cinema.pl Artykuły

piątek, 19 marzec 2021 09:32

Kim jest Monika Brzozowska z serialu „Rysa”?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kim jest Monika Brzozowska, główna bohaterka serialu „Rysa”? Premiera telewizyjna serialu „Rysa” już 13 kwietnia o godz. 22:00 w AXN. Kolejne odcinki emitowane będą w każdy wtorek o 22:00.

 

O Monice Brzozowskiej:

Monika ma 38 lat, jest policjantką warszawskiego wydziału zabójstw. Inteligentna, zaradna, introwertyczka, nie lubi okazywać emocji. Jest samotnym wilkiem, przez co jej związek z Piotrem, szefem agencji reklamowej, nie należy do najłatwiejszych. W młodości Monika nie miała najlepszych relacji z rodzicami - choć materialnie niczego jej nie brakowało, nie zaznała rodzicielskiej czułości, a z biegiem lat oddalała się od domu, zaczęła brać narkotyki, co niemal przypłaciła życiem. Punktem zwrotnym w jej biografii była nauka w szkole policyjnej, a potem początek pracy w wydziale kryminalnym Komendy Stołecznej. Stała się cenioną, choć niezbyt lubianą przez kolegów śledczą. Po latach Monikę dopadają demony przeszłości. W miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw Brzozowska zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpi na zaniki pamięci. Zostaje wplątana w niebezpieczną grę i musi poznać prawdę o sobie i swojej przeszłości

Obejrzyj wideo, w którym Julia Kijowska przedstawia swoją postać 

 

O Julii Kijowskiej:

Jedna z najciekawszych polskich aktorek.  Urodziła się 16 marca 1981 roku w Warszawie. Ukończyła warszawską Akademię Teatralną.  Od 2006 do 2012 roku była aktorką Teatru Dramatycznego, od 2013 należy do zespołu warszawskiego Teatru Ateneum.

Pierwszą rolę filmową zagrała w „Boisku bezdomnych" Kasi Adamik w 2008 r. W tym samym roku wystąpiła również w ostatnim filmie Piotra Łazarkiewicza „0_1_0". W kolejnych latach grała w takich filmach, jak: „W ciemności”, „Miłość”, „Drogówka", „Pod mocnym aniołem", „Zjednoczone stany miłości", „Strawberry Days”, „Nina”, „Via Carpatia”, „Żelazny Most” czy „Fisheye”.

Julia Kijowska jest laureatką, m.in. Specjalnej Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrody specjalnej im. Zbyszka Cybulskiego za całość dotychczasowych osiągnięć oraz Szwedzkiej Nagrody Guldbaggen.

Czytany 364 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 marzec 2021 10:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama