cinema.pl Artykuły

czwartek, 11 marzec 2021 17:08

KRÓL nagrodzony Specjalną Telekamerą 2021

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Oryginalna superprodukcja CANAL+ w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego z udziałem największych polskich gwiazd, m.in. Michała Żurawskiego, Arkadiusza Jakubika, Magdaleny Boczarskiej, Borysa Szyca, Andrzeja Seweryna i Janusza Gajosa, została nagrodzona prestiżową statuetką Telekamer 2021, przyznawaną przez redakcję „Tele Tygodnia”.

 

Podczas uroczystej gali odbywającej się 10 marca w Teatrze Polskim w Warszawie, KRÓL otrzymał „Specjalną Telekamerę 2021”, o której przyznaniu zdecydowała redakcja magazynu „Tele Tydzień”. Nagrodę odebrała Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+ w Polsce oraz producent KRÓLA, Leszek Bodzak z Aurum Film.

KRÓL był naszą największą premierą w roku 2020, dosłownie i w przenośni ukoronowaniem obchodów 25-lecia CANAL+ Polska. Dziękuję Redakcji Tele Tygodnia za zauważenie i docenienie pracy całego zespołu ludzi: współpracujących z nami ekspertów, twórców i obsady, którzy włożyli w ten projekt wiele czasu i serca. Nagroda dla KRÓLA wysoko zawiesza poprzeczkę, zachęca nas, by śmiało ruszyć do przodu i z każdym kolejnym serialem na nowo definiować jakość premium w Polsce. W 2021 zapraszamy widzów do oglądania naszych nowych seriali oryginalnych. Już pod koniec marca Arkadiusza Jakubika, czyli Kuma Kaplicę z KRÓLA zobaczymy w roli głównej w serialu KLANGOR, Zofię Wichłacz i Antoniego Królikowskiego oglądamy w kolejnej odsłonie PISARZY, a na horyzoncie jest także druga seria lubianego przez widzów KRUKAMałgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+ Polska 

Dla Aurum Film produkcja KRÓLA była niesamowitym wyzwaniem i wspaniałym doświadczeniem. Jan P. Matuszyński stworzył dzieło wyjątkowe. KRÓL to pozornie serial, ale faktycznie ośmioodcinkowe autorskie kino, które pozwoliło nam, chociaż w pewnym stopniu, zwizualizować niezwykłą wyobraźnię Szczepana Twardoch, zabierając nas do przedwojennej Warszawy i świata, którego już nie ma. To wszystko nie udałoby się to bez niesamowitego zaangażowania twórców, ekipy oraz wspaniałej obsady. Ten serial to wspólny sukces i wysiłek ich wszystkich – dziękujęLeszek Bodzak, producent Aurum Film

 

CANAL+ od 1995 roku, kiedy to rozpoczął nadawanie na polskim rynku, konsekwentnie wspiera rozwój polskiej kinematografii. W ciągu ćwierćwiecza powstało ponad 200 produkcji filmowych i serialowych, a wiele z nich było nagradzanych na najważniejszych polskich i światowych festiwalach. Wszystkie powstające projekty wpisują się w misję wspierania bezkompromisowych polskich produkcji. Przez wzgląd na realizowanego z rozmachem KRÓLA rok 2020 był dla CANAL+ Polska bardzo intensywny, ale 2021 zapowiada się równie mocno. Oprócz premiery serialu KLANGOR 26 marca br., na widzów czeka druga odsłona serialu KRUK oraz PLANETA SINGLI. ANTOLOGIA.

Nagrodzony specjalną Telekamerą KRÓL w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa ekranizacja powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem. Serial zadebiutował jesienią 2020 roku. Historię gangu Jana „Kuma” Kaplicy oraz żydowskiego boksera Jakuba Szapiro, osadzoną w przedwojennej Warszawie 1937 roku można oglądać online na canalplus.com.

W serialu wystąpili: Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Boczarska, Borys Szyc, Kacper Olszewski, Aleksandra Pisula, Paweł Wolak, Barbara Jonak, Marcin Pempuś, Andrzej Kłak, Mikołaj Kubacki, Lena Góra, Piotr Pacek, Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna, Adam Ferency, Bartłomiej Topa, Andrzej Szeremeta, Adam Bobik, Piotr Żurawski, Masza Wągrocka.

Twórcami koncepcji serialu są: Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Jan P. Matuszyński i Leszek Bodzak. Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadali: Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów postaci i pełni funkcję konsultanta produkcji. Zdjęcia wykonał Kacper Fertacz, montaż – Przemysław Chruścielewski, dźwięk – Jarosław Bajdowski, Marcin Kasiński oraz Kacper Habisiak. Scenografię przygotował duet Grzegorz Piątkowski i Katarzyna Sikora, kostiumy – Emilia Czartoryska, a charakteryzacja to dzieło Poli Guźlińskiej. Reżyserem castingu był Piotr Bartuszek, kierowniczką produkcji – Dagmara Bończyk, a muzykę do serialu skomponował Atanas Valkov. Producentem wykonawczym serialu na zlecenie CANAL+ jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Czytany 316 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 11 marzec 2021 17:22

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama