cinema.pl Artykuły

sobota, 30 styczeń 2021 16:06

Światowa premiera „Prime Time” na Sundance Film Festival

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W sobotę, 30 stycznia br. „Prime Time” po raz pierwszy zostanie zaprezentowany szerokiemu gronu. Seans na prestiżowym Sundance Film Festival będzie światową premierą najnowszego filmu Watchout Studio, którego dystrybutorem jest NEXT FILM z grupy Helios. W rolach głównych występują Bartosz Bielenia, Magdalena Popławska i Andrzej Kłak.

 

Światowa premiera „Prime Time” na Sundance Film Festival„Prime Time” to trzymający w napięciu dramat psychologiczny. Film przenosi nas w czasie do ostatniego dnia 1999 roku, gdy Sebastian (Bartosz Bielenia) dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego. Bierze dwoje zakładników (Magdalena Popławska, Andrzej Kłak). Ma tylko jedno żądanie – wejście na antenę, na żywo podczas największej oglądalności. Chce powiedzieć telewidzom coś niezwykle ważnego, dla swojego przekazu jest gotów zaryzykować wszystko. Historia Sebastiana to opowieść o przejmującej samotności, potrzebie akceptacji i walce z własnymi demonami. Co doprowadziło go do podjęcia tak desperackich kroków?

Film powstał w Watchout Studio, domu produkcyjnym, który na koncie ma realizację takich hitów, jak „Bogowie”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz „Ukryta gra”. Koproducentami filmu są TVN i Krakowskie Biuro Festiwalowe, a dystrybutorem NEXT FILM z grupy Helios. Tytuł współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Sundance Film Festival to jeden z największych festiwali filmów niezależnych w Stanach Zjednoczonych; wydarzenie odbywa się od 1978 roku. W tym roku festiwal rozpoczął się 28 stycznia i potrwa do 3 lutego. Wszystkie pokazy filmów i spotkania odbywają się w formie online.

Polska premiera filmu „Prime Time” odbędzie się po otwarciu kin, które obecnie zamknięte są ze względu na wprowadzone przez rząd ograniczenia dotyczące działalności obiektów kulturalnych.

Czytany 340 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 styczeń 2021 16:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama