cinema.pl Artykuły

piątek, 12 marzec 2021 17:05

"Tango Łódź" po raz pierwszy online

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W sobotę 13 marca o 19:15 po raz pierwszy online będzie można obejrzeć „Tango Łódź” - spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi, który w Plebiscycie Publiczności został wybrany głosami widzów jako Najlepszy Spektakl XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

 

Spektakl opowiada historię Łodzi. Patrzymy jednak nie z perspektywy bogatych fabrykantów, którzy w Łodzi zbudowali wielkie fortuny. Patrzymy oczami kobiet – matek, żon, a przede wszystkich włókniarek - rewolucjonistek, które walczyły o godne życie. A czy rewolucja ma płeć? Jeśli tak, to w Łodzi rewolucja była kobietą i sprawą kobiet. 

„Tango Łódź” to spojrzenie na ponad 100 lat łódzkiej historii - od robotniczych strajków w 1905 roku aż po współczesność. Jaka była Łódź? Jaka jest? Czy rzeczywiście – jak mówi jeden z bohaterów spektaklu – "Bóg pokarał to miasto przemysłem"?

 

Sztuka "Tango Łódź" została napisana specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi przez Radosława Paczochę. Prapremiera odbyła się 24 kwietnia 2016 w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

 

W marcu spektakl „Tango Łódź” będzie można obejrzeć online również 14, 20 i 21 marca o 19:15.

 

Radosław Paczocha

„Tango Łódź”

Reżyseria: Adam Orzechowski

Scenografia i kostiumy: Magdalena Gajewska

Muzyka: Marcin Nenko

W spektaklu „Tango Łódź” prezentowanym online występują: Marta Jarczewska, Karolina Krawczyńska, Monika Kępka, Aleksandra Listwan, Beata Ziejka, Mirosław Henke, Piotr Lauks, Filip Jacak, Mateusz Rzeźniczak, Arkadiusz Wójcik

Czytany 312 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 marzec 2021 17:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama