cinema.pl Artykuły

sobota, 30 styczeń 2021 16:17

Nicole Kidman zagra w serialowej wersji norweskiej produkcji

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Amazon Studios nabyło prawa do norweskiego filmu "NADZIEJA", na podstawie którego ma powstać serial. Główną rolę żeńską zagra Nicole Kidman, która jest także producentem wykonawczym. Serial zostanie wyprodukowany dla Amazona właśnie przez firmę producencką należącą do Kidman - Blossom Films.

 

"Nadzieja" oparta jest na prawdziwej historii i osobistych przeżyciach duńskiej reżyserki Marii Sødahl. Film jest subtelną i wzruszającą opowieścią o miłości w obliczu choroby, życiowych priorytetach i potrzebie bliskości. Obraz otrzymał wiele nagród na światowych festiwalach, jest także norweskim kandydatem do OSCARA, i już 9 lutego będzie wiadomo czy znalazł się na tzw. shortliście oscarowej. 

W kinowej wersji filmu brawurowo zagrali Andrea Braein Hovig oraz Stellan Skarsgard, doskonale znany polskiej publiczności z takich produkcji jak: "Czarnobyl", "Człowiek, który zabił Don Kichota", "Dogville" czy "Buntownik z wyboru". 

Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia główna bohaterka dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja. Kolejne tygodnie pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem. 

Zanim widzowie będą mogli obejrzeć serial, filmowy oryginał dostępny jest online na:

Mojeekino.pl https://mojeekino.pl/vods/vod.163

PREMIERY CANAL+: https://premiery.pl.canalplus.com/filmy.../nadzieja,1025

Czytany 424 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 styczeń 2021 16:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama