cinema.pl Artykuły

piątek, 05 marzec 2021 14:33

Od dziś w kinach „Szczęściara”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Candice to 12-letnia niepoprawna optymistka, która pragnie naprawiać świat wokół siebie. Jej nieposkromiona szczerość i potrzeba widzenia świata w jasnych barwach sprawiają, że wśród kolegów i koleżanek z klasy uchodzi za dziwaczkę. Mimo to rudowłosa bohaterka śmiało idzie przez życie i chce pomagać innym. Obsypana nagrodami pełna ciepła i humoru, familijna opowieść, klimatem przypominająca filmy Wesa Andersona w kinach od 5 marca! 

 

Gdy życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę – to zdanie doskonale pasuje do Candice. Choć rówieśnicy patrzą na nią z dystansem, a rodzina nie zawsze podziela jej entuzjazm, rudowłosa dziewczyna wierzy, że szczęścia wystarczy dla każdego.

Candice ma wielkie serce, najlepsze intencje i niezachwianą determinację, by wszyscy byli szczęśliwi. Nawet za cenę dziwacznych pomyłek i zamieszania, które bez wysiłku tworzy wokół siebie. Tym bardziej, że cały świat zdaje się nieustannie potrzebować jej interwencji: nauczycielka z rozbieganym okiem, nowy kolega „z innego wymiaru”, a przede wszystkim rodzice, którzy przechodzą trudne chwile. 

Film, który w swoim założeniu jest pełną ciepła i humoru komedią, porusza bardzo ważne tematy zdrowia psychicznego i radzenia sobie ze stratą. Jest przez to doskonałą okazją do wprowadzenia młodych widzów w zagadnienia zazwyczaj trudne do poruszenia w kinie dla młodych widzów. 

Film zdobył nagrodę Kwiatu paproci w konkursie głównym 7. MFF Kino Dzieci oraz specjalne wyróżnienie jury sekcji Generation Kplus podczas 70. MFF w Berlinie. W uzasadnieniu berlińskiego jury czytamy: 

Film motywujący od początku do końca, w którym protagonistka próbuje ponownie zjednoczyć swoją rodzinę. Z łatwością identyfikowaliśmy się z postaciami. Alfabet poprowadził nas przez humorystyczny i jednocześnie głęboki film.

Australijski film to idealna komedia dla całej rodziny, która pozwala dobrze się bawić zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na ekranie znajdziemy także mnóstwo  szalonego i nieco abstrakcyjnego humoru rodem z filmów Wesa Andersona. Uwaga, mały spoiler - fani muzyki Dolly Parton i Kenny’ego Rogersa też znajdą coś dla siebie!

Film nakręcono na podstawie wielokrotnie nagradzanej na świecie książki Barry'ego Jonsberga zatutułowanej „My Life As An Alphabet”. Książka podobnie jak film, niesie niezwykle aktualne przesłanie by śmiać się głośno i nie bać się wzruszeń, a na co dzień dołożyć wszelkich starań by wnosić miłość i śmiech do życia wszystkich na których nam zależy.

Film w kinach od 5 marca!

Link do zwiastuna: 

Czytany 329 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 marzec 2021 15:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama