cinema.pl Artykuły

czwartek, 25 luty 2021 13:06

Omar Sy i Virginie Efira jako nieustraszeni policjanci

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Omar Sy i Virginie Efira razem na wielkim ekranie! Gwiazdy francuskiego kina jako nieustraszona para policjantów w emocjonującej misji. „Nocny konwój” w kinach 19 marca.

 

Omar Sy i Virginie Efira jako nieustraszeni policjanci„Nocny konwój” to bezkompromisowy kryminał w reżyserii Anne Fontaine, znanej polskim widzom dzięki takim hitom jak „Coco Chanel”, „Idealne matki” czy powstałemu przy polskiej koprodukcji filmowi „Niewinne”. W rolach głównych pierwszy raz razem na wielkim ekranie: gwiazda „Nietykalnych” i netfliksowego hitu „Lupin” Omar Sy, oraz królowa komedii romantycznych Virginie Efira. Uwielbiani francuscy aktorzy wcielili się w parę nieustępliwych policjantów, którym z pozoru prosta misja wymyka się spod kontroli. Obok nich w obsadzie „Nocnego konwoju” zobaczymy także Grégory’ego Gadeboisa, znanego między innymi z filmu „Nic do ukrycia” i obrazu Romana Polańskiego „Oficer i szpieg”, oraz Paymana Maadi - gwiazdę oscarowego „Rozstania” Asghara Farhadiego i bijącego rekordy popularności serialu „Westworld”.

Virginie, Erik i Aristide to trójka policjantów, którzy na co dzień stawiają czoła przestępstwom i przemocy paryskich ulic. Pewnej nocy stróże prawa otrzymują nietypowe zadanie – mają eskortować nielegalnego imigranta na lotnisko, skąd zostanie deportowany do swojej ojczyzny.  Po drodze Virginie odkrywa, że więzień zostanie poddany karze śmierci po powrocie do swojego kraju. Moralny dylemat sprawia, że policjantka zaczyna kwestionować swoją misję. Adaptacja powieści Hugo Borisa.

 

Gatunek: dramat, kryminał

Produkcja: Francja 2021

Reżyseria: Anne Fontaine („Coco Chanel”, „Niewinne”, „Idealne matki”)

Scenariusz: Claire Barré („Biała jak śnieg”)

Obsada: Omar Sy („Nietykalni”, „Lupin”, „Jutro będziemy szczęśliwi”), Virginie Efira („Facet na miarę”, „Miłość po francusku”, „Elle”), Grégory Gadebois („Oficer i szpieg”, „Nic do ukrycia”), Payman Maadi („Westworld”, „Rozstanie”)

„Doskonały” Rolling Stones, Sophie Rosemont

„Nocny konwój to wielki film zgłębiający ludzką naturę, a do tego inteligentny i perfekcyjnie wyreżyserowany” Télé 7 Jours, Julien Barcilon

„Robi wrażenie” Voici

„Bardzo aktualny” Premiere, Thierry Chèze

„Mistrzowsko zagrany” Marie Claire, Vincent Cocquebert

„Kryminał, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje” Le Nouvel Observateur, François Forestier

Czytany 354 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 luty 2021 13:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama