cinema.pl Artykuły

środa, 10 marzec 2021 14:56

Wielkanocne hity w Romance TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na Wielkanoc stacja Romance TV przygotowała świąteczne premiery i hity na wszystkie dni, od Wielkiego Piątku do Lanego Poniedziałku. W tym roku na widzów czekają nowe premierowe odcinki z sympatyczną położną Leną Lorenz oraz całodzienny maraton z uroczą parą - księdzem Tonio i terapeutką Julią, którzy pomagają mieszkańcom w życiowych problemach, sami przeżywając wiele życiowych rozterek. 

 

Już w Wielki Piątek stacja Romance TV zaprosi widzów na całodzienne spotkanie z bohaterami serii „Po prostu bosko”, czyli księdzem Tonio z Tölz, w którego miejscowości pojawia się terapeutka rodzinna Julia Schindel. Para poznała się jeszcze w czasach swojej młodości, ale los połączył ich znowu i razem pomagają mieszkańcom gminy. Szczęśliwie są dobrze zgranym zespołem, co udowodnią w dziesięciu odcinkach serialu emitowanego w piątek, 2 kwietnia od godz. 05:00 do 21:55. Okaże się, że nawet duchowni ulegają czasem emocjonalnym uniesieniom!

W kolejne świąteczne dni stacja pokaże trzy nowe odcinki serialu z empatyczną i dzielną położną Leną Lorenz, na którą czekają liczne wyzwania. Będą emitowane od soboty do poniedziałku, od 3 do 5 kwietnia o godz. 18.05 w cyklu „Lena Lorenz: Wielkanoc i cud narodzin”.

 

CYKL „PO PROSTU BOSKO: DZIEŃ Z TONIO I JULIĄ”

Nie stchórzymy

Tonio & Julia: Kneifen gilt nicht, Niemcy 2018

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 05:00

Terapeutka rodzinna Julia, zaczyna nową pracę w punkcie doradztwa w swojej gminie, a jej nowym kolegą jest ksiądz Tonio. Julia i Tonio poznali się w czasach swojej młodości. Mogłaby być to dobra wróżba dla ich przyszłej współpracy, ale Tonio podchodzi do sprawy bardzo sceptycznie. Podejrzewa, że powrót Julii w rodzinne strony będzie dla niego ciężką próbą. Ale na razie muszą się poznać i nauczyć razem pracować, bo przecież przychodzą do nich ludzie, oczekujący pomocy przy rozwiązywaniu życiowych problemów. Tak jak na przykład Lisa, która pracuje w gospodarstwie Lechnerów i jest dziewczyną najmłodszego syna swoich pracodawców. W rodzinie dochodzi do poważnej wymiany zdań i do rękoczynów, a więc Julia postanawia zbadać panującą tam sytuację.

 

Dwoje to jeszcze nie para

Tonio & Julia: Zwei sind noch kein Paar, Niemcy 2018

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 06:55

Laura musi znów zrezygnować z terminu chrztu swojej córki. Ksiądz Tonio jest niemile zaskoczony, ale Julia wyczuwa, że zachowanie kobiety wynika z trudnej sytuacji życiowej. Zaangażowana w swą pracę i powołanie terapeutka dowiaduje się, że Philipp, ojciec córki Laury, nie wywiązuje się z poczynionych ustaleń. Tymczasem Laura bardzo chciałaby założyć własną rodzinę. Julia doskonale rozumie kobietę, tym bardziej, że sama niedawno rozstała się z ukochanym.

 

Poczucie winy

Tonio & Julia: Schuldgefühle, Niemcy 2019

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 08:50

To już koniec współpracy Toniego i Julii. Terapeutka rodzinna i katolicki ksiądz muszą od siebie odpocząć i postanawiają się rozstać. Wkrótce po podjęciu tej decyzji stają się świadkami wypadku drogowego. Ben Massinger wjechał pod wpływem alkoholu w drzewo. Tonio i Julia udzielają mu pierwszej pomocy, ale 18-latek odniósł w wypadku mnóstwo obrażeń. Nele, jego była dziewczyna, czuje się winna, ponieważ chwilę przed tym zdarzeniem doszło między nimi do ostrej kłótni. Rodzice Bena są wstrząśnięci. Ich syn był dobrze zapowiadającym się sportowcem, a jego plany w jednej chwili zostały przekreślone, ponieważ chłopcu trzeba amputować nogę. Tonio stara się pomóc zdruzgotanym rodzicom, wspólnie zastanawiając się, jak nadać życiu Bena nowy sens.

 

Gdy ktoś odchodzi

Tonio & Julia: Wenn einer geht, Niemcy 2019

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 10:40

 

Tonio i Julia znów są razem - przynajmniej zawodowo. Pracują w katolickiej organizacji zajmującej się doradztwem rodzinnym. Pewnego razu trafia do nich małżeństwo, dla którego jedynym rozwiązaniem ich problemów wydaje się rozwód. Tonio, jako katolicki ksiądz, broni sakramentu małżeństwa. Do pary zbliża się Julia i wkrótce okazuje się, że Anna i Sebastian Bittlowie wcale nie są sobie aż tak obojętni, jak oboje zgodnie twierdzą...

 

Nowe życie

Tonio & Julia: Ein neues Leben, Niemcy 2019

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 12:30

 

Współpraca Toniego i Julii w katolickiej organizacji doradztwa rodzinnego układa się coraz pomyślniej. Do poradni zgłaszają się Kati i Yunus Amin. Kati przebyła udar i nadal cierpi z powodu jego skutków. Tymczasem jej 12-letni syn Henry staje się wobec niej coraz bardziej agresywny. Z kolei Yunus teraz sam musi zajmować się prowadzeniem wspólnej firmy komputerowej małżonków. Mimo nadmiaru obowiązków ze wszech sił stara się utrzymać rodzinę i szuka pomocy u Julii.

Winy i pokuta

Tonio & Julia: Schulden und Sühne, Niemcy 2019

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 14:25

 

Katolicka organizacja zajmująca się doradztwem rodzinnym pod kierownictwem Toniego i Julii cieszy się już ogromnym powodzeniem. W tym właśnie momencie Tonio otrzymuje atrakcyjną propozycję kierowania seminarium duchownym w Monachium. Staje przed dylematem. Julia nie przypuszcza nawet, jakie troski trawią przyjaciela. Do poradni trafia pani Heike Sager, która zamierza otworzyć własny interes. Ale Michael, jej mąż, blokuje to przedsięwzięcie, mimo że para zawarła umowę. Julia podejrzewa, że nieporozumienia między małżonkami wcale nie wynikają z planów Heike, lecz mają o wiele głębsze przyczyny.

 

Gniazdownik

Tonio & Julia: Nesthocker, Niemcy 2019

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 16:15

 

Tonio i Julia próbują zachować dystans. Tymczasem okazuje się, że jest ktoś, kto potrzebuje pomocy ich obojga. Tanja Clemens jest zrozpaczona - ponownie wprowadził się do niej Andi - dorosły syn, który mimo ukończonych 28 lat nadal nie stanął na własnych nogach. Kobieta ułożyła już sobie życie na nowo i nie chce zajmować się swym niesamodzielnym dzieckiem. Tonio załatwia chłopakowi pracę, ale Julia uważa, że to błąd. Terapeutka jest zdania, że za zachowanie Andiego wciąż czuje się odpowiedzialna matka, a to na pewno nie sprawi, że mężczyzna w końcu wydorośleje i będzie ponosił odpowiedzialność za swoje życie. Tanja po prostu w niego nie wierzy i nieświadomie podcina mu skrzydła. Stosunki między matką a synem komplikują się. Andi odnosi się do kobiety z coraz większą agresją, podświadomie czując, że ta uważa go za nieudacznika. 

 

Perfekcyjny mężczyzna

Tonio & Julia: Der perfekte Mann, Niemcy 2019

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 18:05

 

Choć Hanna Stegmeyer miała tylko lekką stłuczkę, jest zrozpaczona całkowicie niewspółmiernie do całej sytuacji. Pojawia się w placówce doradczej Toniego i Julii. Obawia się reakcji swojego męża Joachima - wziętego lekarza i szefa nowego partnera Julii, doktora Feliksa Borna. Okazuje się, że kobieta jest uzależniona od swojego męża, a w ten stan doktor wpędzał ją systematycznie i z pełną świadomością  od dawna. 

 

 

 

Tak blisko nieba

Tonio & Julia: Dem Himmel so nah, Niemcy 2019

Premiera: piątek, 2 kwietnia o godz. 20:00

 

W poradni pojawia się zdenerwowany Joseph Laibinger, gdyż jego córka Lu zamierza pójść do klasztoru. Prosi, by Tonio i Julia znaleźli sposób, by dziewczyna zmieniła zdanie. Ojciec chciałby, by Lu za jakiś czas przejęła prowadzenie restauracji - rodzinnego biznesu swoich rodziców. Julia jest zdania, że 17-latka sama powinna zdecydować o swojej przyszłości, natomiast Tonio podchodzi do planów Lu dość sceptycznie. Na domiar wszystkiego ksiądz wciąż zastanawia się, czy aby na pewno obrał odpowiednią dla siebie drogę życiową. Nieoczekiwanie zwiększa się zakres jego duszpasterskich obowiązków i Tonio ma zaopiekować się sąsiednią parafią, ponieważ tamtejszy ksiądz właśnie zrezygnował ze stanu duchownego z powodów uczuciowych... 

 

Powrót do życia

Tonio & Julia: Mut zu leben, Niemcy 2019

Premiera: piątek, 2 kwietnia o godz. 21:55

 

Julia jest uczuciowo rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami - Felixem i Tonio. Mimo wszystko próbuje zachować wewnętrzny spokój. Właśnie za spokój podziwia terapeutkę Marthe Fauser, która niedawno poroniła, a teraz ponownie zaszła w ciążę. To wielka radość dla kobiety i jej partnera Alexandera. Jednak Marthe traci i to dziecko. Drugie poronienie w tak krótkim czasie jest dla Marthe klęską i kobieta pogrąża się w rozpaczy. Zamyka się w sobie, unika kontaktów z ludźmi, nie dopuszcza do siebie nawet Alexandra. Julia musi wykazać się ogromną empatią i ostrożnością, by trafić do jej obolałej duszy.  

 

 

CYKL „LENA LORENZ: WIELKANOC I CUD NARODZIN”

 

Zakazana miłość

Lena Lorenz: Geschwisterliebe, Niemcy 2019

Premiera: sobota, 3 kwietnia o godz. 18:05

 

Miriam i Benjamin przygotowują się do ślubu i już cieszą się na swoje pierwsze dziecko. Gdy jednak Susanne, matka Miriam, zdradza im długo skrywaną tajemnicę i komunikuje młodym, że są przyrodnim rodzeństwem, ich świat rozpada się na drobne kawałki. Okazuje się, że Susanne i Thomas mieli ze sobą krótki, wakacyjny romans. Dotychczas jednak nikt nie wiedział, że Miriam jest córką Thomasa. Narzeczeni są zdruzgotani i bezradni. Susanne tłumaczy się, że nikomu nic nie mówiła o romansie, bo chciała ratować swoje małżeństwo, a sam romans miał dla niej niewielkie znaczenie. Rolf, ojciec Miriam jest zrozpaczony. Lena martwi się jednak przede wszystkim o Miriam i Benjamina. Nigdy przedtem nie spotkała pary zakochanych, która tak bardzo pasowała do siebie, jak tych dwoje.  

 

Niesamowite i niewyobrażalne

Lena Lorenz: Außergewöhnlich einzigartig, Niemcy 2020

Premiera: niedziela, 4 kwietnia o godz. 18:05

 

Niebawem ma się odbyć ślub położnej Leny i jej narzeczonego Quirina. Przygotowania do ceremonii nabierają coraz szybszego tempa. Lena ma dla narzeczonego niespodziankę: spodziewa się dziecka. Opiekuje się też dwójką młodych DJ-ów, którzy także mają wkrótce zostać rodzicami. Już kilka tygodni po urodzeniu dziecka para zamierza ponownie wyruszyć na tournee. Tymczasem proponują Lenie, że zajmą się oprawą muzyczną jej przyjęcia weselnego.

 

Utracone dziecko

Lena Lorenz: Sternenkind, Niemcy 2020

Premiera: poniedziałek, 5 kwietnia o godz. 18:05

 

Lena Lorenz prowadzi w swojej placówce kurs przygotowawczy dla ciężarnych kobiet i przyszłych ojców. Biorą w nim udział m.in. Lucie i Marinus, którzy oczekują narodzin pierwszego dziecka. Od kilku dni kobieta nie wyczuwa jednak ruchów płodu. Zaczyna coraz poważniej się niepokoić. Kiedy Marinus idzie w odwiedziny do innego świeżo upieczonego ojca, Lucie postanawia zostać w domu. Jest jednak coraz bardziej przerażona i niespokojna. W końcu dzwoni do Leny. Okazuje się, że położna nie wyczuwa bicia serca dziecka. Musi zakomunikować Lucie, że być może straciła ciążę. Obie kobiety natychmiast wyruszają do szpitala... 

Czytany 363 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 marzec 2021 14:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama