cinema.pl Artykuły

piątek, 26 luty 2021 09:41

GRA O WSZYSTKO - serial mokumentalny

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Gra o wszystko” to pilot serialu mokumentalnego, którego bohaterowie tropić będą dziwne historie, paranormalne zjawiska i teorie spiskowe. To jednocześnie nazwa projektu na portalu Polak Potrafi, za pomocą którego twórcy finansują start przedsięwzięcia.

 

Mokument (ang. Mockumentary) to film, który przybiera formę dokumentu, ale ze zmyśloną fabułą. Zazwyczaj ma charakter satyryczny i nie inaczej będzie w tym przypadku...

O czym jest „Gra o wszystko”? 

W tym pilotowym odcinku poznamy na poły fikcyjną historię najstarszego polskiego pinballa, czyli automatu do gry. Urządzenie to skrywa wiele tajemnic, podobno kiedyś służyło do przewidywania przyszłości, a w czasie II Wojny Światowej walczyły o niego tajne służby Wielkiej Brytanii, III Rzeszy i kontrwywiad Armii Krajowej. Dzisiaj znajduje się w Interaktywnym Muzeum Flipperów „Pinball Station” w Warszawie. Bohaterami filmu są pracownicy i bywalcy próbującego dźwignąć się po pandemii Muzeum.

Główną rolę w pilotowym odcinki zagra Mariusz Drężek, znany z takich filmów jak ,,Pół wieku poezji później", ,,Płynące wieżowce" czy ,,Underdog", który wcieli się w postać Tadeusza Zdrady, inwestora. 

Ekipę projektu tworzy zespół miłośników rzeczywistości alternatywnych. Reżyserem i scenarzystą jest Maurycy Chełmiński, operatorem - Aleksander Leydo, a producentem - Robert Lubera. Główne role w odcinku grają Hanna Turnau i Martyna Szymańska. Muzykę tworzą Aleksandra Chciuk i Dawid Ludkiewicz.

Do tej pory powstał scenariusz, elementy scenografii, rekwizyty, materiały graficzne. Zrealizowano już pierwsze zdjęcia. Cała dotychczasowa praca została wykonana bez żadnego zewnętrznego budżetu. Do sfinansowania dalszych prac niezbędne są środki, które można wpłacać przez zbiórkę: https://polakpotrafi.pl/projekt/gra-o-wszystko , która potrwa do 12 marca. Na osoby wspierające czekają różnorodne nagrody, m.in. przedpremierowy dostęp do filmu, bilety do Muzeum Flipperów, spotkania z twórcami czy indywidualne ułożenie kart Tarota. Wspierając „Grę o wszystko”, nie tylko zobaczysz ją jako pierwszy, ale dzięki dostępowi do facebookowej grupy, poznasz proces jej powstawania od zaplecza.

 

Więcej informacji o projekcie i jego twórcach można znaleźć na stronie:

https://www.facebook.com/GraoWszystko

Czytany 350 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 luty 2021 09:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama