cinema.pl Artykuły

czwartek, 04 luty 2021 18:24

Prawo i medycyna z różnych perspektyw

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Tajemnica zawodowa” to nowy serial, w którym elementy prawnicze łączą się z medycznymi. Poruszające ludzkie historie pozwolą zrozumieć zawód obrońcy i lekarza z różnych perspektyw. Widzowie będą mieli okazję obserwować historie rozgrywające się zarówno na sali sądowej, jak i poznać przypadki kliniczne inspirowane autentycznymi. To także opowieść o poszukiwaniu, zmuszającym nas do ciągłej „podróży” i zmian, swojego miejsca w życiu. O oswajaniu problemów, które wydają się nie do przejścia.

 

Prawo i medycyna z różnych perspektywGłówna bohaterka, 40-letnia Julia po skończonych studiach prawniczych związała się z lekarzem, chirurgiem ginekologiem – Andrzejem Żurawskim. Poświęciła się rodzinie, odkładając na bok własne ambicje i stworzyła dom, o jakim zawsze marzyła. Jako żona i matka dwóch córek żyje w cieniu męża, aż do czasu, gdy odkrywa tajemnicę, która burzy jej cały dotychczasowy świat.

Po 15 latach małżeństwa, w dzień rocznicy ślubu, Julia dowiaduje się, że Andrzej ją zdradza i od dwóch lat prowadzi podwójne życie. W tym czasie lekarz zostaje zaatakowany przez nożownika w szpitalu, w którym pracuje. Nieprzytomny, ciężko ranny trafia na OIOM. Napastnik oskarża Żurawskiego o śmierć swojej żony – o błąd w sztuce lekarskiej, który doprowadził młodą kobietę do utraty życia. 

Julia musi odłożyć na bok uczucia i stanąć w obronie swojej rodziny. Wraca do pracy jako adwokat, walcząc o dobre imię męża oraz podejmując się nowych spraw związanych z prawem medycznym. Robi to dla dzieci, ale przede wszystkim dla siebie. Dzięki nowym obowiązkom, Julia ponownie odkrywa w sobie ogień i pasję. Bohaterka zmienia się w walczącą o siebie i o swoich klientów prawniczkę, której głód wyzwań daje jej niespożytą siłę i skuteczność.  

Producentami wykonawczymi serialu „Tajemnica zawodowa” jest Dorota Kośmicka-Gacke – Jake-Vision DGA Studio („Druga szansa”, „Motyw”, „Diagnoza”) i Jan Kępiński („Milionerzy”, „Agent – Gwiazdy”). Projekt powstaje na zlecenie TVN. Za scenariusz odpowiadają: Ewa Popiołek, Marek Kreutz i Dorota Jankojć. Serial oparty jest na autorskim pomyśle stacji. Za kamerą stanął wielokrotnie nagradzany Marek Lechki („Pakt”, „Bez tajemnic”). Operatorem zdjęć jest Paweł Flis („W głębi lasu”, „Demon”). Funkcję kierownika produkcji pełni Robert Feluch, a reżysera castingu – Piotr Bartuszek. Autorem scenografii jest Marcelina Początek, charakteryzacją zajmuje się Kinga Krulikowska, a projektantką kostiumów jest Dorota Williams. Montażem zajmują się Piotr Wójcik i Bartłomiej Piasek. 

TAJEMNICA ZAWODOWA

ŚR, 21.30, OD 17 LUTEGO

Magdalena Różczka (Julia Żurawska), Cezary Pazura (Andrzej Żurawski), Piotr Stramowski (Miller), Anna Dereszowska (Kinga Górska), Andrzej Zieliński (Wiktor Bielski, ojciec Julii), Tamara Arciuch (Monika Litwin), Justyna Zielska i Antonina Litwiniak (Paula i Lenka, córki Julii i Andrzeja), Zofia Zborowska-Wrona (Lucy), Marcin Piętowski (Łukasz Madej), Adrian Zaremba (Michał Różański „Misiek”) i inni. 

Czytany 417 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 luty 2021 18:30

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama