cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 15 luty 2021 11:52

Highlighty Romance TV MARZEC 2021

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już w marcu w każdy wtorek o godzinie 20:00 Romance TV zaprezentuje cztery kompletnie nowe adaptacje filmowe powieści brytyjskiej autorki Rosamunde Pilcher, w których na początku prawdziwe uczucie wydaje się czymś niemożliwym do spełnienia. Jednak po pokonaniu wielu przeszkód niespodziewanie okazuje się, że jest ono bardzo blisko. Przepełnione miłością i namiętnością, ale też pełne niespodziewanych i dramatycznych wydarzeń filmy opowiadają wzruszające historie prosto z przepięknej Kornwalii!

 

Rosamunde Pilcher: Na wietrze / Rosamunde Pilcher: Raus in den Sturm / Niemcy 2019 /Premiera: wtorek, 2 marca o godz. 20:00

Kate i Dan mieszkają z Petem, synem Kate w starej wiejskiej posiadłości ziemskiej. Kate wcześnie została matką. Pete ma 15 lat, powoli zaczyna dorastać i coraz rzadziej potrzebuje matczynej opieki. Natomiast Kate ma wrażenie, że coś ważnego umknęło jej w życiu. Pragnie nadrobić stracone lata. W przeciwieństwie do Kate, którą coraz bardziej przyciągają uroki miasta i intensywny kontakt z innymi ludźmi, prawie trzydzieści lat starszy od niej Dan bardzo dobrze czuje się na wsi. Dochodzi między nimi do coraz częstszych kłótni, co powoduje też spora różnica wieku. Pewnego dnia sprzeczka, która wynikła z błahego powodu, eskaluje tak bardzo, że para postanawia się rozstać. Kate wyprowadza się do miasta, gdzie poznaje mężczyznę imieniem Caine. Czy ci dwoje są rzeczywiście dwiema połówkami jabłka?

 

KONTYNUACJA KRYMINALNEJ SERII FILMOWEJ „KRYMINALNE ZAGADKI AGATHY CHRISTIE”

W pierwszą niedzielę marca o godzinie 20:00 Romance TV wyemituje pełną napięcia historię powstałą na kanwie powieści kryminalnych słynnej autorki Agathy Christie. 

Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Wskrzeszający nieboszczyk

Agatha Christie: Mörderische Spiele: Eine Leiche zum Wachwerden

Francja 2013

Premiera: niedziela, 7 marca o godz. 20:00

Po upojnej nocy Alice Avril budzi się w swoim łóżku obok zamordowanego mężczyzny. Czyżby ktoś próbował wrobić ją w zabójstwo?   

 

PRZECIW WSZELKIM PRZECIWNOŚCIOM LOSU - PROGRAM SPECJALNY Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KOBIET

Mówi się, że to mężczyźni są silną płcią, ale to właśnie kobiety najczęściej udowadniają, że są prawdziwymi wojowniczkami. Potwierdzają to też bohaterki poruszających historii filmowych, które Romance TV wyemituje z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. By osiągnąć upragnione cele, muszą wbrew wszelkim przeciwnościom losu walczyć o swoje poglądy i przekonania.

 

Katarzyna Luter / Katharina Luther / Niemcy 2017

Emisja: poniedziałek, 8 marca o godz. 05:05

Młoda zakonnica, Katarzyna von Bora już podczas pobytu w klasztorze zetknęła się z reformatorskimi pismami Marcina Lutra, które pozwoliły jej poznać całkowicie odmienny sposób myślenia o otaczającym ją świecie. Razem z jedenastoma innymi zakonnicami uciekła z klasztoru i trafiła do Wittenbergi, gdzie osobiście poznała Marcina Lutra. Małżeństwo z reformatorem dało jej możliwość rozwoju, stała się dla niego równorzędną partnerką do rozmów, a ponieważ była bardzo przedsiębiorczą gospodynią, znacznie przyczyniała się do utrzymania rodziny. Małżonkowie wiedli szczęśliwe życie, jednakże śmierć ich trzynastoletniej córki Elżbiety, po której rodzice nosili głęboką żałobę, niemal doprowadziła do rozpadu małżeństwa.

 

Maria Montessori - życie dla dzieci, cz. 1 oraz cz. 2 / Maria Montessori - Una vita per i bambini, Teil 1 e 2 / Włochy 2007 / Emisja: poniedziałek, 8 marca o godz. 07:20 i 9:20

Maria Montessori, jedna z najsłynniejszych dydaktyków świata przez całe życie walczyła o akceptację swojej koncepcji nauczania i o włączenie jej do włoskiego systemu szkolnego. Stworzyła rewolucyjną metodę edukacji najmłodszych - bez przymusu, sztywnych obowiązków i bez kar. Jej miłość do Giuseppe Montesano została wystawiona na próbę, gdy zaszła z nim w ciążę, nie będąc jego żoną. Ukochany opuszcza ją i Maria jest zmuszona oddać swojego nowo-narodzonego syna pod opiekę rodziny zastępczej. W jednej z biednych dzielnic Rzymu Maria Montessori zakłada przedszkole Casa dei Bambini - Dom Dzieci. W ten sposób udaje się jej pomóc wielu dzieciom i dać im szansę na lepsze życie. Kobieta, która poświęciła życie wychowaniu najmłodszych, nie widziała, jak rozwijało się i rosło jej własne dziecko.

 

Atelier Fontana / Atelier Fontana / Włochy 2011 / Emisja: poniedziałek, 8 marca o godz. 11:20

Biograficzny film o trzech siostrach Fontana - Micol, Zoe i Giovannie, które rozsławiły włoską modę na świecie, zanim pojawili się tacy projektanci jak Valentino, Armani i Versace. Film ogląda się niczym bajkę: trzem ubogim szwaczkom udaje się zrobić zawrotną karierę w świecie mody. Wszystko zaczyna się na włoskiej prowincji Parma, a kończy się wielkim sukcesem w Rzymie. Film opowiada historię najstarszego domu mody w Rzymie i ilustruje trudną drogę, jaką przeszły siostry, zanim osiągnęły sukces. Siostry Fontana są obecnie uznawane za matki współczesnej mody włoskiej. Ich kreacje nosiła Jackie Kennedy i inne pierwsze damy USA, a także wielkie hollywoodzkie gwiazdy, takie jak: Ava Gardner, Audrey Hepburn, Ingrid Bergman i Grace Kelly.

 

Anna Burda: Pionierka cudu gospodarczego, cz. 1 / Aenne Burda: Die Wirtschaftswunderfrau, Teil 1 / Niemcy 2018 / Emisja: poniedziałek, 8 marca o godz. 14:00

Offenburg, 1949. Gospodarka w powojennych Niemczech kwitnie. Wydawnictwo i drukarnia Franza Burdy mają się bardzo dobrze, a jego żona Anna i trójka dzieci prowadzą dostatnie życie. Anna marzy o stworzeniu magazynu mody z wykrojami strojów, które kobiety będą mogły szyć same, ale jej małżonek nie traktuje tego pomysłu poważnie. Gdy Anna odkrywa, że jej mąż ma w sąsiedniej miejscowości drugą rodzinę, jest zdruzgotana i ucieka do Paryża. Tam od jednego z przyjaciół dowiaduje się, że matka nieślubnego dziecka jej męża wydaje magazyn mody, o jakim ona sama marzyła. Wzburzona Anna stawia mężowi ultimatum: albo to ona będzie wydawać magazyn albo zażąda natychmiastowego rozwodu.

 

Anna Burda: Pionierka cudu gospodarczego, cz. 2 / Aenne Burda: Die Wirtschaftswunderfrau, Teil 2 / Niemcy 2018 / Emisja: poniedziałek, 8 marca o godz. 15:50

Wbrew oczekiwaniom męża Anna Burda przejmuje zadłużone wydawnictwo. Twardo negocjuje koszty druku i powiększa znacznie nakład swojego czasopisma. Wiele ryzykuje, ale ryzyko się opłaca: już pierwszy numer magazynu rozchodzi się jak świeże bułeczki. Anna zyskuje nawet uznanie swojego męża, ale jej celem jest osiągnięcie większego sukcesu. Jej małżeństwo nie układa się najlepiej, ponieważ Evelyn Holler mieszka niedaleko wydawnictwa. Anna po latach ciężkiej pracy i osiągnięciu wielkiego sukcesu wyjeżdża w końcu na urlop na Sycylię, gdzie poznaje przystojnego i szarmanckiego Włocha Massimo Russo. Zakochuje się w nim i nawiązuje z nim płomienny romans.

 

Beate Uhse - Prawo do miłości / Beate Uhse - Das Recht auf Liebe / Niemcy 2011 / Emisja: poniedziałek, 8 marca o godz. 17:45

Film opowiada pasjonującą historię Beate Uhse, kobiety, która całe życie poświęciła tworzeniu swojej legendarnej firmy. Beate Uhse cechowała bardzo silna osobowość i odważne zapatrywania, a jej zaangażowanie i walka o wolność seksualną pomogły wielu ludziom, a przede wszystkim kobietom w czerpaniu przyjemności z życia miłosnego. Beate Uhse była gotowa ponosić ryzyko, jakie kiedyś niosła z sobą tego typu działalność. Płaciła za to wysoką cenę. Kilkakrotnie oskarżano ją o łamanie zasad moralnych, a nawet aresztowano. Mimo to udało się jej w końcu przełamać stereotypy, iść konsekwentnie raz obraną drogą i odnieść znaczący sukces. Film ukazuje wydarzenia mające miejsce pod koniec II wojny światowej, opowiada o początkach kariery Beate Uhse, o powstawaniu i sukcesach jej erotycznego imperium aż do roku 1972.

 

Taka jak ta / Eine wie diese / Niemcy 2015 / Emisja: poniedziałek, 8 marca o godz. 20:00

Początek lat 70. Młoda sekretarka Siggi Thieme ma jedno wielkie marzenie: pragnie zostać oficerem śledczym policji. Jako jedna z pierwszych kobiet kandyduje do policji kryminalnej, rzucając tym samym wyzwanie dotychczasowym wyobrażeniom o roli mężczyzny i kobiety i zadając kłam utartym scenariuszom życiowym. Na każdym kroku napotyka na mur niezrozumienia: ze strony ojca, którego śladami koniecznie chce podążać, ze strony przyjaciół, a nawet ze strony partnera życiowego. 

 

POZDROWIENIA Z KORNWALII - MARCOWE PREMIERY ADAPTACJI FILMOWYCH POWIEŚCI ROSAMUNDE PILCHER

Rosamunde Pilcher: Moja kuzynka, miłość i ja / Rosamunde Pilcher: Meine Cousine, die Liebe und ich / Niemcy 2019 /Premiera: wtorek, 9 marca o godz. 20:00

Holly Shaw pragnie udowodnić, że posiada talent pisarski. Organizuje wieczór autorski, podczas którego zamierza odczytać fragment swojej książki. Idąc do samochodu, kobieta zostaje napadnięta i porwana. Policja znajduje jej rzeczy nad brzegiem rzeki. Następnego dnia wszystkie nagłówki w prasie brzmią jednakowo: Czy Holly Shaw popełniła samobójstwo? Pytanie to zadaje sobie nie tylko dziennikarz Aaron w swoim dotyczącym Holly artykule prasowym, ale i jej rodzice, Russell i Dana. Wstrząśnięty wiadomością Russell spada z drabiny i łamie sobie rękę. Gdy Holly wraca do domu i próbuje wszystko wyjaśnić, związane ze złamaniem problemy zdrowotne Russella pogłębiają się. Pogarsza się także finansowa sytuacja rodziny.  

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MĘŻCZYZN - OJCOWIE SAMI W DOMU

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mężczyzn Romance TV w środę wyemituje dwie premiery filmowe ukazujące chaos towarzyszący mężczyznom przy wypełnianiu prozaicznych obowiązków domowych. Choć ojcowska miłość jest ponoć w stanie przenosić góry, koniec końców okazuje się, że opieka nad milusińskimi częstokroć przerasta ich możliwości. Zobaczymy to na przykładzie czterech panów, bohaterów serii filmowej "Ojcowie sami w domu”. 

 

Ojcowie sami w domu: Gerd / Väter allein zu Haus: Gerd / Niemcy 2019 / Premiera: środa, 10 marca o godz. 20:00

Gerd - ojciec trojga dzieci, z których każde pochodzi ze związku z inną kobietą - obiecał swojej partnerce Michaeli, że gdy ich córka Laura pójdzie do szkoły, wówczas to on przejmie nad nią opiekę, a Michaela będzie mogła znów podjąć pracę jako pielęgniarka. Postanawiają, że tylko wtedy gdy Gerd podejmie się tego zadania i dowiedzie, że jest odpowiedzialnym ojcem rodziny, Michaela przyjmie jego oświadczyny. Dla Gerda rozpoczyna się czas ogromnych wyzwań. Ale nie tylko dla niego. Jego koledzy, Mark, Timo i Andreas również mają dzieci, które właśnie rozpoczynają naukę w szkole. Wszyscy czterej muszą teraz udowodnić, że potrafią sprostać stojącym przed nimi zadaniom.  

 

Ojcowie sami w domu: Mark / Väter allein zu Haus: Mark / Niemcy 2019 / Premiera: środa, 10 marca o godz. 21:55

Przez pierwsze lata po narodzinach swojej córki Anny, Mark doskonale sprawdzał się jako ojciec. Gdy dziewczynka idzie do szkoły, Mark postanawia wrócić na pół etatu do pracy. Pozostałą część dnia zamierza nadal poświęcać córce i odciążyć żonę, która jest lekarzem w miejscowym szpitalu. Niestety powrót do pracy nie jest usłany różami, a szefowa Marka nie wykazuje jakiegokolwiek zrozumienia dla sytuacji życiowej swojego pracownika. Życie Marka staje się podobne do życia wielu pracujących zawodowo kobiet, które oprócz pracy muszą wypełniać obowiązki gospodyni domowej, sprzątaczki, matki i organizatorki życia rodzinnego. Nie jest mu łatwo. Ale najbardziej ciąży mu brak uznania dla jego starań, i to zarówno w pracy, jak i w domu. 

 

TYDZIEŃ 14–30 MARZEC

 

START SERIALU „MAŁE MORDERSTWA WEDŁUG AGATHY CHRISTIE”

W ramach nowego serialu telewizyjnego "Małe morderstwa według Agathy Christie" już od 14 marca Romance TV zabierze swoich widzów w pasjonującą podróż w czasie. Przeniesiemy się do północnej Francji lat trzydziestych XX wieku. Dwóch szarmanckich śledczych, komisarz Larosière i inspektor Lampion będą tropić grasujących złoczyńców, dostarczając nam niebywałych emocji i w zdumiewający sposób rozwiązując niejedno trudne i tajemnicze morderstwo.    

 

A…B…C…

Agatha Christie: Kleine Morde: Das Mörder-ABC / Francja 2009 / Premiera: niedziela, 14 marca o godz. 20:00

Dochodzi do serii morderstw, a przy ofiarach śledczy za każdym razem znajdują rozkład linii autobusowej ABC. Zabójca, wkrótce nazwany ABC, ma w zwyczaju listownie informować komisarza Larosière'a o swoich planach. Larosière stara się rozwikłać tę zagadkę, jednak prefekt policji odnosi wrażenie, że zadanie to przerasta możliwości komisarza. Postanawia go więc wesprzeć i włącza do śledztwa inspektora Duvala. Ten wkrótce aresztuje domniemaną sprawczynię - siostrę jednej z ofiar. Tymczasem zbrodnie wcale nie ustają, a inspektor Duval wpada we własną pułapkę.     

 

POZDROWIENIA Z KORNWALII - MARCOWE PREMIERY ADAPTACJI FILMOWYCH POWIEŚCI ROSAMUNDE PILCHER 

 

Rosamunde Pilcher: O herbacie i miłości / Rosamunde Pilcher: Von Tee und Liebe / Niemcy 2020 / Premiera: wtorek, 16 marca o godz. 20:00

Po śmierci narzeczonego Ella Morgan zamyka się w sobie i rezygnuje z zarządzania plantacją herbaty „Trelawny“. Niestety jej ojciec nie radzi sobie sam ze wszystkimi obowiązkami i czuje się zmęczony pracą. Zamierza oddać ziemię w dzierżawę. Jane, matka Elli, do której „Trelawny“ należy od stu lat, z ciężkim sercem zgadza się na ten plan. Rodzinny interes ma teraz przejąć prawa ręka Jane, jej dotychczasowy pracownik, Joe Jones. Sprawdzając umowę dzierżawy, Ella odkrywa jednak, że jej matka ma całkowicie inne plany. Jane chciałaby, żeby córka wróciła na plantację i w tajemnicy przed wszystkimi zleciła ekspertowi do spraw marketingu, Finnowi Huxleyowi, by uratował posiadłość.     

 

I WRESZCIE NADESZŁA WIOSNA

Gdy zbliża się koniec chłodnej i długiej zimy, świat zaczyna nabierać promiennych kolorów. Wreszcie nadchodzi wiosna! Dla Romance TV to okazja do radosnego świętowania. Nasi widzowie spotkają się między innymi ponownie z empatyczną pielęgniarką środowiskową, Katją Baumann, która zawsze i wszędzie służy pomocą, potrafi wsłuchać się w potrzeby współmieszkańców i nigdy nie narzeka na brak pracy.   

 

Zawsze Wiosna / Für immer Frühling / Niemcy 2011 / Emisja: sobota, 20 marca o godz. 10:50

Katja Baumann jest pielęgniarką i mieszka w Monachium. Ma czułe serce. Jest przejęta losem Inge Lerchner, jednej ze swoich pacjentek, którą czeka wielotygodniowa chemoterapia. Inge mieszka na wsi, w miejscowości Wiosna i samotnie wychowuje dwójkę dzieci, o które bardzo się martwi, ponieważ aktualna gosposia i niania nie bardzo przypadła im do gustu. Cierpi szczególnie mały Tim, który bardzo tęskni za matką. Współczująca pacjentce Katja podejmuje decyzję i jedzie do Wiosny, by zająć się dziećmi Inge. Tim jest zachwycony. Od tej chwili Katja często wyjeżdża do dzieci na wieś. Niebawem poznaje Marka, weterynarza, który w Wiośnie ma swoją praktykę weterynaryjną.

 

Wiosna dla początkujących / Frühling für Anfänger / Niemcy 2013 / Emisja: sobota, 20 marca o godz. 12:40

Rodzina Gruberów mieszka w bawarskiej wiosce Frühling (Wiosna). Steffi pracuje w hotelu, podczas gdy Georg, jej małżonek lubi sobie dłużej pospać. Ich sześcioletnia córeczka Emma uwielbia spędzać czas ze swym ukochanym dziadkiem. Nigdzie też nie rusza się bez swojego króliczka. Pewnego dnia spotyka ich nieszczęście - w chwili nieuwagi dziewczynki królik ucieka. Pogoń za zwierzakiem kończy się wypadkiem jej ojca. Steffi, jedzie do szpitala, gdzie dowiaduje się, że mąż był uczulony na leki i zapadł w śpiączkę. Rodziną Gruberów postanawia zająć się pani Katja Baumann.

 

Wiosenne dzieci / Frühlingskinder / Niemcy 2013 / Emisja: sobota, 20 marca o godz. 14:25

Film opowiada o Katji Baumann, wiejskiej nauczycielce, którą los stawia w tragicznej sytuacji. Luise Böhm, matka trojga dzieci ma wypadek samochodowy. Ciężko ranna w głowę kobieta zapada w śpiączkę. Lekarz opiekujący się Luise przekazuje Katji szkatułkę, w której między innymi znajduje się komunijny prezent dla najmłodszej córki. Jest tam również koperta wypełniona pieniędzmi i kluczyk z breloczkiem w kształcie serca. Kiedy Katja udaje się do domu rodziny Böhm, spotyka tam księdza Hendrika Kleina, który z oddaniem opiekuje się dziećmi Luise. Wkrótce wychodzi na jaw, że ksiądz od dawna skrywa pewną tajemnicę.

 

Wiosenne uczucia / Frühlingsgefühle / Niemcy 2013 / Emisja: sobota, 20 marca o godz. 16:20

Katja Baumann, pielęgniarka środowiskowa nigdy nie narzeka na brak obowiązków. W szpitalu poznaje przypadkowo doktora Thomé, męża Susan, kobiety, którą Katja ma się wkrótce zaopiekować. Na pierwszy rzut oka widać, że obydwoje wywarli na sobie ogromne wrażenie. Susan przeżyła ciężki wypadek samochodowy i od tamtej pory jest sparaliżowana od szyi w dół, w związku z czym jest przywiązana do łóżka. Niedługo później matka Susan, Therese spada ze schodów. W domu panuje totalny chaos, wskutek czego cierpi cała rodzina, ale przede wszystkim wnuczka Therese Laura, która jest zmuszona przesunąć datę swojego ślubu. Tymczasem Kiki, córka Katji, również przeżywa sercowe kłopoty. Jej związek z Matze stoi pod znakiem zapytania i istnieje duże prawdopodobieństwo, że się rozpadnie. Nieoczekiwanie znajduje pocieszenie u weterynarza Marka Webera…

 

Wiosenny szept / Frühlingsgeflüster / Niemcy 2014 / Emisja: sobota, 20 marca o godz. 18:05

Katja, wiejska nauczycielska, zajmuje się rodziną Aignerów i ich czteroletnią córeczką. Matka dziewczynki czeka na rozwiązanie, a ojciec nie może zaniedbać obowiązków w kierowanej przez siebie szkole nauki jazdy. Wkrótce Katja odkrywa rodzinną tajemnicę. 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ROMANTYKI

Z okazji Światowego Dnia Romantyki zabierzemy swoich widzów w pełne wrażeń podróże do luksusowych hoteli zlokalizowanych w najpiękniejszych zakątkach świata. Już 20 marca od godziny 20:00 Romance TV pokaże trzy nowe odcinki "Hotelu marzeń”. Bohaterem jest menedżer Markus Winter, który z oddaniem opiekuje się gośćmi, czasem niefortunnie wikłając się przy tym w miłosne przygody.   

 

 

Hotel marzeń: Sri Lanka / Das Traumhotel: Sri Lanka / Niemcy, Austria 2010 / Emisja: sobota, 20 marca o godz. 20:00

Markus Winter dowiaduje się, że pracownica hotelu, Lara przybyła na Sri Lankę, by odnaleźć rodzinę, której nie widziała od dzieciństwa. Po tak długiej rozłące pierwsze spotkanie z ojcem i siostrą nie przebiega zbyt pomyślnie. Tymczasem Nadja - jedna z urlopowiczek próbuje psychicznie poradzić sobie po śmierci męża. Pocieszenie, a być może i nową miłość, może przynieść jej nowy znajomy - Leon.

 

Hotel marzeń: Przylądek Dobrej Nadziei / Das Traumhotel: Kap der Guten Hoffnung / Niemcy, Austria 2009 / Emisja: sobota, 20 marca o godz. 21:50

Markus Winter, właściciel sieci hotelowej, spotyka swojego szkolnego kolegę, Jonathana Becketta, który przybył do Republiki Południowej Afryki, by po trzydziestu latach wreszcie pogodzić się ze swym bratem. Po przyjeździe do winnicy należącej do brata, na mężczyznę czeka wiele niespodzianek... Architektka Natalie Wagner ma natomiast nadzorować budowę stadionu piłkarskiego w Kapsztadzie. Okazuje się, że w miejscu, gdzie stanie inwestycja, wcześniej znajdował się obiekt, na którym trenowali juniorzy z biednej dzielnicy miasta. Gdy Natalie zakochuje się w trenerze młodych piłkarzy, zaczyna się prawdziwa burza uczuć.

 

Hotel marzeń: Brazylia / Das Traumhotel: Brasilien / Niemcy, Austria 2012 /Emisja: sobota, 20 marca o godz. 23:45

Markus Winter, właściciel luksusowej sieci hotelowej Siethoff, niedawno powierzył swojej córce Leonie opiekę nad swoimi hotelami w brazylijskiej Bahii.  Ponieważ od jakiegoś czasu zdarzają się tam kradzieże, Markus chce sprawdzić, kto za nimi stoi i postanawia zameldować się w hotelu jako normalny gość. Podejrzenia Markusa, że jego córka nie nadaje się na stanowisko managerskie okazują się przedwczesne. Leonie jest oburzona, gdy ojciec zaczyna podejrzewać o kradzieże jej nowego przyjaciela, gitarzystę Ricardo.

 

START SERIALU „MAŁE MORDERSTWA WEDŁUG AGATHY CHRISTIE”

Entliczek pentliczek

Agatha Christie: Kleine Morde: Ene Mene Muh… / Francja 2009 /Premiera: niedziela, 21 marca o godz. 20:00

Po śmierci lubianej i szanowanej kobiety, zaangażowanej w działalność dobroczynną, podejrzenia padają na jedno z wielu adoptowanych przez nią dzieci...   

 

POZDROWIENIA Z KORNWALII - MARCOWE PREMIERY ADAPTACJI FILMOWYCH POWIEŚCI ROSAMUNDE PILCHER

Rosamunde Pilcher: Fałszywe życie, prawdziwa miłość / Rosamunde Pilcher: Falsches Leben, wahre Liebe / Niemcy 2020 / Premiera: poniedziałek, 22 marca o godz. 20:00

Kapitan marynarki Bill Pexton zaprzyjaźnia się ze swym kolegą, Mo Millerem. W przeciwieństwie do Billa, Mo pochodzi z rozbitej rodziny. Mężczyźni nie wiedzą o tym, że będąc niemowlętami zostali podmienieni. Fakt ten odkryto dopiero dwa lata po ich narodzeniu, a ich matki podjęły wówczas decyzję, że w imię dobra chłopców nie będą zmienić zaistniałego status quo. Łączyły je z dziećmi silne związki emocjonalne, każda z nich kochała chłopca, którego wychowywała od urodzenia. Postanowiły jednak, że pozostaną w stałym kontakcie. Niedługo później matka Mo znikła, a chłopiec razem z nią. Po uzyskaniu nowych informacji na temat ich zaginięcia lady Theresa Pexton zleca prywatnemu detektywowi wznowienie poszukiwań. Równocześnie Bill zaprasza Mo do kornwalijskiej posiadłości swoich rodziców... 

 

START SERIALU „MAŁE MORDERSTWA WEDŁUG AGATHY CHRISTIE”

Powrót do zdrowia 

Agatha Christie: Kleine Morde: Gute Erholung

Francja 2009

Premiera: niedziela, 28 marca o godz. 20:00

Inspektor Lampion został postrzelony i potrzebuje dużo spokoju, by dojść do siebie. Wydaje się, że idealnym miejscem na odpoczynek będzie pobyt w hotelu w niewielkiej miejscowości. Okazuje się, że jej mieszkańcy mają swoje tajemnice. Kiedy wychodzi na jaw, że szacowni członkowie parafii zaczynają dostawać listy, w których ktoś zarzuca im popełnienie przeróżnych niecnych czynów, sprawą postanawia zainteresować się komisarz Larosière. Śledztwo nabiera tempa, gdy dochodzi do pierwszego morderstwa.  

Czytany 413 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 luty 2021 12:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama