cinema.pl Artykuły

czwartek, 04 marzec 2021 13:27

Kwiecień na Romance TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W kwietniu stacja Romance TV zaprasza widzów na wspaniałe premiery i hity wielkanocne, czyli...

 

W WIELKI PIĄTEK CAŁODZIENNY MARATON FILMOWY „PO PROSTU BOSKO: DZIEŃ Z TONIO I JULIĄ”

Nie stchórzymy, emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 05:00

Dwoje to jeszcze nie para, emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 06:55

Poczucie winy, emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 08:50

Gdy ktoś odchodzi, emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 10:40

Nowe życie, emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 12:30

Winy i pokuta, emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 14:25

Gniazdownik, emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 16:15

Perfekcyjny mężczyzna, emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 18:05

Tak blisko nieba, premiera: piątek, 2 kwietnia o godz. 20:00

Powrót do życia, premiera: piątek, 2 kwietnia o godz. 21:55

 

W KOLEJNE DNI ŚWIĄTECZNE: CYKL „LENA LORENZ: WIELKANOC I CUD NARODZIN” 

Zakazana miłość, premiera: sobota, 3 kwietnia o godz. 18:05

Niesamowite i niewyobrażalne, premiera: niedziela, 4 kwietnia o godz. 18:05

Utracone dziecko, premiera: poniedziałek, 5 kwietnia o godz. 18:05

 

KONTYNUACJA SERIALU „MAŁE MORDERSTWA WEDŁUG AGATHY CHRISTIE” - w każdą środę o godzinie 20.00

Niebezpieczny dom, premiera: niedziela, 4 kwietnia o godz. 20:00

Kot i mysz, premiera: niedziela, 11 kwietnia o godz. 20:00

Jestem niewinna, premiera: niedziela, 18 kwietnia o godz. 20:00

Pięć małych świnek, premiera: niedziela, 25 kwietnia o godz. 20:00

 

CYKL „NARESZCIE WIOSNA!” - w każdą środę o godzinie 20.00 

Do Wiosny i z powrotem, premiera: środa, 7 kwietnia o godz. 20:00

Wiosna cała w bieli, premiera: środa, 14 kwietnia o godz. 20:00

Nareszcie Wiosna!, premiera: środa, 21 kwietnia o godz. 20:00

Wiosna we dwoje, premiera: środa, 21 kwietnia o godz. 21:50

 

„ GÓRSKI LEKARZ” – START 14. SEZONU

Już 28 kwietnia wracamy z nowymi i fascynującymi odcinkami serialu opowiadającego o losach doktora Martina Grubera.

Górski lekarz, sezon 14., premiera: środa, 28 kwietnia o godz. 20:00

TYDZIEŃ 1–14 KWIETNIA

 

PO PROSTU BOSKO: DZIEŃ Z TONIO I JULIĄ

Nawet duchowni ulegają czasem emocjonalnym uniesieniom. Przekonuje się o tym na własnej skórze ksiądz Tonio z Tölz, odkąd w jego miejscowości pojawia się terapeutka rodzinna Julia Schindel. Para poznała się jeszcze w czasach swojej młodości. Los połączył ich znowu - pomagają mieszkańcom gminy, oczekującym od nich wsparcia przy rozwiązywaniu życiowych problemów. Szczęśliwie są dobrze zgranym zespołem, co udowodnią w dziesięciu odcinkach serialu, które Romance TV wyemituje w Wielki Piątek.   

 

Nie stchórzymy

Tonio & Julia: Kneifen gilt nicht

Niemcy 2018

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 05:00

Terapeutka rodzinna Julia, zaczyna nową pracę w punkcie doradztwa w swojej gminie, a jej nowym kolegą jest ksiądz Tonio. Julia i Tonio poznali się w czasach swojej młodości. Mogłaby być to dobra wróżba dla ich przyszłej współpracy, ale Tonio podchodzi do sprawy bardzo sceptycznie. Podejrzewa, że powrót Julii w rodzinne strony będzie dla niego ciężką próbą. Ale na razie muszą się poznać i nauczyć razem pracować, bo przecież przychodzą do nich ludzie, oczekujący pomocy przy rozwiązywaniu życiowych problemów. Tak jak na przykład Lisa, która pracuje w gospodarstwie Lechnerów i jest dziewczyną najmłodszego syna swoich pracodawców. W rodzinie dochodzi do poważnej wymiany zdań i do rękoczynów, a więc Julia postanawia zbadać panującą tam sytuację.

 

Dwoje to jeszcze nie para

Tonio & Julia: Zwei sind noch kein Paar

Niemcy 2018

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 06:55

Laura musi znów zrezygnować z terminu chrztu swojej córki. Ksiądz Tonio jest niemile zaskoczony, ale Julia wyczuwa, że zachowanie kobiety wynika z trudnej sytuacji życiowej. Zaangażowana w swą pracę i powołanie terapeutka dowiaduje się, że Philipp, ojciec córki Laury, nie wywiązuje się z poczynionych ustaleń. Tymczasem Laura bardzo chciałaby założyć własną rodzinę. Julia doskonale rozumie kobietę, tym bardziej, że sama niedawno rozstała się z ukochanym.

 

Poczucie winy

Tonio & Julia: Schuldgefühle

Niemcy 2019

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 08:50

To już koniec współpracy Toniego i Julii. Terapeutka rodzinna i katolicki ksiądz muszą od siebie odpocząć i postanawiają się rozstać. Wkrótce po podjęciu tej decyzji stają się świadkami wypadku drogowego. Ben Massinger wjechał pod wpływem alkoholu w drzewo. Tonio i Julia udzielają mu pierwszej pomocy, ale 18-latek odniósł w wypadku mnóstwo obrażeń. Nele, jego była dziewczyna, czuje się winna, ponieważ chwilę przed tym zdarzeniem doszło między nimi do ostrej kłótni. Rodzice Bena są wstrząśnięci. Ich syn był dobrze zapowiadającym się sportowcem, a jego plany w jednej chwili zostały przekreślone, ponieważ chłopcu trzeba amputować nogę. Tonio stara się pomóc zdruzgotanym rodzicom, wspólnie zastanawiając się, jak nadać życiu Bena nowy sens.

 

Gdy ktoś odchodzi

Tonio & Julia: Wenn einer geht

Niemcy 2019

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 10:40

Tonio i Julia znów są razem - przynajmniej zawodowo. Pracują w katolickiej organizacji zajmującej się doradztwem rodzinnym. Pewnego razu trafia do nich małżeństwo, dla którego jedynym rozwiązaniem ich problemów wydaje się rozwód. Tonio, jako katolicki ksiądz, broni sakramentu małżeństwa. Do pary zbliża się Julia i wkrótce okazuje się, że Anna i Sebastian Bittlowie wcale nie są sobie aż tak obojętni, jak oboje zgodnie twierdzą...

 

Nowe życie

Tonio & Julia: Ein neues Leben

Niemcy 2019

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 12:30

Współpraca Toniego i Julii w katolickiej organizacji doradztwa rodzinnego układa się coraz pomyślniej. Do poradni zgłaszają się Kati i Yunus Amin. Kati przebyła udar i nadal cierpi z powodu jego skutków. Tymczasem jej 12-letni syn Henry staje się wobec niej coraz bardziej agresywny. Z kolei Yunus teraz sam musi zajmować się prowadzeniem wspólnej firmy komputerowej małżonków. Mimo nadmiaru obowiązków ze wszech sił stara się utrzymać rodzinę i szuka pomocy u Julii.

  

Winy i pokuta

Tonio & Julia: Schulden und Sühne

Niemcy 2019

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 14:25

Katolicka organizacja zajmująca się doradztwem rodzinnym pod kierownictwem Toniego i Julii cieszy się już ogromnym powodzeniem. W tym właśnie momencie Tonio otrzymuje atrakcyjną propozycję kierowania seminarium duchownym w Monachium. Staje przed dylematem. Julia nie przypuszcza nawet, jakie troski trawią przyjaciela. Do poradni trafia pani Heike Sager, która zamierza otworzyć własny interes. Ale Michael, jej mąż, blokuje to przedsięwzięcie, mimo że para zawarła umowę. Julia podejrzewa, że nieporozumienia między małżonkami wcale nie wynikają z planów Heike, lecz mają o wiele głębsze przyczyny.

 

Gniazdownik

Tonio & Julia: Nesthocker

Niemcy 2019

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 16:15

Tonio i Julia próbują zachować dystans. Tymczasem okazuje się, że jest ktoś, kto potrzebuje pomocy ich obojga. Tanja Clemens jest zrozpaczona - ponownie wprowadził się do niej Andi - dorosły syn, który mimo ukończonych 28 lat nadal nie stanął na własnych nogach. Kobieta ułożyła już sobie życie na nowo i nie chce zajmować się swym niesamodzielnym dzieckiem. Tonio załatwia chłopakowi pracę, ale Julia uważa, że to błąd. Terapeutka jest zdania, że za zachowanie Andiego wciąż czuje się odpowiedzialna matka, a to na pewno nie sprawi, że mężczyzna w końcu wydorośleje i będzie ponosił odpowiedzialność za swoje życie. Tanja po prostu w niego nie wierzy i nieświadomie podcina mu skrzydła. Stosunki między matką a synem komplikują się. Andi odnosi się do kobiety z coraz większą agresją, podświadomie czując, że ta uważa go za nieudacznika. 

 

Perfekcyjny mężczyzna

Tonio & Julia: Der perfekte Mann

Niemcy 2019

Emisja: piątek, 2 kwietnia o godz. 18:05

Choć Hanna Stegmeyer miała tylko lekką stłuczkę, jest zrozpaczona całkowicie niewspółmiernie do całej sytuacji. Pojawia się w placówce doradczej Toniego i Julii. Obawia się reakcji swojego męża Joachima - wziętego lekarza i szefa nowego partnera Julii, doktora Feliksa Borna. Okazuje się, że kobieta jest uzależniona od swojego męża, a w ten stan doktor wpędzał ją systematycznie i z pełną świadomością  od dawna. 

Tak blisko nieba

Tonio & Julia: Dem Himmel so nah

Niemcy 2019

Premiera: piątek, 2 kwietnia o godz. 20:00

W poradni pojawia się zdenerwowany Joseph Laibinger, gdyż jego córka Lu zamierza pójść do klasztoru. Prosi, by Tonio i Julia znaleźli sposób, by dziewczyna zmieniła zdanie. Ojciec chciałby, by Lu za jakiś czas przejęła prowadzenie restauracji - rodzinnego biznesu swoich rodziców. Julia jest zdania, że 17-latka sama powinna zdecydować o swojej przyszłości, natomiast Tonio podchodzi do planów Lu dość sceptycznie. Na domiar wszystkiego ksiądz wciąż zastanawia się, czy aby na pewno obrał odpowiednią dla siebie drogę życiową. Nieoczekiwanie zwiększa się zakres jego duszpasterskich obowiązków i Tonio ma zaopiekować się sąsiednią parafią, ponieważ tamtejszy ksiądz właśnie zrezygnował ze stanu duchownego z powodów uczuciowych... 

 

Powrót do życia

Tonio & Julia: Mut zu leben

Niemcy 2019

Premiera: piątek, 2 kwietnia o godz. 21:55

Julia jest uczuciowo rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami - Felixem i Tonio. Mimo wszystko próbuje zachować wewnętrzny spokój. Właśnie za spokój podziwia terapeutkę Marthe Fauser, która niedawno poroniła, a teraz ponownie zaszła w ciążę. To wielka radość dla kobiety i jej partnera Alexandera. Jednak Marthe traci i to dziecko. Drugie poronienie w tak krótkim czasie jest dla Marthe klęską i kobieta pogrąża się w rozpaczy. Zamyka się w sobie, unika kontaktów z ludźmi, nie dopuszcza do siebie nawet Alexandra. Julia musi wykazać się ogromną empatią i ostrożnością, by trafić do jej obolałej duszy.  

 

LENA LORENZ: WIELKANOC I CUD NARODZIN 

Motto tegorocznych Świąt Wielkanocnych to szczęśliwe narodziny. W ten wyjątkowo radosny czas Romance TV ponownie towarzyszyć będzie empatycznej Lenie Lorenz. Zapraszamy na trzy nowe odcinki serialu i na wyzwania, które tym razem czekają na dzielną położną.    

 

Zakazana miłość

Lena Lorenz: Geschwisterliebe

Niemcy 2019

Premiera: sobota, 3 kwietnia o godz. 18:05

Miriam i Benjamin przygotowują się do ślubu i już cieszą się na swoje pierwsze dziecko. Gdy jednak Susanne, matka Miriam, zdradza im długo skrywaną tajemnicę i komunikuje młodym, że są przyrodnim rodzeństwem, ich świat rozpada się na drobne kawałki. Okazuje się, że Susanne i Thomas mieli ze sobą krótki, wakacyjny romans. Dotychczas jednak nikt nie wiedział, że Miriam jest córką Thomasa. Narzeczeni są zdruzgotani i bezradni. Susanne tłumaczy się, że nikomu nic nie mówiła o romansie, bo chciała ratować swoje małżeństwo, a sam romans miał dla niej niewielkie znaczenie. Rolf, ojciec Miriam jest zrozpaczony. Lena martwi się jednak przede wszystkim o Miriam i Benjamina. Nigdy przedtem nie spotkała pary zakochanych, która tak bardzo pasowała do siebie, jak tych dwoje.  

 

Niesamowite i niewyobrażalne

Lena Lorenz: Außergewöhnlich einzigartig

Niemcy 2020

Premiera: niedziela, 4 kwietnia o godz. 18:05

Niebawem ma się odbyć ślub położnej Leny i jej narzeczonego Quirina. Przygotowania do ceremonii nabierają coraz szybszego tempa. Lena ma dla narzeczonego niespodziankę: spodziewa się dziecka. Opiekuje się też dwójką młodych DJ-ów, którzy także mają wkrótce zostać rodzicami. Już kilka tygodni po urodzeniu dziecka para zamierza ponownie wyruszyć na tournee. Tymczasem proponują Lenie, że zajmą się oprawą muzyczną jej przyjęcia weselnego.

 

Utracone dziecko

Lena Lorenz: Sternenkind

Niemcy 2020

Premiera: poniedziałek, 5 kwietnia o godz. 18:05

Lena Lorenz prowadzi w swojej placówce kurs przygotowawczy dla ciężarnych kobiet i przyszłych ojców. Biorą w nim udział m.in. Lucie i Marinus, którzy oczekują narodzin pierwszego dziecka. Od kilku dni kobieta nie wyczuwa jednak ruchów płodu. Zaczyna coraz poważniej się niepokoić. Kiedy Marinus idzie w odwiedziny do innego świeżo upieczonego ojca, Lucie postanawia zostać w domu. Jest jednak coraz bardziej przerażona i niespokojna. W końcu dzwoni do Leny. Okazuje się, że położna nie wyczuwa bicia serca dziecka. Musi zakomunikować Lucie, że być może straciła ciążę. Obie kobiety natychmiast wyruszają do szpitala...  

 

KONTYNUACJA SERIALU „MAŁE MORDERSTWA WEDŁUG AGATHY CHRISTIE”

Także i w każdą kwietniową niedzielę Romance TV zabierze swoich widzów w pasjonującą podróż w czasie. Przeniesiemy się do północnej Francji lat trzydziestych XX wieku. Dwóch szarmanckich śledczych, komisarz Larosière i inspektor Lampion będzie tropić grasujących tam złoczyńców, dostarczając nam niebywałych emocji i w zdumiewający sposób rozwiązując niejedno trudne i tajemnicze morderstwo.      

 

Niebezpieczny dom

Agatha Christie: Kleine Morde: Das Haus der Gefahr

Francja 2009

Premiera: niedziela, 4 kwietnia o godz. 20:00

Komisarz Larosière zakochuje się podczas urlopu nad morzem w pięknej Joséphine. Niedługo potem ktoś usiłuje ją zamordować. Komisarz natychmiast wszczyna śledztwo. Wkrótce dochodzi jednak do kolejnych prób zabójstw...  

 

Kot i mysz

Agatha Christie: Kleine Morde: Katz und Maus

Francja 2009

Premiera: niedziela, 11 kwietnia o godz. 20:00

W lesie, w pobliżu internatu dla dziewcząt znaleziono trudne do zidentyfikowania zwłoki. Komisarz Larosière zleca rozwiązanie zagadki tajemniczej śmierci inspektorowi Lampionowi. Gdy w internacie zostaje zamordowana nauczycielka, inspektor podejrzewa o dokonanie zbrodni dyrektorkę placówki. W śledztwo włącza się komisarz, jednak utyka ono w martwym punkcie. 

 

CYKL „NARESZCIE WIOSNA!” 

W każdą środę kwietnia o godzinie 20.00 wyemitujemy premierowe filmy, których bohaterką jest Katja Baumann, opiekunka środowiskowa, mieszkająca w niewielkiej miejscowości Wiosna.  

 

Do Wiosny i z powrotem

Frühling - Einmal Frühling und zurück

Niemcy 2014

Premiera: środa, 7 kwietnia o godz. 20:00

Sympatyczna opiekunka środowiskowa, Katja Baumann znajdzie się pomiędzy młotem a kowadłem. Będzie starała się pomóc Charlize - kobiecie, która zamierza zabronić swojemu byłemu mężowi Philippowi, widywania się z ich synem Garym. Charlize nie radzi sobie z faktem, że Philipp ponownie się ożenił i że inna kobieta zajęła jej miejsce.  

 

Wiosna cała w bieli

Frühling - Frühling in Weiß

Niemcy 2014

Premiera: środa, 14 kwietnia o godz. 20:00

Opiekunka środowiskowa Katja Baumann nie może uporać się z kłopotami osaczającymi ją z każdej strony. Mark, jej najlepszy przyjaciel, w którym skrycie się kocha, zszedł się ponownie ze swą miłością z czasów młodości, Sophie. Na domiar złego Sophie wprowadza się do Marka i Katji. A jej córka Kiki nie interesuje się niczym i nikim innym poza swoim nowym chłopakiem. Nikt nie zauważa, jak bardzo nieszczęśliwa jest Katja. Na szczęście wkrótce, niczym na zawołanie, pojawia się nowe zlecenie. Katja ma się zająć zwierzętami starego stolarza, Karla Tischlera. Żyją one na hali w pokrytych śniegiem górach. Z początku zadanie wydaje się Katji nietrudne do wykonania i mało skomplikowane. Wkrótce okazuje się jednak, że kobieta ma się opiekować nie tylko zwierzętami...   

 

TYDZIEŃ 15–30 KWIETNIA

 

KONTYNUACJA SERIALU „MAŁE MORDERSTWA WEDŁUG AGATHY CHRISTIE”

Jestem niewinna

Agatha Christie: Kleine Morde: Ich bin unschuldig

Francja 2009

Premiera: niedziela, 18 kwietnia o godz. 20:00

Claire Laroche-Viseul jest wprawdzie skłócona ze swoją matką, jedną z najbogatszych kobiet we Francji, lecz mimo to postanawia przedstawić jej swojego narzeczonego. Tymczasem do walczącej o prawa kobiet Élisabeth Laroche-Viseul zaczynają przychodzić tajemnicze listy. O całej sprawie dowiadują się komisarz Larosière i inspektor Lampion. Rozpoczynają śledztwo.   

 

Pięć małych świnek

Agatha Christie: Kleine Morde: Fünf kleine Schweinchen

Francja 2009

Premiera: niedziela, 25 kwietnia o godz. 20:00

Inspektor Lampion zostaje zdymisjonowany, ale zatrudnia się jako prywatny detektyw. Jego pierwszą klientką jest Marie. Jej matka, podejrzana o zamordowanie męża, trafiła do więzienia. Klientka Lampiona chce się dowiedzieć, czy kobieta rzeczywiście popełniła morderstwo.   

 

CYKL „NARESZCIE WIOSNA!” 

Nareszcie Wiosna!

Frühling - Endlich Frühling

Niemcy 2014

Premiera: środa, 21 kwietnia o godz. 20:00

Opiekunka środowiskowa Katja Baumann i w tym odcinku ma pełne ręce roboty. Trzyletni Benny podtopił się podczas kąpieli w wannie, a teraz leży na oddziale intensywnej terapii, walcząc o życie. Wkrótce staje się jasne, że jego starsza siostra Laura mogła zapobiec temu wypadkowi. Katja początkowo nie potrafi wytłumaczyć dziwnego zachowania dziewczynki. Gdy uda się jej zdobyć zaufanie dziecka, dowie się zdumiewających rzeczy.  

 

Wiosna we dwoje

Frühling - Frühling zu zweit

Niemcy 2015

Premiera: środa, 21 kwietnia o godz. 21:50

Opiekunka środowiskowa Katja Baumann bardzo się cieszy, gdyż otrzymała awans. Pod nieobecność przełożonego doskonale sprawdziła się jako kierowniczka placówki, dlatego od teraz będzie już samodzielnie piastować to stanowisko. Wkrótce staje przed nowym wyzwaniem - ma zaopiekować się obejściem Marii - mieszkanki wioski, która spadła z drabiny i trafiła do szpitala. Okazuje się, że w gospodarstwie współprowadzonym przez starszą kobietę panuje niewyobrażalny chaos. Tymczasem serce Katji zaczyna szybciej bić na widok Cema, krewnego nowych sąsiadów pochodzących z Turcji i zamieszkałych w sąsiednim domu.

 

„GÓRSKI LEKARZ” – START 14. SEZONU

Już 28 kwietnia wracamy z nowymi i fascynującymi odcinkami serialu opowiadającego o losach doktora Martina Grubera. Ponownie przeniesiemy się w góry w austriackim Tyrolu. Wydaje się, że doktor Martin Gruber nareszcie znalazł szczęście i miłość u boku swojej ukochanej Anne. Tym razem oboje są przekonani, że będą ze sobą na zawsze. Inaczej ma się sprawa z pomocnicą doktora, Linn Kemper, która nieoczekiwanie przyłapuje swego chłopaka in flagranti z inną kobietą. Jej świat się wali: skończyła się miłość, zostaje bez mieszkania i samochodu. Na szczęście jej wspaniały szef nie zostawi jej bez pomocy.  

Górski lekarz, sezon 14.

Der Bergdoktor - Start der 14. Staffel

Niemcy 2020

Premiera: środa, 28 kwietnia o godz. 20:00 

Czytany 764 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 marzec 2021 13:34

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama