spektakl „Samolot do Londynu”, w reż. Józefa Słotwińskiego, m.in. z Danutą Szaflarską, Mariuszem Dmochowskim, Igorem Śmiałowskim. Kiedy na pokładzie samolotu lecącego z Johannesburga do Londynu ginie przedstawiciel handlowy kopalni diamentów Richard Knox, znajdujący się przypadkowo wśród pasażerów ekspert Scotland Yardu błyskawicznie podejmuje śledztwo. Interesująca inscenizacja, wyśmienita gra aktorska, wyszukana scenografia

Pakiet premier filmowych w ramach cyklu Wolne soboty rozpoczyna laureat Złotej Palmy – „Złodziejaszki”. Obraz opowiada historię rodziny, utrzymującej  się z emerytury seniorki rodu, dorywczych zajęć, a także z drobnych kradzieży, które stanowią spajający wszystkich rytuał. Wraz z nieoczekiwanym pojawieniem się zaniedbanej dziewczynki wychodzą na jaw mroczne tajemnice. Reżyser przygląda się z empatią swoim bohaterom, zadając pytanie, czy większą wartość mają więzy krwi, czy też związki budowane z własnej woli. Ciepły, delikatny i czuły portret osobliwej rodziny z uniwersalnym przesłaniem w tle.

Wątek rodzinny kontynuuje niezwykle poruszający film „Mój piękny syn”. To historia o poszukującym swojej drogi nastolatku, o marzeniach, które prowadzą do zniszczenia, a także o miłości rodziców, którzy nie mogą wypuścić swego dziecka z objęć. Szczery, prawdziwy i wzruszający film o bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei. W głównych rolach mistrzowski duet - Timothée Chalamet i Steve Carell. 

Warto także obejrzeć trzymający w napięciu 6-odcinkowy serial „Informator” – premiera w najbliższą niedzielę, z portretem chłopaka pakistańskiego pochodzenia, zmuszonego do współpracy z policją. Status pracy pod przykrywką ma doprowadzić do londyńskiego środowiska terrorystów. W konsekwencji szantażowany Raza coraz głębiej zatapia się w przestępczy półświatek, a jego najlepszym przyjacielem zostaje lokalny gangster. Intrygująca historia, zaskakujące zwroty akcji, błyskotliwy debiut Nabhaana Rizwana. Gwarancja najlepszej rozrywki.

Uwadze widzów TVP VOD poleca również: „Hawking” – historię  chorującego na stwardnienie zanikowe boczne wybitnego fizyka Stephena Hawkinga, z genialną rolą Benedicta Cumberbatcha (m.in.  „Sherlock”, „Doktor Strange”), przewrotna komedia „Kwartet”, w reż. Dustina Hoffmana, kopalnia dowcipnych dialogów, z laureatką dwóch Oscarów Maggie Smith i jednym z najsłynniejszych brytyjskich komików Billy’m Connolly, a także obsypana nagrodami „Fuga” o trudnym powrocie do życia po amnezji, z popisowym duetem Muskała-Simlat. Amatorzy tureckich seriali z pewnością docenią kolejną produkcję „Promyk nadziei” o historii rozdzielonej rodziny, z udziałem tureckiej gwiazdy, znanej z serialu „Elif” –  Isabelli Damla Güvenilir – premiera w najbliższy piątek.

Czytany 365 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 marzec 2021 10:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama