cinema.pl Artykuły

środa, 03 marzec 2021 13:39

Marzec w CANAL+

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W marcu w CANAL+ premiera długo wyczekiwanego serialu KLANGOR - dramatu rodzinnego z historią kryminalną w tle. To jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie CANAL+ przygotował dla swoich widzów na początek wiosny. 

 

FILMY I SERIALE

KLANGOR, dramat rodzinny z historią kryminalną w tle, od piątku, 26 marca, godz. 21:00 na CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online na canalplus.com. (fot. Jarosław Sosiński) Co byś zrobił, gdyby zaginęła twoja córka? Jak mocno byś jej szukał? Oto serial, historia ojca, który robi wszystko, by ochronić swoje dzieci. A gdy ochronić się nie da, zrobi jeszcze więcej, by je uratować. W postać ojca, więziennego psychologa wcieli się Arkadiusz Jakubik ("Król", "Kler", Wołyń", "Jestem mordercą"), a partnerować będzie mu Maja Ostaszewska ("(Nie)znajomi", "Śniegu już nigdy nie będzie", "Jack Strong") – będą rodzicami dwóch nastolatek, z których jedna zaginęła. Na ekranie zobaczymy także Wojciecha Mecwaldowskiego, Aleksandrę Popławską czy Macieja Musiała. Będzie mrocznie, sensacyjnie, momentami wręcz rozdzierająco emocjonalnie. Szykuje się fascynująca wyprawa w głąb ludzkiej psychiki, uczuć, współzależności i oczywiście rodzinnych tajemnic. Czyli dokładnie tak, jak lubimy. A co to takiego ten tytułowy „klangor”? Taki odgłos, coś z ptakami, a zresztą odrobinę wysiłku. Sprawdźcie sami. To przecież może kiedyś być w krzyżówce, albo w Milionerach.

ZDRAJCA, kryminał, CANAL+ PREMIUM: 6.03, godz. 21:00, dostępny w serwisie CANAL+ online na canalplus.com od 7.03. Uwielbiamy historie o mafii – "Ociec chrzestny", "Chłopcy z ferajny" to absolutna klasyka kina. Ale tu w Europie podchodzimy do tego trochę inaczej. Tu niekoniecznie mafiozi są przez kino tak hołubieni i idealizowani. Pamiętacie "Gomorrę"? Ba, starsi mogą nawet pamiętać "Ośmiornicę". To były seriale o europejskiej mafii, tym mrocznym, bezwzględnym, antypatycznym włoskim imperium zła. O nim także jest ZDRAJCA - fascynująca, oparta na faktach opowieść, której tytułowym bohaterem jest Tomasso Buscetta, najsłynniejszy w historii mafii zdrajca. To on przełamał omertę (zmowę milczenia) i opowiedział o swych kompanach policji i mediom. Ten film nie tylko relacjonuje tę historię, ale próbuje też zrozumieć jak do tego doszło? Co skłoniło mafioza do zmiany stron? Skomplikowaną, ale nadzwyczaj ciekawą gangsterską opowieść snuje tu Marco Bellocchio, jeden z klasyków włoskiego kina, wielokrotny laureat festiwali w Cannes, Berlinie, Wenecji, który zna wszystkie filmowe sztuczki i teraz z największą maestrią ich używa. To nie jest film, po którym znowu będziecie się roztkliwiać nad mafijnym etosem, ale z pewnością te dwie i pół godziny seansu zostaną Wam w głowie na długo.

W IMIĘ DZIECKA, Dystrybucja Monolith Films

W IMIĘ DZIECKA, Dystrybucja Monolith Films

 

W IMIĘ DZIECKA, dramat, CANAL+ PREMIUM: 27.03, godz. 21:00, dostępny w serwisie CANAL+ online na canalplus.com od 28.03. Czy sędzia musi być prawym, dobrym i uczciwym człowiekiem żeby dobrze wydawać wyroki w sprawach innych ludzi? To punkt wyjścia brytyjskiego dramatu W IMIĘ DZIECKA. Bo oto mamy sędzinę Fionę Maye (jak zawsze mistrzowska Emma Thompson), która ma w domu coraz większe problemy, a równocześnie w Wydziale Rodzinnym brytyjskiego Sądu Najwyższego musi zdecydować o losie siedemnastolatka, który ze względów religijnych odmawia transfuzji krwi. Życie, prawo i religia splatają się w skomplikowany węzeł. To na szczęście tylko fikcyjna fabuła, więc łatwiej znaleźć wyjście z patowej sytuacji. I jeszcze to wyjście może jakoś przewartościuje bohaterów i wszystkim wyjdzie na zdrowie. A może nie, w końcu to dramat. Żeby się przekonać trzeba obejrzeć. A dlaczego jeszcze warto? Bo to ekranizacja powieści Iana McEwana ("Pokuta"), a on naprawdę potrafi wzruszać i wstrząsać. Bo to pierwszy film, którego ekipę wpuszczono, by kręciła w hollu brytyjskiego Sądu Najwyższego, więc jak ktoś nie był, to warto. No i jeszcze dlatego, że Emmie Thompson partnerują Stanley Tucci i Ben Chaplin. No warto.

SKORUMPOWANY thriller, CANAL+ PREMIUM: 20.03, godz. 21:00, dostępny w CANAL+ online na canalplus.com od 21.03. Czasem pozostaje tylko zemsta. Kiedy zabiją Ci ojca, kiedy zniszczą brata, to zrobisz wszystko, by ich dopaść. Gorzej, gdy jesteś tylko byłym skazańcem, a oni to gangsterzy, biznesmeni, politycy, którzy rządzą całym Londynem. Ale przecież to Cię nie powstrzyma… Taki to właśnie film. W głównej roli tej sensacyjnej opowieści jako Liama McDonagha możemy zobaczyć Sama Claflina (cykl "Igrzyska śmierci", "Enola Holmes") a co ciekawe jego brata gra jego autentyczny brat Joe Claflin. Kto jest zaś twarzami wielkiego skorumpowanego Londynu? Zacne, znane od lat z ekranu twarze – Timothy Spall (cykl "Harry Potter", "Pan Turner") i Hugh Bonneville ("Downtow Abbey", "Paddington"). Całość zaś sprytnie umiejscowiono w mieście, które wciąż przeżywa konsekwencje Igrzysk Olimpijskich z 2012 r. Wszak taka impreza i przygotowania do niej to idealne miejsce na intrygi, gangsterskie i polityczne układy, inwestycje, oszustwa i piękne deklaracje w mediach. I pewnie tak było i tym razem. Na pewno zaś tak jest w SKORUMPOWANYM.

PURPUROWE RZEKI 2, serial kryminalny, Ale kino+ od 7.03, godz. 20:10, dostępne w CANAL+ online na canalplus.com od 7.03. „Purpurowe rzeki” to serial będący kontynuacją jednego z największych francuskich hitów kultury popularnej – powieści i filmu „Purpurowe rzeki”. Powieść napisał Jean-Christophe Grande, film z Jeanem Reno w roli głównej wyreżyserował ponad 20 lat temu Mathieu Kassovitz. Mijały lata i fani wciąż chcieli kolejnych opowieści o detektywie Pierre Niemansie. I oto wrócił. Tym razem w serialu. Jeana Reno w głównej roli zastąpił Olivier Marchal („Wydział 13”, „Nie mów nikomu”), ale na całością wciąż czuwa Jean-Christophe Grande, a śledztwa nad którymi trudzi się detektyw Niemansie i jego młodsza partnerka Camille Delauney (w tej roli Erika Sainte) nadal wywołują ciarki na plecach. Po sukcesie pierwszego sezonu czas na ciąg dalszy. Oto cztery kolejne mroczne sprawy, którymi musi zająć się para policjantów i które zawiodą ich w najdziwniejsze i najbardziej przerażające zakątki Francji. Ta telewizyjna produkcja idealnie oddaje klimat i grozę jaką przed laty wykreował w swej powieści Grande, a równocześnie świetnie odnajduje się we współczesnym skomplikowanym świecie. 

Serwis CANAL+ online na canalplus.com

LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI ZACKA SNYDERA (HBO w CANAL+ online), dostępna od 18.03. Oto film, jakiego jeszcze nigdy nie było i pewnie już nigdy taki nie powstanie. Jeden z największych kinowych hitów kina superbohaterskiego w zupełnie nowej wersji. Gdy cztery lata temu do kin wchodziła "Liga Sprawiedliwości" w reż. Zacka Snydera, głośno było o tym, że z osobistych powodów ten reżyser musiał zrezygnować pod koniec produkcji i zastąpił go inny mistrz kina popularnego Joss Whedon ("Avengers"). Ten przejął pałeczkę i stworzył po swojemu potężne dwugodzinne widowisko, w którym (znani już z wcześniejszych solowych filmów) Batman, Wonder Woman, Superman i inni bohaterowie z komiksów DC stawiali czoło złu. Obejrzały to w kinach miliony widzów na całym świecie. A potem te miliony zaczęły się zastanawiać, a jak ten film wyglądałby, gdyby Snyder do końca nad nim panował. Zaczęły się pytania, petycje, coraz głośniejsze żądania wznowienia prac nad wersją Snydera. I oto jest. Zupełnie inna, choć wciąż ta sama, z tymi samymi aktorami choć nie tylko tymi, z wykorzystaniem wielu tych samych scen i dokręceniem wielu innych – potężna, czterogodzinna LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI ZACKA SNYDERA. Całe szczęście, że od razu możemy obejrzeć ją w domu, bo przecież jeden popcorn w kinie by nie wystarczył…

POKOLENIE (HBO w CANAL+ online), dostępne od 11.03. Nadążacie jeszcze za pokoleniami? Które jest które? Na przykład pokolenie X to już stateczni brzuchaci państwo w średnim wieku. Dzisiejsi nastolatkowie to Pokolenie Z (sprawdzone u źródeł) i to o nich właśnie jest najnowszy serial HBO „Pokolenie”. O współczesnych amerykańskich nastolatkach, ich życiu, kłopotach, codzienności, małych szczęściach i wielkich kłopotach, o tym co w szkole, w domu i wszędzie tam, gdzie bywają. Pewne tematy, emocje, żarty nie zmieniają się od dekad – każde pokolenie musi je zaliczyć. Ale świat wciąż się zmienia i to, co wczoraj było bulwersującą ekstrawagancją dziś zbywamy wzruszeniem ramion. Ten serial to świetny sprawdzian, czy potrafimy już wzruszać ramionami w tym samym momencie, co Pokolenie Z. Na ten serial z całą pewnością czekają młodzi widzowie (sprawdzone u źródeł) i oni są gotowi na opowieść o swoim pokoleniu. Czy my, ciut starsi też jesteśmy? Warto się przekonać. Choć chyba nie będzie to materiał na wspólne rodzinne seanse, obejrzeć „Pokolenie” powinni wszyscy.

PREMIERY CANAL+ (otwarta biblioteka VOD online) oraz PREMIERY VOD+ (satelitarna usługa VOD)

RAZ, JESZCZE RAZ, już dostępne. Polska komedia sensacyjna rozgrywająca się w sopockim półświatku. Oto po latach do tego nadmorskiego kurortu wraca grupa przyjaciół. Są zaproszeni na wieczór kawalerski dawnego kolegi, ale niestety impreza nie dochodzi do skutku – kolega nie żyje. Zaczynają się wspomnienia i przepychanki, pogrzeb prowadzi do małego prywatnego śledztwa, a wszystko robi się coraz bardziej absurdalne, gdy przyjaciele pogrążają się w świecie, o którym nie mają pojęcia. Sopot ich młodości to zupełnie inne miasto niż to, do którego teraz wrócili. Tę męską opowieść wyreżyserowali wspólnie Krzysztof Zbieranek i Paweł Czarzasty ("Komisarz Blod i oko sprawiedliwości"), a na ekranie obok Bartka Kasprzykowskiego ("Ranczo", "Przyjaciółki"), Bartosza Żukowskiego ("Świat według Kiepskich") i Arkadiusza Janiczka ("Leśniczówka") zobaczymy także Joannę Moro, Aleksandrę Szwed, Katarzynę Figurę i Piotra Cyrwusa. Z racji zeszłorocznych kłopotów z kinami z pewnością wiele premier można było przegapić. Najwyższy czas zacząć do nadrabiać. A może właśnie od tego filmu?

MAURETAŃCZYK, dostępny od 25.03. Oto jeden z ważniejszych tytułów tegorocznego sezonu nagród filmowych. Oparta na wspomnieniach wieloletniego więźnia Guantanamo fabuła w reżyserii laureata Oscara Kevina Macdonalda to nie tylko kino ważne, ale też dramat filmowy, który niełatwo zapomnieć. 11 września 2001 r. wstrząsnął światem. A zwłaszcza Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Wiele z rzeczy, które wydarzyły się później złych i jeszcze gorszych próbuje się usprawiedliwiać tą tragedią. Ten film to próba rozliczenia się z jedną z tych spraw. Przetrzymywaniem w Guantanamo latami bez wyroku, bez dowodów, często ze sfabrykowanymi zarzutami. Oparta na wspomnieniach Mohameda Ould Salahiego fabuła wstrząsa i pokazuje jak wiele zła, trudnych wyborów i odwagi może mieć miejsce tuż obok siebie. Wcielający się w Salahiego Tahar Rahim i grająca jego obrończynię Jodie Foster otrzymali za swe kreacje nominacje do Złotych Globów i pewnie nie będą to ostatnie wyróżnienia dla tego filmu. Wszystko jeszcze przed nim – zadebiutował on w Stanach 12 lutego tego roku. Obok tej pary świetnych aktorów na ekranie także Shailene Woodley, Benedict Cumberbatch i Zachary Levi.

SPORT

materiał promocyjny CANAL+

materiał promocyjny CANAL+

 

WTA Tour w marcu nabiera tempa! Oglądaj mecze Igi Świątek na antenie CANAL+. Przed nami bardzo intensywne tenisowe tygodnie. W marcu na antenie CANAL+ znajdzie się miejsce na siedem turniejów kobiecego tenisa. Szczególnie interesująco zapowiada się turniej w Dubaju (Dubai Duty Free Tennis Championships, 07-13.03.2021). To właśnie tam swój udział zadeklarowała już najwyżej sklasyfikowana polska tenisistka, zwyciężczyni Rolanda Garrosa i Adelaide International – Iga Świątek. Na antenach CANAL+ pokażemy również inne turnieje: w Lyonie, Guadalajarze, Monterrey, St. Petersburgu i Miami. Za odpowiednią oprawę tenisowych widowisk odpowiadać będzie nowo powstała redakcja tenisowa pod przewodnictwem Bartosza Ignacika w składzie: Tomasz Wiktorowski, Klaudia Jans-Ignacik, Joanna Sakowicz-Kostecka, Marek Furjan, Michał Lewandowski, czy Dawid Celt. Turnieje z kategorii WTA 1000, WTA 500 i WTA 250 obejrzeć będzie można w CANAL+, zarówno na platformie satelitarnej oraz w sieciach kablowych, ale również w serwisie CANAL+ online (www.canalplus.com/pl), na urządzeniach mobilnych oraz telewizorach z Android TV i Apple TV.

Hity PKO Bank Polski Ekstraklasy, Premier League i Ligue 1 Uber Eats. Moc piłkarskich emocji w marcu. Marzec w CANAL+ będzie ciekawy dla kibiców piłkarskich. Ciekawych pojedynków nie zabraknie między innymi w PKO Bank Polski Ekstraklasie. 7.03 o godz. 15:30 Pogoń Szczecin zmierzy się z zeszłorocznym wicemistrzem Polski – Lechem Poznań. Tego samego dnia o 17:30 Śląsk Wrocław w prestiżowym pojedynku zmierzy się z mistrzem z ubiegłego sezonu – Legią. Oba pojedynki obejrzeć będzie można na antenie CANAL+ SPORT. Emocji nie zabraknie również w Premier League. Już w 7 marca o godzinie 17:25 w Derbach Manchesteru zmierzą się ze sobą odwieczni rywale – United oraz City. Tydzień później - 14 marca o 17:25, w równie elektryzującym starciu Arsenal zagra z Tottenhamem Hotspur. Od wielu lat to właśnie starcie Kanonierów z Kogutami jest najbardziej prestiżowym meczem w całym sezonie dla kibiców obu ekip. Kibice piłkarscy w Polsce coraz śmielej patrzą na ligę francuską, głównie za sprawą wypożyczonego do Marsylii Arkadiusza Milika. Jego drużyna ma sporo do udowodnienia swoim kibicom – a pierwszą szansą w marcu będzie mecz marsylczyków z Lille. Spotkanie to pokażemy w CANAL+ SPORT, 3.03 o godz. 21:00.

DOKUMENT

HISTORIA NAJWIĘKSZYCH PRZEBOJÓW, Dystrybucja VIACOM INTERNATIONAL INC

HISTORIA NAJWIĘKSZYCH PRZEBOJÓW, Dystrybucja VIACOM INTERNATIONAL INC

 

HISTORIA NAJWIĘKSZYCH PRZEBOJÓW, seria dokumentalna, CANAL+ DOKUMENT od 3.03, godz. 20:00, dostępne w CANAL+ online na canalplus.com od 3.03. Są takie piosenki, które nucimy sobie od lat. Za każdym razem, gdy lecą w radiu pogłaśniamy i śpiewamy refren. A czy kiedyś zastanawialiście się jak powstały? Jaka historia stoi za tym tekstem, dlaczego tak właśnie je nagrano, co zdarzyło się, że nagle stały się przebojem (bo czasem coś się musi zdarzyć)? Najwyższy czas odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Najwyższy czas dowiedzieć się jak najwięcej na temat naszych ulubionych przebojów. Dziesięć godzinnych odcinków pełnych opowieści z kulisów muzycznej branży, archiwalnych zdjęć i współczesnych wywiadów ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w powstawanie kultowych piosenek – od pierwszych nut do okładki płyty.  „Roxanne” Police i Stinga, „Enter Sandman” Metalliki, „Like a Virgin” Madonny, „Respect” Arethy Franklin, „Tears in Heaven” Erica Claptona i dziesiątki innych niezapomnianych piosenek. Ten program to nostalgiczna wyprawa do źródeł muzyki popularnej. Wyprawa na którą zawsze mieliśmy ochotę, a jakoś nigdy nie było okazji. Teraz już jest.

NA DACHACH WIELKICH MIAST, seria dokumentalna, Planete+ od 6.03 godz. 17:00, dostępne w CANAL+ online na canalplus.com od 7.03.  Mieszkańcy miast łakną przestrzeni. Szukają miejsca, w którym znajdą wytchnienie po pracowitym dniu. Poczują powiew powietrza na twarzy. Nacieszą wzrok widokiem. Takim miejscem może być dach. Mieszkańcy Nowego Jorku, Paryża, Buenos Aires, Barcelony, Tokio, Berlina, Londynu, Rzymu, Los Angeles i Bangkoku mają wiele pomysłów na to, jak wykorzystać dach. Ta seria przedstawia najciekawsze z nich. 

LIFESTYLE I KIDS

CUDOTWÓRCY - DOM NA LATA NAJLEPSZE PROJEKTY, © Cineflix Rights Limited 2021

CUDOTWÓRCY - DOM NA LATA NAJLEPSZE PROJEKTY, © Cineflix Rights Limited 2021

 

CUDOTWÓRCY - DOM NA LATA: NAJLEPSZE PROJEKTY, seria poradnikowa, DOMO+ od 27.03, godz. 21:00, dostępne w CANAL+ online na canalplus.com od 28.03.  Bracia Scott przypominają najbardziej angażujące, pracochłonne i spektakularne metamorfozy, które przeprowadzili w programie „Cudotwórcy – dom na lata”. Pokazują, że nawet bardzo zaniedbane, niefunkcjonalne i zagracone nieruchomości można efektownie zmodernizować, i to nie za miliony. Zdradzają sprytne, remontowe triki i podsuwają pomysły aranżacyjne, które mogą stać się inspiracją dla widzów.

JAKUBIAK ROZGRYZA POLSKĘ, seria kulinarna, Kuchnia+ od 28.03, godz. 12:30, dostępne w CANAL+ online na canalplus.com od 30.03. Bigos, żurek, gołąbki, pierogi, flaki i pyzy są na polskich stołach od wieków i mają swoją, często zaskakującą, historię. Tomasz Jakubiak szuka przepisów w starych książkach kucharskich by pokazać, jak tradycyjne dania zmieniały się na przestrzeni czasu. Następnie przyrządza trzy warianty danej potrawy we własnej kuchni. A jeżdżąc po Polsce poznaje lokalne wersje wziętych na warsztat przepisów. 

RYSUJ Z MYZSZKĄ W PASKI 4, MiniMini+ od 22.03, od poniedziałku do piątku, godz. 17:25,dostępne w CANAL+ online na canalplus.com od 23.03.  Jak narysować pingwina, meduzę, łosia i jeża? Z Myszką w Paski to proste!

To już czwarty sezon programu, w którym Myszka w Paski zaprasza przedszkolaków do wspólnej, kreatywnej zabawy. Tym razem maluchy zobaczą, jak w prosty sposób narysować różne zwierzęta leśne i morskie. Razem z Myszką sportretują m.in. łosia, jeża, żabę, pingwina, kraba i meduzę. Spróbują też narysować lokomotywę i wagony. Choć zadania wydają się niełatwe, z Myszką wszystko pójdzie gładko.

Czytany 380 razy Ostatnio zmieniany środa, 03 marzec 2021 14:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama