cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 01 marzec 2021 11:09

„PISARZE. SERIAL NA KRÓTKO” – specjalne wideo z autorami scenariuszy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Pisarze. Serial na krótko” to powrót do tradycji krótkiej formy w CANAL+. Kameralne, śmiałe, oryginalne spojrzenie na świat, indywidualne dla każdego z autorów. Poszczególne historie rozgrywają się w różnych lokalizacjach i dotyczą zarówno zjawisk społecznych, relacji międzyludzkich, jak również polityki, obyczajów i kultury. To prawdziwy powiew świeżości i zabawa formą. Premiera serii, 26 lutego w CANAL+ dostępnym online na canalplus.com oraz przez satelitę i sieci kablowe.

 

Widzów czeka prawdziwa intelektualna uczta. Wyobraźnia Weroniki Murek, świetne dialogi Patrycji Pustkowiak, niezwykły świat Ziemowita Szczerka, poczucie humoru Olgi Hund, filmowość prozy Łukasza Orbitowskiego, trafne obserwacje Małgorzaty Rejmer, budowanie napięcia u Michała Walczaka, aktualne niuanse społeczne Grażyny Plebanek i wrażliwość Michała Oleszczyka, który objął także opiekę literacką nad serialem.

 

Czego widzowie mogą spodziewać się po drugim sezonie serialu „Pisarze. Serial na krótko”?

Odcinek 1 – Patrycja Pustkowiak

Zamiast romantycznego rendez-vous, awantura na cztery głosy. Oto randka introwertycznych frustratów o rozdwojonej jaźni.

 

Odcinek 2 – Łukasz Orbitowski

Zwierzenia w saunie. Co mają do powiedzenia dziewczyna po przejściach i skacowany rycerz radykalnej prawicy?

 

Odcinek 3 – Weronika Murek

Czas na masaż, a może udręczenie ciała i ducha, bo czy w dzisiejszych czasach można naprawdę się zrelaksować?

 

Odcinek 4 – Grażyna Plebanek

Hotelowe spotkanie kochanków. On ma Boga na ustach, ona lewackie poglądy. Być może to przeciwieństwa tak ich do siebie przyciągają.

 

Odcinek 5 – Olga Hund

Smacznego! Przy piwie i frytkach o rynku pracy, korporacyjnej kulturze oraz starych babach.

 

Odcinek 6 - Michał Walczak

Rzeczywistość przechodzi najśmielsze oczekiwania. Urbex Man i Urbex Girl, łowcy duchów oraz internetowych zasięgów, vlogują w nawiedzonym przedszkolu.

 

Odcinek 7 – Michał Oleszczyk

Młodzież, która poznała się w korporacji, znów pracuje w tej samej firmie. Tym razem nie wypełniają tabelek w Excelu. Są kurierami rozwożącymi jedzenie.

 

Odcinek 8 – Ziemowit Szczerek

Strzeżcie się, ekstremiści homo sapiens! Reptiliański zarząd planety Ziemia rozwiąże wszystkie wasze problemy.

 

Odcinek 9 – Małgorzata Rejmer

Witajcie w zakładzie pogrzebowym. Mistrz funeralnych uroczystości i pani od pudrowania nieboszczyków przełamują lody.

Autorskie pomysły zaproszonych twórców zostały połączone w spójną całość przez Pawła Maślonę, autora „Ataku paniki”, który wyreżyserował serial, i przez aktorski duet – Zofię Wichłacz i Antoniego Królikowskiego, którzy wcielili się w dziewięć różnych ról. Za zdjęcia do „Pisarzy. Serialu na krótko” odpowiada Kajetan Plis, producentem wykonawczym i pomysłodawcą serii jest Mikołaj Lizut. Scenografią zajęła się Jagna Dobesz, kostiumami Hanka Podraza, montażem Nikodem Chabior. Muzykę napisał Paweł Krawczyk, za charakteryzację odpowiadali: Czarek Kostrzeski i Olga Nejbauer, a dźwięk wykonał Leszek Freund. 

Nowy sezon „Pisarzy. Serialu na krótko” można oglądać na CANAL+ dostępnym online na canalplus.com oraz przez satelitę i sieci kablowe.  Premiera 26 lutego! Cały serial online będzie dostępy od razu.

Czytany 341 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 marzec 2021 11:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama