cinema.pl Artykuły

wtorek, 09 marzec 2021 20:37

Drugi plakat promujący serial i materiał wideo o genezie KLANGORU

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Maciej Musiał, Katarzyna Gałązka oraz Matylda Giegżno to bohaterowie drugiego plakatu promującego dramat rodzinny z historią kryminalną w tle. Jego scenariusz powstawał w ramach programu CANAL+ SERIES LAB., o czym opowiadają twórcy w specjalnym materiale wideo. Premiera tej oryginalnej, ośmioodcinkowej produkcji już w piątek 26 marca! 

 

CANAL+ Polska przykłada dużą wagę do współpracy z uznanymi twórcami nie zapominając też o młodych i zdolnych artystach, którym daje możliwość zaprezentowania umiejętności przed szeroką publicznością wspierając w realizacji zawodowych ambicji. Tak jest również z przypadku nowej produkcji CANAL+ - serialu KLANGOR. W obsadzie oprócz plejady popularnych i znanych od lat aktorów (Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska), pojawią się m.in. Maciej Musiał, Matylda Giegżno oraz Katarzyna Gałązka.

 

Maciej Musiał, serialowy Ariel Galej, to aktor młodego pokolenia o sporym już dorobku. Debiutował na małym ekranie rolami w serialach „Ojciec Mateusz” oraz „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”. Popularność przyniosły mu role Jana Meli w filmie „Mój Biegun” oraz Tomka Boskiego w wielosezonowym formacie „Rodzinka.pl”. W ostatnich latach można było go zobaczyć w produkcjach „1983” oraz „Wiedźmin”.

 

W rolę Gabi Wejman wciela się Matylda Giegżno - studentka aktorstwa, laureatka głównej nagrody na IV Festiwalu Młodzieżowym „Droga do wolności” za sztukę wystawianą na deskach Teatru Polskiego. Na dużym ekranie widzowie mogli zobaczyć ją w epizodycznej roli w serialu „Chyłka. Rewizja”.

 

Katarzyna Gałązka, odtwórczyni roli Hani Wejman, ma na swoim koncie role w serialach telewizyjnych takich jak „Pułapka”, „Lepsza połowa”, czy „Młody Piłsudski” oraz debiut na dużym ekranie w filmie „Autsajder” Adama Sikory.

W KLANGORZE trójka młodych aktorów buduje wspólnie jedną z osi fabularnych serialu.

W produkcji pojawi się również Magdalena Koleśnik – nagrodzona za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą na 45. FPFF w Gdyni za film „Sweat”, koprodukcję CANAL+ Polska. Co więcej, wkrótce widzowie CANAL+ Polska będą mogli podziwiać Magdę w drugiej części serialu „Kruk”.

Oryginalny scenariusz KLANGORU, autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach CANAL+ SERIES LAB. – programu skierowanego do młodych twórców filmowych, scenarzystów oraz reżyserów. To debiut Kacpra Wysokiego, a dla CANAL+ pierwszy projekt serialowy zrealizowany w ramach programu.

Specjalny materiał wideo: geneza serialu KLANGOR: CANAL+ SERIES LAB.

Klangor jest efektem prac zainicjowanych w roku 2016 w ramach programu dla twórców seriali - CANAL+ SERIES LAB. To namacalny dowód, że CANAL+ SERIES LAB. działa i spełnia swoją rolę. Klangor jest ukoronowaniem pięciu lat pracy w „LABIE” i dał nam wszystkim wiatr w żagle do tego stopnia, że obecna, szósta edycja stała się już międzynarodowąAnna Różalska, dyrektor produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ 

Przed startem CANAL+ SERIES LAB. wiedziałem, jak napisać pilota, wiedziałem mniej więcej jak go strukturyzować, ale nie miałem pojęcia jak opowiedzieć cały sezon. Właśnie dlatego cały proces „developmentu” KLANGORU, najpierw pod skrzydłami CANAL+ SERIES LAB., a potem Opus TV, był dla mnie ogromnym krokiem naprzód jako scenarzystyKacper Wysocki, scenarzysta

W CANAL+ SERIES LAB. tak naprawdę chodzi o to, żeby wyselekcjonować dobre projekty i sparować scenarzystów z producentamidodaje Lukasz, Dzięcioł, producent serialu. 

 

KLANGOR to dramat rodzinny z historią kryminalną w tle. Maja Ostaszewska i Arkadiusz Jakubik wcielają się w role Magdy i Rafała Wejmanów, małżeńskiej pary, której życie wypada z zakrętu po tym, jak jedna z ich córek znika bez śladu. Rafał wierząc, że tylko on może odnaleźć córkę, rozpoczyna desperackie poszukiwania na własną rękę. Wczoraj był psychologiem więziennym w randze porucznika, najbardziej opanowanym człowiekiem na świecie. Dzisiaj, żeby zrozumieć, co naprawdę wydarzyło się w noc zaginięcia córki, będzie musiał zaprzeczyć wszystkim wartościom, które jeszcze kilka dni wcześniej definiowały go jako męża, ojca, człowieka.

Reżyserię całej serii powierzono Łukaszowi Kośmickiemu. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, za scenografię Agata Stróżyńska, charakteryzację Iza Andrys i Dariusz Felich, kostiumy Małgorzata Fudala, montaż Wojciech Mrówczyński i Piotr Kmiecik, dźwięk Mirosław Makowski, Wojciech Cwyk, Michał Kostarkiewicz, autorem muzyki jest Mikołaj Trzaska.

W obsadzie zobaczymy nazwiska znanych aktorów, jak Arkadiusz Jakubik, po raz pierwszy w głównej, serialowej roli, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska. Obok nich młode pokolenie talentów: Maciej Musiał, Piotr Witkowski, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno czy Magdalena Koleśnik.

Za produkcję odpowiada Opus TV – Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy produkują dla CANAL+ również drugą część serialu „KRUK”. Spółka-matka firmy - Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową „Idę” i „Zimną wojnę”, koprodukcje CANAL+.

Serial KLANGOR będzie można oglądać od 26 marca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz przez satelitę i sieci kablowe.

Na stronie https://www.canalplus.com/pl/seriale/klangor/ już teraz można znaleźć pierwsze informacje o KLANGORZE. Kolejne będą się tu regularnie pojawiać aż do dnia zbliżającej się premiery.

Czytany 306 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 marzec 2021 20:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama