cinema.pl Artykuły

środa, 17 marzec 2021 15:18

CANAL+ prezentuje bohaterów serialu KLANGOR

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Arkadiusz Jakubik i Maja Ostaszewska, choć znają się od ponad 30 lat, po raz pierwszy wspólnie stanęli przed kamerą właśnie na planie serialu CANAL+: KLANGOR. W specjalnych materiałach wideo z planu aktorzy przybliżają postaci swoich bohaterów oraz skomplikowaną relację, w jakiej się znajdują.

 

RAFAŁ WEJMAN

Rafał pracuje na dwa etaty – jako psycholog w zakładzie karnym i ojciec dwóch nastoletnich córek. Pod nieobecność pracującej w Niemczech żony samotnie zajmuje się dziećmi oraz prowadzi dom. Trudno mu przyznać, że jest zmęczony nadmiarem obowiązków i nie radzi sobie z własnymi emocjami. Jego drugim domem jest zakład karny, w którym panują proste zasady. W pracy jest zawsze profesjonalny, empatyczny, działa zgodnie z przepisami. Służbowe obowiązki są dla niego prostsze niż zajmowanie się domem, a rozmowa z osadzonymi przychodzi mu z większą łatwością niż z własnymi córkami.

Rafał Wejman to główny bohater serialu KLANGOR. Z zawodu psycholog więzienny. Myślę, że z pełną odpowiedzialnością wykonuje swoją robotę, ma empatyczny stosunek do osadzonychArkadiusz Jakubik

Rafał jest „słabo-silny”. Bo z jednej strony jest jego wrażliwość i to, że nie potrafi wyraźnie wyartykułować swojej żonie czego potrzebuje i z czym mu źle. To jest właśnie jego słabość. Z drugiej strony, kiedy trzeba znaleźć córkę i walczyć o nią okazuje się, że Rafał znajduje w sobie jakąś niezwykłą siłęMaja Ostaszewska

 

MAGDA WEJMAN

Żona Rafała, matka dziewczyn. Pielęgniarka, pracuje za granicą, opiekuje się seniorami. Tak jak Rafał – jest jedną nogą w pracy, drugą w domu, ale w jej przypadku ten rozkrok ma 280 km. Wraca do domu co kilka tygodni, na weekendy i święta, a czasem Rafał i dziewczyny przyjeżdżają do niej. Rafał tęskni za nią bardziej niż ona za nim. Córkom brakuje codziennej obecności mamy bardziej niż Magdzie brakuje domu i córek, ale nadrabiają to połączeniami online. Magda wie, że nawala w najważniejszych relacjach, ale racjonalizuje sobie rosnące wyrzuty sumienia. Przeważnie ciepła, łagodna, zawsze dumna, często kategoryczna, za ostra jak już się rozpędzi.

To głównie na barkach Magdy spoczywa finansowanie potrzeb rodziny. Zdecydowała się wyjechać za granicę, pracuje w Niemczech, gdzie opiekuje się starszymi, chorymi osobami. To pociąga za sobą konsekwencje – oddala się od rodziny - Maja Ostaszewska

Myślę, że Magda jest osobą silną, ale wewnątrz jest delikatna. Jest osobą, która bardzo kocha swoją rodzinę. Jest kimś kogo łatwo wprowadzić w poczucie winy. Chciałoby się powiedzieć, że jest też zagubiona, ale chyba każdy byłby zagubiony w tak strasznych okolicznościach - dodaje Maja

Bohaterów poznajemy w momencie, w którym ich małżeństwo już znajduje się w trudnej sytuacji. Nieobecność żony rozluźnia wzajemne relacje między małżonkami. Dramatyczna sytuacja, w jakiej nagle zostają postawieni, spowodowana zaginięciem ukochanej córki, prowadzi do eskalacji konfliktów i nieporozumień.

Niestety zniknięcie córki i cały dramat z tym związany potęguje negatywne emocje między Magdą a Rafałem. To są kolejne awantury, które zdarzają się coraz częściej. To jest coraz intensywniejsze oddalanie się rodziców od siebie pod wpływem tego dramatu - Arkadiusz Jakubik

 

Serial KLANGOR będzie można oglądać od 26 marca br. w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanałach CANAL+ przez satelitę i sieci kablowe.

Na stronie https://www.canalplus.com/pl/seriale/klangor/ już teraz można znaleźć informacje o KLANGORZE. Kolejne będą się tu regularnie pojawiać aż do dnia zbliżającej się premiery.

***

KLANGOR to dramat rodzinny z historią kryminalną w tle. Maja Ostaszewska i Arkadiusz Jakubik wcielają się w role Magdy i Rafała Wejmanów, małżeńskiej pary, której życie wypada z zakrętu po tym, jak jedno z ich dzieci znika bez śladu. Rafał wierząc, że tylko on może odnaleźć córkę, rozpoczyna desperackie poszukiwania na własną rękę. Wczoraj był psychologiem więziennym w randze porucznika, najbardziej opanowanym człowiekiem na świecie. Dzisiaj, żeby zrozumieć, co naprawdę wydarzyło się w noc zaginięcia córki, będzie musiał zaprzeczyć wszystkim wartościom, które jeszcze kilka dni wcześniej definiowały go jako męża, ojca, człowieka.

Reżyserię całej serii powierzono Łukaszowi Kośmickiemu. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, za scenografię Agata Stróżyńska, charakteryzację Iza Andrys i Dariusz Felich, kostiumy Małgorzata Fudala, montaż Wojciech Mrówczyński i Piotr Kmiecik, dźwięk Mirosław Makowski, Wojciech Cwyk, Michał Kostarkiewicz, autorem muzyki jest Mikołaj Trzaska.

W obsadzie zobaczymy nazwiska znanych aktorów, jak Arkadiusz Jakubik, po raz pierwszy w głównej, serialowej roli, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska. Obok nich młode pokolenie talentów: Maciej Musiał, Piotr Witkowski, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno czy Magdalena Koleśnik.

Za produkcję odpowiada Opus TV – Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy produkują dla CANAL+ również drugą część serialu KRUK. Spółka-matka firmy – Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową „Idę” i „Zimną wojnę”, koprodukcje CANAL+.

foto Jarosław Sosińki

Czytany 370 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 marzec 2021 15:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama