cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 01 luty 2021 16:03

Wojenne dystopie i odległe światy w telewizji TNT

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Przyspieszone tempo, mocne bicie serca – towarzyszą każdemu, kto zdecyduje się na zastrzyk adrenaliny dzięki produkcjom emitowanym w cyklu „Piątki w akcji”. Na widzów czekają najlepsze filmy gatunku. W programie m.in. wojna z kosmicznymi siłami, superbohaterskie potyczki i walka o honor. Pierwszy seans z maratonu już 5 lutego w TNT.

 

Tom Cruise, Emily Blunt, Blake Lively, Idris Elba – dziś nie dziwi, że największe gwiazdy kina chętnie biorą udział w produkcjach kina akcji. Filmy gatunku czerpią to, co najlepsze z dramatów obyczajowych i innych nurtów. Motywacje bohaterów są pogłębione, a oni muszą dokonywać wyborów, które często decydują o losach ludzkości. 

„Green Lantern” to jeden z pierwszych filmów, który sprawił, że Ryan Reynolds zyskał światową sławę. Gwiazda „Deadpoola” wciela się w Hala, pilota sił powietrznych USA. Halowi jednak daleko do bohaterskiego żołnierza. To kobieciarz i imprezowicz, a terminowość nie jest jego mocną stroną. Zna się natomiast na prowadzeniu samolotu. Los chciał, że został on świadkiem wypadku, z udziałem przybyszów z innej planety. Losy Ziemi zależą teraz od roztrzepanego bohatera. 

Kolejna produkcja wyszła spod rąk Guillermo del Toro, który otrzymał Oscara za „Kształt wody”. „Pacific Rim” przenosi widzów do świata, w którym Ziemię zaatakowali obcy. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie nadeszli jednak z kosmosu, ale wydostali się z dna Pacyfiku. Zszokowana ludzkość pada ofiarą ogromnych stworów. Po kilku atakach na największe miasta, ludzie budują gigantyczne roboty Jaegery. Tylko maszyny mogą dorównać kosmitom pod względem siły. Każdym z nich kieruje dwójka pilotów, którzy mają przed sobą najtrudniejsze wyzwanie życia. W rolach głównych Idris Elba, Charlie Day i Charlie Hunnam.

„Na skraju jutra” to produkcja z popisowymi występami Emily Blunt i Toma Cruisa. Znani z innych hitów kina akcji jak „Sicario” i „Mission Impossible”, które skupiały się na egzystencjalnych rozterkach głównych postaci, w filmie Douga Limana radzą sobie równie dobrze. Obraz opowiada o wojnie Ziemian z Mimikami, którzy przybyli zniszczyć ludzką planetę. Major William Cage (Cruise) trafia w pętlę czasową. Postanawia wykorzystać to, aby przechytrzyć kosmitów. Pomóc może mu jedynie najbardziej ceniona dowódczyni wojsk – Rita Vrataski (Emily Blunt).

Cykl zakończy „Lwie serce” z niezastąpionym gwiazdorem światowego kina akcji, Jeanem-Claude Van Dammem. Francuski aktor wciela się w żołnierza Legii Cudzoziemskiej, Lyona. Jest wierny wojsku, a pewnego razu dowiaduje się, że jego brat trafił do szpitala, ponieważ napadli na niego handlarze narkotyków. Wbrew zakazowi przełożonych decyduje się mu pomóc. Staje się wtedy dezerterem, którego misją jest walka o honor rodziny.

Emisja filmów z cyklu „Piątki w akcji” w każdy piątek lutego po 21:00 na antenie TNT. 

Plan emisji:

05.02, godz. 21:15 – „Green Lantern”

12.02, godz. 21:00 – „Pacific Rim”

19.02, godz. 21:15 – „Na skraju jutra” 

26.02, godz. 23:00 – „Lwie serce”

Czytany 328 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 luty 2021 16:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama