cinema.pl Artykuły

środa, 10 marzec 2021 15:11

"Design Dream. Pojedynek na wnętrza”: Odcinek 1 - Małe wnętrze – wielkie wyzwanie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pierwszy odcinek nowego programu „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” za nami. Poznaliśmy sześciu zdolnych uczestników, którzy będą rywalizować o wyjątkową nagrodę pieniężną oraz tytuł najlepszego projektanta programu. Jeden z nich już w pierwszym odcinku musiał pożegnać się z rywalizacją. To był emocjonujący początek zmagań!

 

"Design Dream. Pojedynek na wnętrza”: Odcinek 1 - Małe wnętrze – wielkie wyzwanieW pierwszym odcinku do rywalizacji o tytuł najlepszego projektanta wnętrz stanęło 6 uczestników. Poznaliśmy Agnieszkę, Weronikę, Annę, Marcina, Karola oraz Monikę. Ich zadaniem było stworzenie wymarzonej sypialni dla Doroty i Jacka. Małżeństwa, które po wyprowadzce wszystkich dzieci może w końcu urządzić pierwszą, własną sypialnię. Na 12 metrach kwadratowych musiało zmieścić się łóżko z twardym materacem, duża szafa, biurko do pracy oraz telewizor. Dorota marzyła także o fotelu w którym będzie mogła się zrelaksować.

Uczestnicy od razu zabrali się do pracy. Czasu było mało, ponieważ na stworzenie autorskiego projektu i skompletowanie listy zakupów mieli jedynie 4 godziny. - Nie pracuję w takim tempie – oznajmił Karol na samym początku rywalizacji. Dla szóstki projektantów był to ogromny stres, który dodatkowo wzmagała wizyta jurorów. Eksperci - Anna Cybulska i Jakub Szczęsny z przenikliwością przyglądali się pomysłom uczestników. Krytykując pewne rozwiązania i zwracając uwagę na popełnione błędy.

Gdy czas na projektowanie minął uczestnicy ruszyli na zakupy. Na wybranie wszystkich mebli i dodatków mieli jedynie 45 minut. Większe gabaryty, czyli rzeczy, których nie można włożyć do wózka musiały zostać oklejone imieniem kupującego. Był to prawdziwy wyścig z czasem i z konkurentami, ponieważ meble w projektach nie mogły się powtarzać. Podczas tego etapu konkurencji nie brakowało sprzeczek, wątpliwości oraz presji czasu. Najbardziej zestresowana była Ania, inni uczestnicy zarezerwowali meble, które chciała wykorzystać w swoim projekcie. Podczas wizyty w sklepie musiała więc na nowo planować niektóre z elementów wyposażenia.

Ostatnim etapem zadania było zaaranżowanie boksów – kopii projektowanego wnętrza. I tu nie zabrakło emocji. Uczestnicy musieli samodzielnie przygotować i skręcić meble oraz dobrać dodatki. Okazało się, że projektanci będąc pod presją czasu zapomnieli o niektórych elementach wyposażenia. Po trzech godzinach prowadząca – Anna Wyszkoni ogłosiła koniec rywalizacji. Czas na zadanie minął.

Sześciu projektantów stworzyło projekt według tych samych wytycznych. Jednak każdy z nich posługując się swoim indywidualnym stylem zaprezentował zupełnie inne wnętrze. Wszystkie boksy zostały ocenione przez ekspertów. Pojawiły się słowa krytyki, ale i podziwu. Program musiał opuścić pierwszy z uczestników. Jurorzy zdecydowali, że to Agnieszka Kumuda w najmniejszym stopniu odpowiedziała na potrzeby bohaterów.

Po eliminacji do studia wkroczyło małżeństwo, które rzuciło wyzwanie projektantom. Jacek i Dorota mieli twardy orzech to zgryzienia. Po obejrzeniu wszystkich przygotowanych przestrzeni zdecydowali, że odcinek wygrywa Weronika. 30-latka z Puław zaprojektowała sypialnię, która nie tylko spełniła wymagania estetyczne małżeństwa, ale przede wszystkim zadbała o komfort odpoczynku bohaterów. Wygrany projekt został zrealizowany w domu Doroty i Jacka.

Kolejny odcinek „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” już w niedzielę o 17:40 na antenie Telewizji Polsat!

Czytany 344 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 marzec 2021 15:17

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama