cinema.pl Artykuły

czwartek, 25 luty 2021 14:46

Nowohoryzontowe przedpremiery w kinie!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Sprawdźcie, czy w Waszym kinie dostępna jest oferta Nowohoryzontowego Pakietu Startowego. To aż 4 filmy, których premiera kinowa planowana jest dopiero za kilka tygodni, a nawet miesięcy. Warto już dziś usiąść w wygodnym fotelu, przed wielkim ekranem i obejrzeć odważne kino artystyczne.

 

Zabierzemy Was w różne części Europy - do Grecji, Portugalii, Czechosłowacji (lata 80. XX wieku) i na polską wieś. Poznacie intrygujących, odważnych bohaterów, którzy walczą o swoją prawdę.

Niepamięć, reż. Christos Nikou

Współczesna i jednocześnie umieszczona poza czasem opowieść, która przenosi nas do Aten, gdzie panuje epidemia amnezji. Główny bohater pewnego dnia wychodzi z domu, wsiada do autobusu i na pętli nie wie już, kim jest, gdzie mieszka, co przeżył. Takim jak on daje się szansę – mogą stworzyć sobie nową tożsamość i nowe wspomnienia. Pokazywana na festiwalu w Wenecji Niepamięć łączy w sobie absurdalny humor rodem z filmów Yorgosa Lanthimosa i melancholię znaną z dzieł Charliego Kaufmana.

Proste rzeczy, reż. Grzegorz Zariczny

Nagrodzony na prestiżowym festiwalu Sundance Grzegorz Zariczny to reżyser, który odważnie eksploruje terytorium na granicy fabuły i dokumentu. W Prostych rzeczach, czułej opowieści o poszukiwaniu życiowych fundamentów, podpatruje autentyczną relację Błażeja, Magdy i ich córki Ali, wprowadzając do historii katalizator w postaci fikcyjnego wujka (Tomasz Schimscheiner). To punkt wyjścia do refleksji nad rodzinnymi relacjami i uporządkowania bolesnych spraw z przeszłości.

Metamorfoza ptaków, reż. Catarina Vasconcelos

Laureat Grand Prix i zdobywca Nagrody Publiczności 20. MFF Nowe Horyzonty, wyróżniony także nagrodą FIPRESCI na festiwalu Berlinale 2020. Misternie skomponowana i urzekająca pięknem Metamorfoza ptaków to autobiograficzna, lecz niestroniąca od fikcji opowieść-wędrówka przez losy trzech pokoleń. Catarina Vasconcelos ze zmysłem malarki i wnikliwością archeolożki odkrywa nie tylko historię własnej rodziny, ale odsłania także uniwersalne mechanizmy przemiany, jakiej podlega wszystko, co żyje.

Słudzy, reż. Ivan Ostrochovský

Mocny, chwytający za gardło, idealnie wpisujący się we współczesny kontekst polityczny, gdzie patriarchat i kościół narzucają innym swoją wizję świata. Ten film to ważny i wyjątkowy głos krytykujący państwo idące pod rękę z kościołem, zobrazowanym tu jako autorytarna instytucja, która w imię długiego trwania nie zawaha się poświęcić życia najsłabszych.

 

***

 

Lista kin, w których będzie można zobaczyć nasze filmy.

 

Wrocław Kino Nowe Horyzonty

Wrocław  OH KINO

Warszawa Muranów

Warszawa Stacja Falenica

Opole Meduza

Poznań Muza

Poznań Kino Pałacowe

Poznań Malta

Poznań Bułgarska 19

Katowice Światowid

Kraków Kino Pod Baranami

Kraków Kika

Kraków Kino Mikro

Gorzów Wielkopolski Kino 60 krzeseł

Gdynia GCF

Szczecin Kino Zamek

Konin Oskard

Żywiec Janosik

Białystok Forum

Bochnia Regis

Czytany 308 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 luty 2021 15:22

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama