cinema.pl Artykuły

piątek, 12 luty 2021 16:55

„Pani Ka.” – pierwszy interaktywny serial w Polsce na IGTV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na IGTV rusza pierwszy serial stworzony w takim formacie. „Pani Ka.” to interaktywna produkcja stworzona przez MJU production, w której tytułową rolę zagrała Hanna Konarowska. Wraz z innymi polskimi gwiazdami będzie odsłaniać kulisy świata social mediów i mierzyć się, jako niespełniona aktorka, z wyzwaniami branży filmowej. Serial będzie dostępny na Instagramie (IGTV),  a także na Facebooku.

 

*   19.02.2021 premiera serialu na kanałach społecznościowych „Pani Ka.”: IGTV <https://www.instagram.com/pani_ka_official/> ,

<https://www.facebook.com/PaniKaOfficial>;

*   Już od drugiego odcinka do współtworzenia fabuły zostaną zaproszeni widzowie, którzy będą mieli wpływ na wybory życiowe głównej bohaterki,

*   W rolę tytułową wcieliła się Hanna Konarowska, jednak w serialu gościnnie będą pojawiać się największe gwiazdy. W pilocie wystąpili: Anna Czartoryska, Magdalena Górska, Weronika Rosati, Piotr Borowski, Tomasz Ciachorowski, Sebastian Cybulski. W kolejnych odcinkach zobaczymy m.in. Olgę Frycz, Marię Konarowską, Anitę Sokołowską, Katarzynę Zielińską, Rafała Cieszyńskiego i Janka Jurkowskiego.

 

KIM JEST PANI KA.?

W Internecie spędzamy średnio ponad 6 godzin dziennie. Pani Ka. nie jest na tym tle wyjątkiem. Z telefonem w ręce przemierza ulice Saskiej Kępy, bo ciągle ma nadzieję, że podbije nie tylko scenę, ale też social media. Jest niespełnioną aktorką, która marzy o roli życia, dlatego w każdej wolnej chwili wciela się̨ w ulubione postacie z książek i filmów, bo kto wie, kiedy dopisze jej szczęście! Jest też mamą, partnerką i byłą żoną. Te wszystkie role trochę̨ ją przytłaczają̨, ale nie poddaje się̨ w zmaganiach z codziennością̨. Ma duszę artystki. Jest ekscentryczna i chaotyczna, ale jednocześnie urocza. Dużą część swojego życia spędza na castingach, gdzie nierzadko spotykają ją niezwykłe i zaskakujące sytuacje.

Pani Ka. zdaje sobie sprawę z negatywnych stron mediów społecznościach, jednak jej to nie zniechęca i nieustannie marzy o ich podbiciu. Pomaga jej w tym przyjaciółka ze szkolnych lat, która jest programistką z Doliny Krzemowej i zna wszystkie „sztuczki” ukryte za społecznościowymi portalami.

IDEA SERIALU I JEGO NIEZWYKŁY FORMAT

Serial ma być odpowiedzią na to, jak dziś dajemy się zwieźć idealnemu wizerunkowi życia pokazywanemu w mediach społecznościowych, zarówno przez celebrytów, influencerów, jak i „zwykłych ludzi”.  

W obecnych czasach dużą część życia spędzamy w mediach społecznościowych. Tworzymy tam opowieści o naszej codzienności, lecz także o naszych marzeniach, i zazwyczaj staramy się przedstawiać wszystko w wersji doskonałej. W serialu „Pani Ka.” chcemy pokazać, że warto walczyć o swoją odrębność, nie zakłamywać własnej osoby, nie filtrować rzeczywistości. Jest wtedy mniej lukrowana, ale za to prawdziwa, co wbrew pozorom, bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie – mówi Zofia Karaszewska, scenarzystka.

Chcemy wykorzystać ogromny potencjał kreatywny mediów społecznościowych i osób tam zgromadzonych i stworzyć serial jakiego jeszcze w Polsce nie było. Chcemy zaangażować odbiorców i wpleść ich pomysły w perypetie głównych bohaterów – w ten sposób mogą współtworzyć fabułę. Pani Ka. jest artystką, uwielbia grać, więc z przyjemnością „wcieli w życie” szalone pomysłów naszych obiorców. Chcemy by wszyscy dobrze się bawili przy tym projekcie – i widownia, i my – dodaje Katarzyna Urbańska, reżyserka serialu.

OBSADA

W rolę tytułową wcieliła się Hanna Konarowska, aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Aktorstwa uczyła się w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Teatralnie Konarowska debiutowała w roli Iriny w "Trzech Siostrach" Czechowa w reżyserii Nataszy Perry Brook i Krystyny Jandy. Widzom znana jako policjantka Renata z serialu "Pitbull" i naiwna sekretarka Marysia w kultowym filmie "Lejdis”.

Z Panią Ka. łączy mnie w sumie całkiem sporo. Obydwie jesteśmy aktorkami, obydwie jesteśmy lekko chaotyczne, szalone i ….panikujące. „Pani Ka.” to ja! – śmieje się Hanna Konarowska.

Na planie serialu gościli sławni polscy aktorzy, którzy podzieli się swoimi nietypowymi przeżyciami związanymi z ich karierami. Historie te były też inspiracją dla twórców serialu. Piotr Borowski wyliczył, że nie dostaje 90% ról, do których ma zdjęcia próbne. Magdalena Górska zdradziła, że kiedyś marzyła o roli Jenny Curran z „Forresta Gumpa”. Anna Czartoryska opowiedziała, że raz, gdy była bardzo niezadowolona ze swojego wystąpienia na castingu, zawróciła z drogi do domu, wróciła do studia i ubłagała reżysera, żeby pozwolił jej spróbować raz jeszcze. „Innym razem byłam na castingu do roli zakonnicy i dostałam habit, w który musiałam się ubrać. – wspomina Czartoryska - Habit był za mały, rękawy kończyły się przy łokciach… Nie był to mój ulubiony kostium. Roli nie dostałam...”. Sebastiana

Cybulskiego najbardziej irytuje, gdy na wejście na casting musi czekać godzinami, przyznał się, że w tym roku przegrał kluczową walkę o rolę z … brexitem i Covidem, ale dzięki temu mógł się pojawić na planie „Pani Ka.”. Z kolei Hanna Konarowska wspominała, że jednym z jej dziwniejszych castingowych zadań było wiosłowanie kajakiem po podłodze, a ubrana była tylko w bikini! Kiedy indziej, po dwugodzinnym przesłuchaniu, dostała… inną rolę niż ta, o którą się starała. Ostatecznie miała zagrać kobietę, która non stop uprawia sex – i wpadła w absolutną panikę!

W pilocie wykorzystano piosenkę Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej pt. „Euforia-Panika”.

 

Facebook:  <https://www.facebook.com/PaniKaOfficial>

https://www.facebook.com/PaniKaOfficial

 

Instagram:  <https://www.instagram.com/pani_ka_official/>

https://www.instagram.com/pani_ka_official/

 

Zwiastun poglądowy tutaj:

Czytany 440 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 luty 2021 17:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama